Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 18 Ekim 2019, Cuma 13:30
banner

"Sürdürülebilir Kampüsler" UKÜ'deki Uluslararası Çalıştay'da tartışılacak

Sürdürülebilir Kampüsler UKÜ'deki Uluslararası Çalıştay'da tartışılacakUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) yükseköğretim kurumlarında sürdürülebilirlik konusunda değerlendirmeler yapan UI Green Metric World University Rankings ile birlikte "Sürdürülebilir Kampüs" çalıştayı düzenleniyor.
Paylaş  
10
10
10
0

UKÜ Kampüsü’nde gerçekleştirilecek olan “Sürdürülebilir Kampüs” çalıştayı, Çevik Uraz Merkezi Konferans Salonu’nda 21 Ekim tarihinde saat 09.30’da başlayacak.

UKÜ Rektör Yardımcısı ve Sürdürülebilir Enerji Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Serkan Abbasoğlu, çalıştayın Akdeniz Bölgesi’nde yer alan üniversiteleri kapsadığını belirterek, sürdürülebilir kampüs uygulamalarına dair bilgiler verileceğini kaydetti.

Çalıştayı birlikte düzenledikleri UI Green Metric World University Rankings’in sürdürülebilirlik konusunda kampüsleri değerlendiren ve bu konuda dünya sıralamalarını belirleyen önemli bir kuruluş olduğunu hatırlatanProf. Dr. Abbasoğlu, “Bu kuruluşun iki üst düzey yöneticisi Prof. Dr. JunJunaidi ve Dr. Muhammed Fuad çalıştayda bizlere bilgi verecek” dedi.

Prof. Dr. Abbasoğlu, çalıştayda misafir konuşmacılarının UI Green Metric sıralamasının detaylı tanıtımının yanı sıra UI Green Metric göstergeleri ve veri gönderme süreçleri üzerine sunumlar yapacaklarını da açıkladı.

Altyapı, enerji ve iklim değişikliği, atık yönetimi, su yönetimi, ulaşım ve eğitim başlıklarının UI Green Metric sıralamasının temel kategorilerini oluşturduğuna dikkat çeken Abbasoğlu, bunların yanı sıra sıfır atık projesi uygulamaları, çevreci etkinlikler gibi çevre konulu sosyal sorumluluk projelerinin de çalıştayda konuşulacağını bildirdi. Prof. Dr. Abbasoğlu, bölgemizde yapılan yerel ve uluslararası sürdürülebilirlik uygulamaları hakkında örneklerinde çalıştayda sunulacağını belirterek, söz konusu uluslararası etkinliğin ilk kez adamızda gerçekleşeceğinin altını çizdi.

Prof. Dr. Serkan Abbasoğlu,yükseköğretim kurumlarının hızla gelişen teknolojileri kullanarak çevre dostu ve sürdürülebilir projeler üretmesi gerektiğini işaret ederek UI Green Metric World University Rankings’deki tek KKTC üniversitesi olan Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin de bu amaçla yoğun şekilde çalıştığını ve bu çalıştayda bugüne kadar yürütülen projelerin paylaşılacağını aktardı.

Son olarak çalıştayın başta tüm üniversitelerimiz ve sürdürülebilir yaşam konusunda çalışmalar yapan kuruluşlar olmak üzere herkese açık olacağına vurgu yapan Prof. Dr. Abbasoğlu, tüm katılımcıları ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını belirtti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

DAÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Dinçyürek, Midekon Yönetim Kurulu'na seçildi
image DAÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özgür Dinçyürek, Midekon Yönetim Kurulu'na seçildi.
"Ben Refika Öğretmen" isimli kitap ilkokullarda dağıtımına başladı
image Rauf R. Denktaş ve Düşüncelerini Yaşatma Derneği, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı'nın onay verdiği "Ben Refika Öğretmen" kitabını ilkokullara dağıtmaya başladı.
DAÜ'de "5. Moleküler Biyoloji ve Genetik Kariyer Günü" etkinliği
image DAÜ'de "5. Moleküler Biyoloji ve Genetik Kariyer Günü" etkinliği gerçekleştirildi.