Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 22 Ekim 2019, Salı 12:02
banner

Özyiğit: "Okullara süt dağıtımı neden durduruldu?"

Özyiğit: Okullara süt dağıtımı neden durduruldu?TDP Genel Başkanı Özyiğit, 2019-2020 Eğitim yılının başlamasıyla birlikte okul öncesi, ilkokul ve özel eğitim okullarına dağıtılması gereken sütlerin dağıtılmadığını belirterek, "Okullara süt dağıtımı neden durduruldu?" diye sordu.
Paylaş  
4
5
4
0

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, geçtiğimiz Nisan ayında kendi bakanlık dönemlerinde Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile KOOP Süt arasında imzalanan protokole göre, 2019 yılı sonuna kadar her gün okul öncesi, ilkokul ve özel eğitim olmak üzere 116 okuldaki yaklaşık 20 bin öğrenciye süt dağıtılması gerektiğini anımsatarak okulların kapanmasına kadar düzenli olarak yapılan bu uygulamanın yeni ders yılı ile birlikte durdurulduğunu kaydetti.

Söz konusu uygulama için gerekli kaynağın ayrıldığını, dolayısı ile maddi açıdan bir sıkıntı olmadığını belirten Özyiğit, öğrencilere her gün süt dağıtılması ile ilgili uygulamanın neden durdurulduğu konusunda ilgilileri açıklama yapmaya davet etti.  

İlkokullara süt dağıtımı ve özel eğitim öğrencilerine her gün kahvaltı için daha önceki yıllarda olmayan ödenekler için 2019 yılı bütçesine, toplamda 3 Milyon 234 Bin TL ayırdıklarını anımsatan Özyiğit, bu paraların Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığının hesabında olduğunu kaydetti ve “Çocuklarımız için ayrılan bu ödenekler mutlaka çocukların sağlıklı büyümeleri için kullanılmalıdır” dedi.       

60’lı yılların ardından ara ara süt dağıtımı yapıldığını ancak geçtiğimiz Nisan ayında ilk kez bu denli kapsamlı bir uygulamayı tekrardan yaşama geçirdiklerini belirten Özyiğit, “Yeni Eğitim yılı başında devam ettirilmesi gereken ve çocukların sağlıklı yetişmesine katkı koyacak böylesi bir uygulama mutlaka devam ettirilmelidir. Umarım gecikmeli de olsa bu uygulama yeniden başlar ve bugüne kadar verilmesi gereken sütler de süre uzatılarak öğrencilerimize dağıtılır” diye konuştu.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

"Çocuğun kitapla ilişkisi 0-2 yaş döneminde masal ve hikaye ile başlamalı"
image LAÜ akademisteni Yrd. Doç. Dr. Ergisi, "Çocuğun kitapla ilişkisi 0-2 yaş döneminde ebeveynlerin çocuğa tekerleme, masal ve hikaye okuması ile başlatılmalı" dedi.
UKÜ'de 'Önemsiyoruz: Geri Dönüştürüyoruz' felsefesine dikkat çekildi
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Mühendislik Fakültesi,  Çevre Mühendisliği Bölümü tarafından “Önemsiyoruz: Geri Dönüştürüyoruz” adlı konferans gerçekleştirildi.
UKÜ'lü öğrenciler Lefkoşa Türk Belediyesi'ne teknik gezi gerçekleştirdi
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi öğrencileri Lefkoşa Türk Belediyesi'ne teknik gezi gerçekleştirdi.