Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 10 Ekim 2019, Perşembe 14:58
banner

Uluslararası Ex - Libris yarışma jürisi DAÜ'de

Uluslararası Ex - Libris yarışma jürisi DAÜ'deUluslararası Ex - libris Yarışması'nın juri değerlendirmesi 1 Kasım'da DAÜ'de gerçekleşiyor.
Paylaş  
3
3
3
0

banner

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü ile Polonya’nın Silesia Üniversitesi iş birliğinde düzenlenen Uluslararası Ex-libris Yarışması’nın juri değerlendirmesi 1 Kasım 2019 tarihinde gerçekleşiyor.

Yoğun bir katılımın olduğu yarışmada 30’a yakın farklı ülkeden 100 dolayında sanatçının ex-libris çalışmaları uluslararası juri tarafından değerlendirilecek. 

Konunun serbest olduğu ve 4 ödülün verileceği yarışmada birincilik ödüllerinden birisi de “Spirit” özel konusunda verilecek.

Ayrıca katılım sertifakalarının da verileceği yarışmada, sergiye değer eserler Silesia Üniversitesi’nin hazırlayıp yayınlayacağı basılı bir katalog ile daha sonra ardışık olarak hem DAܒde hem de Silesia Üniversitesi, Katowice, Polonya’da izleyici karşısına çıkacak. 

1 Kasım 2019’da Doğu Akdeniz Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü, Sergi Platformu’nda gerçekleştirilecek yarışma değerlendirmesinin jurisinde DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam, Belçikalı ünlü sanatçı ve aynı zamanda DAÜ Rektörlük Sanat Danışmanı Prof. R. Baeyens, Türkiye Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi, Çizgi Film ve Animasyon Bölümü Başkanı Prof. Hasip Pektaş, Silesia Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Krzysztof Marek Bak ve DAÜ Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Senih Çavuşoğlu  yer alıyor.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

DAÜ dünyanın en iyi mühendislik ve teknoloji eğitimi veren üniversiteleri ara...
image Doğu Akdeniz Üniversitesi, dünyanın en iyi mühendislik ve teknoloji eğitimi veren üniversiteleri arasında yer aldı.
Erdoğan'ın çağrısını, Akpınar yorumladı: "Türk Dünyası gençlerinin, GAÜ diplo...
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, Türk Dili konuşan ülkelerden gelerek, yüksek öğrenimini GAÜ'de başarıyla tamamlamış mezunlarının yüksek oranlara sahip sayısı ile gurur duyduklarını söy...
"Sürdürülebilir Kampüsler" UKÜ'deki Uluslararası Çalıştay'da tartışılacak
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) yükseköğretim kurumlarında sürdürülebilirlik konusunda değerlendirmeler yapan UI Green Metric World University Rankings ile birlikte "Sürdürülebilir Kampüs" çalıştayı düzenleniyo...