Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EMLAK 24 Haziran 2013, Pazartesi 22:12
banner

“Komik Adam Temel Bulut... Day Yolundan gelin, Akabulye Otel'i geçin istikamet Çatal Köyü”

“Komik Adam Temel Bulut... Day Yolundan gelin, Akabulye Otel'i geçin istikamet Çatal Köyü”Bulut İnşaat mudileri Kıbrıs Postası'na her açıklama yaptıklarında hayretle dinlemeye devam ediyoruz. Mudiler bu kez Kıbrıs Postası'nı ziyaret ettiler ve ellerinde bir katalokla geldiler. Kataloğun arka sayfalarında bir harita vardı ki pes doğrusu demekten kendimizi alamadık.
Paylaş  
106
128
106
1

banner

Kıbrıs Postası Özel

Bulut İnşaat mudileri Kıbrıs Postası'na her açıklama yaptıklarında hayretle dinlemeye devam ediyoruz. Mudiler bu kez Kıbrıs Postası'nı ziyaret ettiler ve ellerinde bir katalogla geldiler. Kataloğun arka sayfalarında bir harita vardı ki pes doğrusu demekten kendimizi alamadık.

Mudi Müşteri bize Çatalköyde bir adresi tarif etti:

“Day Yolundan gelip, Akabulye Otel'in bulunduğu yeni Karbaz kavşağını geçiyorsunuz Çatal Köyü'ne varıp Bulut İnşaat'ın henüz ismi var olan ama cismi olmayan Kalamış Villaları'nın planlandığı araziye varıyorsunuz.”

Hayretle dinledik ve sözlerine şöyle devam etti:

“Temel Bulut'u tek kelimeyle 'komik adam' olarak niteliyorum. İnsanın ciddiyeti işine verdiği önem ve ciddiyetten anlaşılır diye boşuna dememişler. Tarif ettiğimiz adrese bir anlam veremediğinize eminim. Ama anlamanız için açıklamamız gerekecek. Bu adres, Bulut İnşaat'ın Kalamış Villaları'nı satmak için bastığı katalogtan alıntıdır. Projenin milyonlarca sterlin değerinde olduğu söyleniyor fakat tuhaf karşılamamak gerekiyor, proje sahibi Bulut İnşaat  fotoğraflarla ve süslü laflarla vatandaşı ikna edip mal satmaya ve cebindeki parayı alma niyetindedir. Çatalköy'de bulunan ve Kalamış Villaları diye satılmaya çalışılan projenin arazisi bankaya ipotek olduğu gibi dört aydır taksitleri ödenmediği için banka tarafından sorunlu müşteri listesine alınmıştır."

 

TEMEL BULUT LTD. DİREKTÖRÜ ERMAN ÇİTİM HALKI UYARDI

Temel Bulut Ltd'in %51 hissedarı ve Direktörü Erman Çitim, Temel Bulut'un Kuzey Kıbrıs'a gelmesine kendisinin vesile olduğunu ve ortaklık süresince kendisinin de ikna edilerek kandırıldığından dolayı Temel Bulut'u ve Bulut İnşaat'ı olduğunun kat ve kat üzerinde Kuzey Kıbrıs halkına ve devlet otoritelerine lanse ettiğini belirtti.

Erman Çitim, ortaklıklarının devam ettiği birkaç yıl süresince Kuzey Kıbrıs'taki faaliyetlerinin kontrolünü tamamıyle kendi denetiminde tutmayı başardığı için gerek devlet mercileriyle gerek müşteri ve müteahhitlerle herhangi bir sorunun yaşanmasına izin vermediğini, kişisel ve firma taahhütlerinin eksiksiz yerine getirilmesi için Temel Bulut'la sürekli bir kavganın içerisinde olduğunu belirtti. Çitim sözlerine şöyle devam etti:

"İnandığım dava uğruna sonuna kadar mücadele ederim. Hayatımın hiçbir döneminde sonuçlarına katlanamayacağım hiçbir karar almadım. Karşımdaki kişi, Temel Bulut, o kadar ustaca olayları farklılaştırarak anlatıyor ki beni her seferinde ikna etmeyi başardı fakat bir gün geldi ki, müşteriler ve müteahhitlerin mağduriyeti su yüzüne çıkınca bu bardağı taşıran son damla oldu. Yasal süreç devam ediyor, ortaklık süresince aldığım hiçbir ticari karardan en küçük bir kaygım yoktur. Yasalar önünde ıspatlayamayacağım hiçbirşey yoktur. Atalarımız "söz uçar, yazı kalır " sözünü boşuna söylememişler. Lavinium projesinin satın alındığı Özyalçın İnşaat firmasının Direktörü Mehmet Ali Özyalçın'ın bu konuda yazdığı mektup açıklamalarımın en önemli göstergesidir."

