Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EMLAK 30 Mayıs 2013, Perşembe 15:45
banner

Hayretle dinledik... “Bulut İnşaat Cennette arazi satıyor...”

Hayretle dinledik... “Bulut İnşaat Cennette arazi satıyor...”Telefonla Kıbrıs Postası'na ulaşan onlarca Bulut İnşaat mudisi olduğunu iddia eden müşteriden bir tanesi öyle şeyler anlattı ki... Mudi müşteri, bu hayret dolu ürpertici bilgileri sonun başlangıcı olarak tanımldı.
Paylaş  
90
104
90
5

banner

Kıbrıs Postası Özel

Bu sayfalarda, Bulut İnşaat'la ilgili hem Bulut İnşaat'ı hem de halkı uyarıcı haberler yayımlandı. Bu haberlerde Bulut İnşaat'tan mülk satın almış, almayı düşünen, sektöre hizmet veren, kamuda çalışan yetkililer görüşlerini, tavsiyelerini ve mağduriyetlerini anlattılar.

Bu yayınlar devam ederken yüzlerce telefon ve yüzlerce email aldık. Arayanlar, email gönderenler öyle şeyler anlattılar ki işin boyutu karşısında hayretler içerisinde kaldık. Aslında tümünün anlattıklarında o kadar çok ortak nokta vardı ki...

“TEMEL BULUT ORTAÇAĞ'DA CENNETTEN ARAZİ SATAN HRİSTİYAN PAPAZLARA BENZİYOR”

Telefonla bizlere ulaşan bir Bulut İnşaat müşterisinin verdiği örnek unutulur gibi değil. Kızgın bir şekilde Kıbrıs Postası'nı arayan ve mağduriyetini anlatan Bulut İnşaat müşterisi Bulut İnşaat'tan İstanbul'da daire satın aldığını fakat daha sonra arazi için alınan ruhsatın çok üzerinde satış yapıldığını fark ettiklerini belirtiyor ve devam ediyor. Ruhsatla ilgili yaşanan sorunu araştırıken daha da önemli bir sorunun ortaya çıktığını belirtiyor mudi müşteri... Ruhsatsız satın aldıkları dairelerin üzerine yapıldığı arazinin mülkiyeti Bulut İnşaat değil başka birilerinin adına olduğunu söylüyor. Yani Bulut İnşaat mülkiyeti kendisinin adına olmayan bir arazi üzerine ruhsatı olmayan bir inşaat yapıyor ve satıyor.

Ve müdi müşterinin yaptığı benzetme hayretler verici...

Mudi müşteri Bulut İnşaat'ı Ortaçağ'da cennetten tapulu arazi satan hristiyan papazlara benzetiyor. Hristiyan Papazlar Ortaçağ'da cennetten tapulu arazi vaadiyle halktan para toplarlarmış ve Temel Bulut'un Bulut İnşaat vasıtasıyle tapusu kendisine ait olmayan araziler üzerine henüz proje aşamasında olan daire ve evleri akıl almaz fiyatlarla insanları cezbederek cazip ön ödemelerle satıyor.

“TEMEL BULUT TİCARİ KURNAZLIK ADI ALTINDA VATANDAŞIN ALIN TERİYLE KAZANDIĞI ÜÇ KURUŞ PARAYI GASP EDİYOR”

Mudi müşterinin iddası, bu uygulamanın hem Türkiye'de hem Kuzey Kıbrıs'ta ayni olduğu bunun Temel Bulut'un ticari bir kurnazlık adı altında vatandaşın alın teriyle kazandığı üç kuruş parayı gasp etmesinin bir yöntemi olduğunu yönünde. Mudi müşteri hiçbir projeden toplanan paranın ilgili projede kullanılmadığı bunun aksine yeni arazilere ön ödeme olarak ve reklam tuzakları için TV kanallarında ve gazetelerde kullanıldığını iddia ediyor. Bu döngünün devam ettiğini ve geride kalan hiçbir projenin tamamlanmadan arkada binlerce mağdur bırakıldığını belirtiyor.

Mudi müşteri kendisinin Bulut İnşaat'ı vaka olarak kabul edip bir dedektif gibi Türkiye'deki ve Kuzey Kıbrıs'taki tüm faaliyetlerini mercek altına alarak araştırdığını ve geçen gün işin boyutunun ne kadar büyük olduğunun ortaya çıktığını söylüyor.


