Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 15 Ekim 2019, Salı 16:33
banner

DAÜ XIII. Kumdan Heykel Festivali ve Yarışması'ndan renkli görüntüler

DAÜ XIII. Kumdan Heykel Festivali ve Yarışması'ndan renkli görüntülerGeleneksel olarak her yıl yapılan DAÜ XIII. Kumdan Heykel Festivali ve Yarışması renkli görüntülere sahne oldu.
Paylaş  
6
3
3
0

Geleneksel olarak her yıl yapılan ve Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık Bölümü ve DAÜ Tasarım Kulübü tarafından düzenlenen “DAÜ Kumdan Heykel Festivali ve Yarışması”nın on üçüncüsü bu yıl 13 Ekim 2019 Pazar günü, 10.00 – 18.00 saatleri arasında, Gazimağusa, DAÜ Deniz Tesisleri’nde (Beach Club’da) gerçekleştirildi.

Söz konusu festivale; DAÜ Öğrenci İşleri’nden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sonuç Zorlu Oğurlu, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özgür Dinçyürek, İç Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Uğur Dağlı’nın yanı sıra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) dört bir yanından yüzlerce katılımcı katıldı.  

YARATICILIKLARINI SERGİLEDİLER

Oldukça eğlenceli geçen ve aynı zamanda pek çok güzel eserin ortaya çıktığı 13. DAÜ Kumdan Heykel Festivali ve Yarışması sonunda “Creativity for Change”, “Dracarys”, “Plutonians”, “Break Point” ve “Turtles” grupları ödüle layık görüldü. Öte yandan “Artemisia”, “Denizlerimizi Koruyalım” ve “Jeddah Team” grupları ise juri tarafından başarılı bulunarak övgü aldı.

Bu senenin jürisinde DAÜ İç Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Uğur Ulaş Dağlı, İç Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kağan Günçe, Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ceren Boğaç, İç Mimarlık Bölümü Öğretim Görevlisi Mustafa Dinsev, DAÜ Tasarım Kulübü temsilcisi Mustafa Demirel, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nden Öğretim Görevlisi Didem Çelik, Final Üniversitesi’nden Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Soad Abdokhamis Mousavi,  Lefke Avrupa Üniversitesi’nden Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Makbule Oktay ve Yaşar Üniversitesi’nden Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Ertep yer aldı. 

Artık gelenekselleşen ve Kıbrıs Halkı’nın sabırsızlıkla beklediği söz konusu etkinliğe ilgi duyan herkes gruplar oluşturarak katılım sağladı.

Özellikle adadaki tüm üniversitelerde okuyan öğrencilerin katılımı ile daha da zenginleşen etkinlik, her yıl olduğu gibi bu yıl da Gazimağusa kentinin eşsiz güzellikteki kumsallarına farklı bir heyecan getirdi.

Ülkemizin doğal güzelliklerinden faydalanarak alternatif aktiviteler yaratan etkinlik; herkes için, özellikle de gençler için doyasıya ve sağlıklı bir şekilde eğlenmek ve yaratıcıklarını sergilemek için uygun bir platform sundu. Festival, yeni döneme başlayan ve adamıza yeni gelen tüm öğrenciler için de sıcak bir hoş geldin niteliği taşıdı. 

Yarışmaya katılan gruplar, kendilerine ayrılan bölmelerde eserlerini yaratırken, diğer yandan güzel havanın ve denizin de tadını çıkardı. DJ performansı ile çalınan hareketli müzikler eşliğinde tüm katılımcılar zaman zaman dans da ederek eğlendi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

"Çocuğun kitapla ilişkisi 0-2 yaş döneminde masal ve hikaye ile başlamalı"
image LAÜ akademisteni Yrd. Doç. Dr. Ergisi, "Çocuğun kitapla ilişkisi 0-2 yaş döneminde ebeveynlerin çocuğa tekerleme, masal ve hikaye okuması ile başlatılmalı" dedi.
UKÜ'de 'Önemsiyoruz: Geri Dönüştürüyoruz' felsefesine dikkat çekildi
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Mühendislik Fakültesi,  Çevre Mühendisliği Bölümü tarafından “Önemsiyoruz: Geri Dönüştürüyoruz” adlı konferans gerçekleştirildi.
UKÜ'lü öğrenciler Lefkoşa Türk Belediyesi'ne teknik gezi gerçekleştirdi
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi öğrencileri Lefkoşa Türk Belediyesi'ne teknik gezi gerçekleştirdi.