Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 8 Kasım 2019, Cuma 15:37
banner

DAÜ Fen ve Edebiyat Fakültesi Nature Index sıralamasında birinci

DAÜ Fen ve Edebiyat Fakültesi Nature Index sıralamasında birinciDAÜ Fen ve Edebiyat Fakültesi, Nature Index tarafından Fiziksel Bilimler kategorisinde Kıbrıs adasında birinci sırayı elde etti.
Paylaş  
14
14
14
0

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Fen ve Edebiyat Fakültesi, 2015 yılından bu yana her yıl ülke ve akademik kuruluş bazında başarı sıralamaları açıklayan Nature Index tarafından Fiziksel Bilimler kategorisinde Kıbrıs adasında birinci sırayı elde etti.

1 Ağustos 2018 – 31 Temmuz 2019 tarih aralığını kapsayan dönemde, gerek yaptığı yayınlarla, gerekse de elde ettiği akademik başarılarla Nature Index 2019 Avrupa Üniversite Sıralaması’nda, Kıbrıs’ta Güney Kıbrıs da dahil olmak üzere tüm alanlarda ikinci sırayı elde eden DAÜ, Avrupa’da ilk 35, Türkiye’de ise ilk 10 akademik kuruluş arasında yer alarak Nature Index Nişanı almaya hak kazandı.

“BAŞARILAR ARTARAK DEVAM EDECEK”

Söz konusu başarıda Fizik ve Biyoloji Bölümleri’nin büyük katkısı olduğuna dikkat çeken DAÜ Fen ve Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Özarslan, prestijli akademik dergilerde yayımlanan 9 makaleden 5’inin Fizik Bölümü, 4’ünün ise Biyoloji Bölümü öğretim üyeleri tarafından yapıldığını vurguladı.

DAÜ Fen ve Edebiyat Fakültesi, Fizik Bölümü’nün, adanın tamamında en yüksek puanı elde ettiğini ve birinci sırada yer aldığını belirten Prof. Dr. Özarslan, fakültenin bu başarısının kalite vizyonu ile elde edildiğine işaret etti.

Prof. Dr. Özarslan, benzer başarıların artarak devam edeceğini ve fakültenin stratejik planının kalitede elde edilmek istenen hedeflere ulaşmak ve bunu sürdürülebilir kılmak olduğunu ifade etti. DAÜ Fen ve Edebiyat Fakültesi, böylece son üç yılda olduğu gibi dördüncü yılında da bu önemli başarıya imza atmış oldu.

Nature Index dünyanın en saygın 82 akademik dergisinde tıp, sağlık, kimya, fiziksel bilimler, dünya ve çevre bilimleri ile ilgili yayımlanan makaleleri tarayarak aylık ve yıllık başarı sıralamalarını yapıyor. 

DAÜ Fen ve Edebiyat Fakültesi, Fizik ve Biyoloji Bölümleri öğretim üyeleri tarafından yapılan yayınlara https://www.natureindex.com/institutionoutputs/generate/Physical%20Sciences/countries-Cyprus/All/score linkinden ulaşılabiliyor.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Akpınar: "Bir çocuğun eğitim hakkından mahrum bırakılması suçtur"
image GAÜ Kurucu Rektörü Akpınar, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi'nden ses getiren konferans
image Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi Deniz Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin düzenlediği "Değişen Dünya Düzeni: Doğu Akdeniz'de Mavi Savaşlar" konulu gerçekleştirildi.
DAÜ'de kadına karşı şiddet masaya yatırıldı
image DAÜ'de kadına karşı şiddet masaya yatırıldı. Psikoloji Öğrencileri Kulübü tarafından düzenlenen etkinlik Hukuk Fakültesi LA2 Amfisi'nde gerçekleştirildi.