Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 22 Ekim 2019, Salı 16:21
banner

UKÜ'nün ev sahipliğinde "19. Avrupa Dijital Devlet Konferansı" başlıyor

UKÜ'nün ev sahipliğinde 19. Avrupa Dijital Devlet Konferansı başlıyorUKÜ Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ev sahipliğinde "19. Avrupa Dijital Devlet Konferansı" 24 Ekim'de başlıyor.
Paylaş  
5
7
5
0

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ev sahipliğinde “19. Avrupa Dijital Devlet Konferansı” 24 Ekim 2019 tarihinde başlıyor.

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tuğberk Kaya, konferans dilinin İngilizce olacağını ve 24-25 Ekim tarihlerinde iki gün süreceğini belirterek, Türkiye’deki e-devlet çalışmalarında büyük rol oynayan ve bu alanda çalışmaları bulunan Prof. Dr. Mete Yıldız ile E-Devlet Yürütme Kurulu’nu temsilen Erkut Çulluoğlu’nun konferansta konuşmacı olarak yer alacaklarını kaydetti.

Konferans organizasyon komitesinin üniversite bünyesinde bulunan akademisyenlerden oluştuğunu aktaran Kaya, konferansın onursal başkanlığını UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri’nin, başkanlığını ise kendisinin yapacağını açıkladı.

Yrd. Doç. Dr. Kaya, teknolojinin gelişmesinden dolayı işlemlerin günümüzde otomasyona bağlandığını ve süreçlerin dijitalleştiğini kaydederek, bu zaman yarışında kamu kuruluşlarında, özel şirketlerde ya da eğitim kurumlarda kullanılan sistemlerin sürekli yenilendiğine dikkat çekti.

Dijitalleşmeye uyum sağlayan ve kendilerini geliştirebilen ülkelerin zaman tasarrufu, yapılan işlemlerin hızlanması, şeffaflık ve hesap verebilirlik yönünden avantaj sağladığını belirten Kaya, daha ileri aşamalarda ise elektronik oylama ve mobil devlet gibi hem kurumların işleyişini hem de vatandaşların karar verme süreçlerine katılımının maksimum düzeye çıkarılabileceğini kaydetti.

Yrd. Doç. Dr. Kaya, konferansın güncel e-devlet kavramları, dijital devletlere karşı olan tehlikeler, dijital demokrasi ve e-katılımcılık gibi alanlarda çalışan akademisyenler, doktora öğrencileri, profesyonel danışman ve bürokratların katılımı ile gerçekleşeceğini dile getirerek, konferansta sunulacak olan bildirilerin Web of Science’ta indeksleneceğini açıkladı.

Konferansın ülkenin dijital devlet alanında bilgi sermayesinin artmasına yardımcı olacağını belirten Yrd. Doç. Dr. Kaya, dijital devletin ekonomik katkısını da konferansta değerlendireceklerini açıkladı. Kaya, konferansta ayrıca dijital devletle ilgili yasal mevzuat çalışmalarının ve yapay zeka ekseninde potansiyel gelişim alanlarının inceleneceğini de belirtti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Albank Genel Müdür Dr. Karavelioğlu'dan "KKTC Ekonomisi ve Bankacılık" hakkın...
image Albank Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ahmet Melih Karavelioğlu ODTÜ'de KKTC Ekonomisi ve Bankacılık hakkında sunum yaptı.
"Davranışsal Müdahale ve Gelişim Odaklı Zihniyet Eğitimi" pilot çalışmalarını...
image Davranışsal Müdahale ve Gelişim Odaklı Zihniyet Eğitimi'nin pilot çalışmalarının değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Diyabet Derneği'nden "Yaşamın Sesine Kulak Ver" isimli konferans
image Diyabet Derneği "Yaşamın Sesine Kulak Ver" isimli konferans düzenliyor.