“TÜRKİYE'DE PARA KAYNAKLARI TIKANDI, YÖNÜNÜ KUZEY KIBRIS'A ÇEVİRDİ”

Mudi müşteri, Bulut İnşaat'ın yaşananların ortaya çıkması üzerine Türkiye'de para kaynaklarının tıkandığını ve bunun üzerine Kuzey Kıbrıs'ı can simidi olarak gördüğünü ve Kuzey Kıbrıs Halkı'nın hayallerini kullanarak ceplerindeki parayı hedeflediğini belirtti. Kuzey Kıbrıs'ta da Türkiye'de yaşananların bir tekrarı olduğunu tespit ettiğini belirten mudi müşteri sözlerine şöyle devam etti:

“Bulut İnşaat, Kuzey Kıbrıs'ta satın aldığı Lavinium Projesi'nin devrini almadan satışlarına başladığı ve satın aldığı firmaya ödemelerini fazlasıyla geciktirdiği resmi ağızlardan açıklanmıştı. Burdaki gaye yine ayniydi. Kendisinin olmayan mülkü satarak vatandaştan toplanan para ile ödeme. Lavinium Projesi'ne bu şekilde sahip olan Bulut İnşaat 705 daireden oluşan siteyi proje aşamasında kağıt üzerinde satmış, bu parayla satıcıyı ödediği gibi kalan parayı da projenin devamına harcaması gerekirken önceden planladığı gibi Türkiye'deki projelere aktardı. Şimdi, ortada Lavinium Sitesi'nden kağıt üzerinde satılmış daireler, parasını ileri tarihli çeklerle alıp tefecilere kırdırarak göstermelik olarak inşaata devam etmeye çalışan bir müteaahit ve teslimat bekleyen yüzlerce müşteri.”

ÇATALKÖY'DE SATIŞA ÇIKARDIĞI KAĞIT ÜZERİNDEKİ VİLLALARIN ARAZİSİ BANKAYA İPOTEK

Bulut İnşaat'ın Kuzey Kıbrıs'ta bunla da kalmadığını iddia ediyor mudi müşteri ve sözlerine şöyle devam ediyor; “Şimdi de Girne, Çatalköy'de bankaya ipotek olan yani kendisinin olmayan bir arazi üzerine yine kağıt üzerinde villalar satışa çıkarmış. Yan arazilerde en ucuz villanın 150 – 200 Bin İngiliz Sterlin olduğu bölgede kağıt üzerinde satışa çıkardığı villaların fiyatını 90 Bin'lerden telafuz ediyor ve istenen ön ödeme 5 Bin Sterlin. Bu senaryo hiç değişmiyor, şimdi hedef Çatalköy'den 140 civarında villadan toplanacak 5'er Bin Sterin'le bir araya gelecek 5 Milyon Sterlin üzerindeki parayı farklı projelere yönlendirmek. Mudi müşteri sayılarının giderek arttığını ve kamuoyun uyarmak adına Kuzey Kıbrıs ve Türkiye'de farklı eylemler planladıklarını ve aşağıdaki tarzda uyarıcı levhalar hazırlatarak 'DİKKAT BULUT İNŞAAT' veya 'DİKKAT TEMEL BULUT' şeklinde hazırlanacak levhaların Bulut İnşaat projelerinin bulunduğu bölgelere 'uyarıcı levha' niteliğinde kullanacaklarını belirtti ve ilk uygulamayı Girne, Çatalköy'deki arazide yapmayı planladıklarını sözlerine ekledi.'"


YAŞANANLAR FELAKETİ İŞARET EDİYOR

Mudi müşteri, bu döngünün bu şekilde devam ettiğini fakat ortada tamamlanan hiçbir projenin olmaması felakati işaret ettiğini belirtiyor. Bu felakatin kaçınılmaz olduğunun altını çizen mudi müşteri, Bulut İnşaat'ın her fırsaatta dile getirdiği, ve ticari bir meta olarak kullandığı 'ilk ev', '3 çocuk'. 'dini inançlar' gibi ibareleri kullanarak temsil ettiğini iddia ettiği kesimleri de zan altında bıraktığını ve vatandaşın alın teri ile kazandığı parayı gasp ederek nefretlerini kazandığını belirtiyor.

