Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 3 Ekim 2019, Perşembe 10:33
banner

LAÜ öğrencisinden uluslararası sempozyumda temsiliyet

LAÜ öğrencisinden uluslararası sempozyumda temsiliyetLAÜ Dr. Fazıl Küçük Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Eren Köseoğlu, VIII. Uluslararası Genç Türkologlar Sempozyumu'na bildirisiyle kabul edildi.
Paylaş  
5
4
5
0

banner

Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Dr. Fazıl Küçük Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Eren Köseoğlu, Türk Dil Kurumu’nun desteğinde, Kırgısiztan Türk-Manas Üniversitesi’nce düzenlenen VIII. Uluslararası Genç Türkologlar Sempozyumu’na bildirisiyle kabul edildi. 

LAÜ ÖĞRENCİSİ “KIBRIS TÜRKLERİNDE NASRETTİN HOCA” BAŞLIKLI BİLDİRİ SUNDU

Geleneksel hale gelen ve Türkiye Cumhuriyeti ile Kırgızistan devletinin himayelerinde yapılan toplantıda LAÜ Öğrencisi Eren Köseoğlu, LAÜ Dr. Fazıl Küçük Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Karakartal’ın danışmanlığında hazırladığı, “Kıbrıs Türklerinde Nasrettin Hoca” başlıklı bildirisini sundu.

Türkiye’den, Azerbaycan’a, Kırgızistan’dan Kazakistan, Özbekistan ve Türkmenistan’a Türk dünyasının bir çok yerinde Türk kültürünün ortak değerlerinden biri olan Nasrettin Hoca’nın, KKTC’deki yerini anlatan Köseoğlu, ayrıca sempozyumda Kıbrıs Türk Karagöz sanatçısı Mehmet Ertuğ’u ve onun Kıbrıs Türk Karagözü’ne eklediği Nasrettin Hoca tipini de tanıttı.

“SEMPOZYUM TÜRK DÜNYASININ BÜTÜNLÜĞÜNÜ SAĞLAMASI AÇISINDAN ÖNEMLİYDİ”

Köseoğlu sempozyum ile ilgili düşüncelerini aktararak, “Katılmış olduğum sempozyum genç akademisyenlerin araştırmaya yönlendirilmesi açısından, Türk dünyası devletlerinin tüm vatandaşlarının kültürün ortaklığının farkına varılması yalnızca kültürle de kalmayıp Türk dünyasının bütünlüğünü sağlaması noktasından çok büyük bir öneme sahiptir” dedi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

DAÜ dünyanın en iyi mühendislik ve teknoloji eğitimi veren üniversiteleri ara...
image Doğu Akdeniz Üniversitesi, dünyanın en iyi mühendislik ve teknoloji eğitimi veren üniversiteleri arasında yer aldı.
Erdoğan'ın çağrısını, Akpınar yorumladı: "Türk Dünyası gençlerinin, GAÜ diplo...
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, Türk Dili konuşan ülkelerden gelerek, yüksek öğrenimini GAÜ'de başarıyla tamamlamış mezunlarının yüksek oranlara sahip sayısı ile gurur duyduklarını söy...
"Sürdürülebilir Kampüsler" UKÜ'deki Uluslararası Çalıştay'da tartışılacak
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) yükseköğretim kurumlarında sürdürülebilirlik konusunda değerlendirmeler yapan UI Green Metric World University Rankings ile birlikte "Sürdürülebilir Kampüs" çalıştayı düzenleniyo...