Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 4 Ekim 2019, Cuma 15:38
banner

GAÜ, Mimarlar Günü'nü kutluyor

GAÜ, Mimarlar Günü'nü kutluyorGirne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Mimarlık Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Mehmet Adil Dünya Mimarlar Günü’nü kutladı.
Paylaş  
13
12
13
0

banner

Doç. Dr. Mehmet Adil Dünya Mimarlar Günü’nün tarihçesinden bahsederek; “Elimizde olan verilere göre Dünya Mimarlık Günü 1985’de Uluslararası Mimarlar Odası öncülüğünde başlatılmıştı. Her temmuz ayının ilk pazartesini Dünya Mimarlar Günü olarak talep edilmişti. 1996’daUluslararası Mimarlar Odası Dünya Mimarlık Gününü, Birleşmiş Milletlerin “ World Habitat Day” diye adlandırılmış Dünya Yaşam Ortamı Günü ile uyumlu olarak her ekim ayının ilk pazartesi gününe alınmıştı” ifadelerini kullandı.

Adil, 1948’de başlatılan girişimlerin günümüzde kutlanmakta olan Dünya Mimarlar Günü’nün öncelikli temelini oluşturan önemli öğelerden biri olduğunu vurguladı.

2019 Dünya Mimarlık Günü temasının “ Mimarlık, herkes için konut” olarak belirlendiği ve yarışmaların bu bazda yapıldığını açıklayan Mehmet Adil; “Fakültemizin Mimarlık Bölümü akademisyenlerimizden Doç. Dr. Hossein Sadri ve Kenan Güvenç tarafından Dünya Mimarlar Günü’nün temasına uyumla “Mimarlık için değil herkes için konut” isimli seminere dikkat çekti.

Seminerin 7 Ekim 2019’daq Millenyum Senato Binası’nda gerçekleşeceğini, vurgulayan Adil, tüm öğrencileri seminerde yer almasını gerektiğini vugulayark Dünya Mimarlar Günü’nü kutladı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

UKÜ, 2019 - 2020 Akademik Yılı "Öğrenci Kulüpler Şenliği" başladı
image UKÜ Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi bünyesinde yer alan Öğrenci Kulüpleri Koordinatörlüğü tarafından “Öğrenci Kulüpler Şenliği” düzenlendi.
LAÜ Öğrencisi Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde
image LAÜ öğrencisi Mert Kurga Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında gerçekleşecek ‘Sinema Okulu' etkinliğinde yer almaya hak kazandı.
Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ile UKÜ arasındaki işbirliği geliştirilece...
image Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ile Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) arasındaki mevcut işbirliğinin geliştirilmesi görüşüldü.