GAZETELERDE TUZAK DOLU SATIRLAR

Mudi müşteri gerek Türkiye'de gerekse Kuzey Kıbrıs'ta Bulut İnşaat aleyhine sesler yükseldiği an hep ayni yönteme başvurulduğunu belirterek bu yöntemlerin TV kanallarına ve gazetelere reklamlar, istihdam ilanları, ihale ilanları olduğunu sözlerine ekledi. Kuzey Kıbrıs'ta da şuan bunun yaşandığını, gazetelerde sayfalarca istihdam ve ihale ilanları yayınlandığını belirten mudi müşteri bunların takipçisi olacağını belirterek gazetelerde yayınlanan ilanlara dikkat edilmesi gerektiğini bu ilanların tuzak dolu satırlarla dolu olduğu yönünde Kuzey Kıbrıs Halkı'nı uyardı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
5
ONAY BEKLEYENLER
2
31 Mayıs 2013, Cuma
Murat KALAY         - lavinyum sitesi
Oratlıkta sahtekar dolandırıcı emlakcılar dolaşıyor vatandaşı mağdur ediyor. Ayrıca bu düzenbazlar üstüne üstük devletin mührü ile sözde tasdik memurluğu yapıyor. herkes bu düzenbazı tanıyor ne halt yediğini biliyor ancak çıkar dünyasının omuzlarındaki yükü ile ses çıkartmıyor. ama iş başka yerlerine dokununca yaygarayı koparıyorlar. Bulut inşaat Türkiyedeki zor günler geçiriyor olabilir. Ancak sonuç olarak burada satılmayı bekleyen satışı yapılamamış yüzlerce konut var bu firma için kurtuluş olabilir. Aralık 2013 e yetiştitrip konutları satmak en mantıklı yöntem dolayısıyla buradaki konutları bitirip satmak en mantıklı yol. sevgili yerli müteahhitler aynı konutları 65000 sterlinden aşağı satmayarak zaten sürekli vatandaşı soyma derdinde olduklarından birileri maymunun gözünü açacak derdindeler. Kim kimin yanında kimim gözü vatandaşın cebinde tartmak ve vicdanlı olmak gerek.

31 Mayıs 2013, Cuma
gercekci         - magusa
BU TIPLER ONCE BAGIMSIZLIGINA KAVUSAN ORTAASYA TURK CUMHURIYETLERI USTUNE CULLANMISLARDI.ORADAN DAYAKLA KOVULDUKTAN SONRA TEKRAR TURKIYE'YE,SONRA DA KKTC'YE AKIN ETTILER.KKTC HUKUMETLERI VE TC ELCILIGI UYUMAYI HERHALDE COK SEVIYORLAR.SADECE MILLI GUNLERDE UYANIYORLAR!

30 Mayıs 2013, Perşembe
Hale Karaman         - Mağusa
Satın alanların mağduriyeti düşünülerek çözülmesi gereken bir mevzu...

30 Mayıs 2013, Perşembe
Nejla Kaya         - Girne
Bulut İnşaat Türkiye'den gelen ve gelecek olan yatırımcılar için kötü örnek teşkil ediyor. TC Elçiliği bu konuda gerekli önlemi almalı.

30 Mayıs 2013, Perşembe
Mehmet Değirmencioğlu         - Lefkoşa
iştir kişinin aynası lafa bakılmaz... Temel Bey'in işi ve referansları buysa vay halimize ki ne vay...

banner
banner
banner
banner

Grand Sapphire emlak piyasasına hayat verdi
image Ülkemizin son dönemlerde yükselen değeri olan Long Beach Bölgesi'nde inşasına başlanan Grand Sapphire projesi, yeni bir yaşam alanına ihtiyaç duyan ve yatırım yapmak isteyen yüzlerce insanın ilgi noktası oldu.
Dörter Construction geleneği bozmadı, Pulya Festivali'nde yerini aldı
image Yeniboğaziçi Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 11'incisi gerçekleştirilecek Yeniboğaziçi Pulya Festivali 16-25 Ağustos tarihleri arasında yapılıyor.
Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği Genel Başkanı ve Yönetimi, Omağ Group da...
image Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin köklü ve lider firmalarından Omağ Group ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor. Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği (TÜRAP) heyeti Omağ Group davetlisi olarak KKTC'ye geldi.