Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 10 Ekim 2019, Perşembe 18:38
banner

UKÜ 2019 - 2020 Akademik Yılı Oryantasyon Günleri sona erdi

UKÜ 2019 - 2020 Akademik Yılı Oryantasyon Günleri sona erdiUKÜ 2019 - 2020 Akademik Yılı'nda Aktiviteler Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen "Oryantasyon Günleri" tamamlandı.
Paylaş  
7
4
7
0

banner

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) 2019-2020 Akademik Yılı Güz döneminde yeni kayıt yaptıran öğrencilerine yönelik Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi (ÖGDM) bünyesinde yer alan Sosyal Aktiviteler Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen “Oryantasyon Günleri” tamamlandı.

UKÜ, Oryantasyon günleri kapsamında yeni kayıtlı öğrencilerine Lefkoşa, Girne ve Gazimağusa şehir turları yanı sıra Kıbrıs gecesi, Karaoke gecesi ve sinema gecesi etkinliklerini gerçekleştirdi.

Yeni kayıtlı öğrencilere üniversiteyi ve üniversite yaşamını yakından tanıtmak amacıyla Sosyal Aktiviteler Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen etkinliklerde, öğrencilerin üniversite yanı sıra eğitim gördükleri ülkenin kültürel ve tarihi yapısını da tanıyarak, alışma süreçlerinin daha kolay gerçekleşmesi hedeflendi.

UKÜ Oryantasyon Günleri adı altında gerçekleştirilen etkinlikler, Lefkoşa ve Girne şehir turları ile başlayarak, Kıbrıs gecesi, Karaoke gecesi, sinema gecesi ve son olarak da Gazimağusa şehir tanıtım turu ile son buldu.

Etkinliklere katılan İletişim Fakültesi, Gazetecilik Bölümü, birinci sınıf öğrencisi Çiçek Çetiner, Kıbrıs Gecesi'nde Kıbrıs'ın kültürünü yakından tanıma fırsatı bulduğunu belirtti. Çetiner, üniversitenin sosyal etkinlik yelpazesinin çok geniş olduğunu da sözlerine ekledi.

UKÜ ÖGDM Müdürü Gamze Atay ise düzenledikleri Oryantasyon Günleri ile öğrencilerinin yeni akademik yıla, yüksek motivasyonla başlamalarına yardımcı olmayı hedeflediklerini kaydederek, yeni Akademik dönemde tüm öğrencilere başarılar diledi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

DAÜ dünyanın en iyi mühendislik ve teknoloji eğitimi veren üniversiteleri ara...
image Doğu Akdeniz Üniversitesi, dünyanın en iyi mühendislik ve teknoloji eğitimi veren üniversiteleri arasında yer aldı.
Erdoğan'ın çağrısını, Akpınar yorumladı: "Türk Dünyası gençlerinin, GAÜ diplo...
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, Türk Dili konuşan ülkelerden gelerek, yüksek öğrenimini GAÜ'de başarıyla tamamlamış mezunlarının yüksek oranlara sahip sayısı ile gurur duyduklarını söy...
"Sürdürülebilir Kampüsler" UKÜ'deki Uluslararası Çalıştay'da tartışılacak
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) yükseköğretim kurumlarında sürdürülebilirlik konusunda değerlendirmeler yapan UI Green Metric World University Rankings ile birlikte "Sürdürülebilir Kampüs" çalıştayı düzenleniyo...