Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 22 Ekim 2019, Salı 16:16
banner

DAÜ'den İstanbul'da İngilizce öğretmenlerine hizmet içi eğitim semineri

DAÜ'den İstanbul'da İngilizce öğretmenlerine hizmet içi eğitim semineriDAÜ, İstanbul'da İngilizce öğretmenlerine hizmet içi eğitim semineri gerçekleştirdi.
Paylaş  
4
5
4
0

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Eğitim Fakültesi, Yabancı Diller Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ülker Vancı Osam ile Yabancı Diller ve İngilizce Hazırlık Okulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İ. Erkan Arkın, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün daveti üzerine “İletişimsel Dil Öğretimi ve Modern Yöntemler” temalı hizmet içi eğitim semineri gerçekleştirdi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İstanbul’un farklı bölgelerinde belirlenen orta dereceli okullardan toplam 200 İngilizce öğretmeninin katıldığı seminerde, öncelikle günümüzde İngilizce dil öğretiminde gündemde olan belli başlı konular kısaca tanıtılıp tartışıldı; daha sonra ise öğrencilerin İngilizce konuşma becerilerinin geliştirilmesi konusunda teknolojinin nasıl kullanılacağına ilişkin örnekler gösterildi.

Grup çalışması formatına uygun olarak katılımcıların dizüstü bilgisayarlarını ve cep telefonlarını kullanarak aktif biçimde katıldıkları seminerde, internet üzerinden kolayca indirilebilecek uygulamalar yoluyla öğrencilerin İngilizce konuşmalarının nasıl güdülenebileceği, öğrenci katılımlarının nasıl artırılabileceği, bu teknolojinin öğretmenlere sağlayacağı diğer kolaylıkların neler olduğu gibi konular, katılımcı öğretmenlere bizzat deneyimlendirilerek gösterildi. Seminer sonrasında tüm katılımcılara katılım belgesi takdim edildi.

SINIFLARDA TEKNOLOJİ KULLANIMI

Semineri gerçekleştiren DAÜ Eğitim Fakültesi, Yabancı Diller Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ülker Vancı Osam ve Yabancı Diller ve İngilizce Hazırlık Okulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İ. Erkan Arkın, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün devlet okullarındaki İngilizce öğrencileri için geliştirmiş olduğu “Believe in Yourself: Just Speak (Kendinize İnanın: Konuşun)” temalı projeye katkı koymaktan dolayı mutlu olduklarını ifade ettiler.

Öğretim üyeleri, ayrıca sınıflarda teknoloji kullanımının, pedagojik ve etik hassasiyetler göz önünde tutulması şartıyla yaygınlaşmasının kaçınılmaz olduğunu vurguladılar.

Seminer sonrasında katılımcılardan alınan sözlü ve yazılı geri dönüşün, söz konusu hizmet içi eğitim programının amacına ulaştığı konusunda olumlu görüşler içerdiğini ifade eden DAܒlü öğretim üyeleri, seminere katılan İngilizce öğretmenlerinin ertesi gün sınıflarında hemen uygulamaya başladıkları yeni tekniklere ilişkin hem kendilerine, hem de İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine ilettikleri olumlu geri dönüşten ötürü mutluluk duyduklarını belirttiler.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Albank Genel Müdür Dr. Karavelioğlu'dan "KKTC Ekonomisi ve Bankacılık" hakkın...
image Albank Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ahmet Melih Karavelioğlu ODTÜ'de KKTC Ekonomisi ve Bankacılık hakkında sunum yaptı.
"Davranışsal Müdahale ve Gelişim Odaklı Zihniyet Eğitimi" pilot çalışmalarını...
image Davranışsal Müdahale ve Gelişim Odaklı Zihniyet Eğitimi'nin pilot çalışmalarının değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Diyabet Derneği'nden "Yaşamın Sesine Kulak Ver" isimli konferans
image Diyabet Derneği "Yaşamın Sesine Kulak Ver" isimli konferans düzenliyor.