 

Mudi müşteri sözlerine şöyle devam ediyor:

“Kalamış Villaları için Bulut İnşaat'ın bastırdığı katalokta projenin konumunu belirten yukardaki paragrafın Türkçe meali şudur;

Girne – Başpınar dağ yolu istikametinden geldiğinizde, Acapulco Otel'in bulunduğu yeni Karpaz Yolu kavşağından devam ettiğinizde Çatalköy'de bulunan  Kalamış Villaları'na varıyorsunuz.

Temel Bulut ısrarcı, ısrarı ise vatandaşın cebindeki parasını almak. Hedefe kilitlenmiş, teferruatı dikkate almıyor. Temel Bulut Kıbrıs Halkı'nı hafife almış. Bu sayfalardan yapılan yayınları okuyanları hafife almış. Fakat ne zaman ki Bulut İnşaat ofisini ziyaret edenler bu sayfalardaki uyarıları dikkate almışlar ve bu uyarılar ışığında Bulut İnşaat yetkililerine soru soruyor ve güvence istiyorlar ve daha da ötesi Bulut İnşaat'ın gerçeklikten uzak ama cazibeli kampanyalarına ilgi duyulmuyor, çaresizce yeni stratejiler peşine düşmüşler.”

MUDİ MÜŞTERİ “BİR FİRMA DÜŞÜNÜN Kİ HER GÜN ÜLKENİN EN YÜKSEK TİRAJLI GAZETESİNE İLAN VERİYOR VE HALEN KENDİNİ İFADE EDEMİYOR... VERİLEN İLANLARLA KAMUOYU YANILTILIYOR”

Mudi Müşteri “Film yine ayni film aktör yine ayni aktör. Film Bulut İnşaat, aktör Temel Bulut. Bulut İnşaat gazeteye tam sayfa ilan veriyor ve Eviva Lavinium Sitesi'ndeki 696 dairenin satışının tamamlandığını duyuruyor.

Bulut İnşaat'a güvenip kampanyalarına ilgi gösteren Kıbrıs Türk Halkı'na ve Türkiye Halkı'na teşekkür ediyor.”

MUDİ MÜŞTERİ “TEMEL BULUT İMZALI, KOMİK VE ANLAMSIZ SATIRLAR”

Mudi Müşteri “İlan şu trajikomik cümleyle devam ediyor:

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde, Girne'de ilk defa kat irtifaklı tapu verme özelliğine Bulut İnşaat öncü olacaktır.

Bulut İnşaat 27 yıllık Uluslar arası bir şirkettir. Her zaman sözünü tuttu. Bundan sonra da tutacaktır.

Mudi Müşteri: "Adama sorarlar... İstanbul, Bahçelievlerde semt müteahhitliği yapan Temel Bulut hasper kader Kuzey Kıbrıs'ta bulunmuş ve burda iflasın eşiğine gelmiş olduğu gibi İstanbul'daki hiçbir projesinin de %20'sini dahi tamamlamamıştır ve tapu verememiştir. İstanbul'da inşaatlarının bulunduğu hiçbir arazinin mülkiyeti kendine ait değildir. İstanbul'daki binlerce müşteri çeşitli bahanelerle bekletilmekte ve büyük mağduriyetler yaşanmaktadır. Bilmediğimiz ülkelerde ticari faaliyeti varsa buyursun açıklasın. Temel Bulut biran önce rüyadan uyanmalı ve hayal ürünü açıklamalar yapıp ispatlaması mümkün olmayan açıklamalardan vazgeçmelidir."

17 Haziran 2013'te “Mudiler “Çok şükür, Bulut'a inanan kalmadı, günlerdir  Kıbrıs Postası'nda yapılan yayında Bulut İnşaat mudisi müşteri uyarmıştı. Uyarmakla da kalmamış, Temel Bulut'u ıspata davet etmişti.

17 HAZİRAN TARİHLİ YAYIN

MUDİ MÜŞTERİ: "TEMEL BULUT 673 DAİRE SATTIM DİYEREK KENDİ KENDİNİ VERGİ DAİRESİNE İHBAR EDİYOR"

Gazete ilanından 673 müşteriye çağrı yapan Temel Bulut'un kendi kendini vergi dairesine ihbar ettiğini belirten mudi müşteri, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Mudi müşteri, Bulut İnşaat'ın projeyi Özyalçın İnşaat firmasından satın aldığında 50 dairenin önceden satılmış olduğunu, Bulut İnşaat'ın toplamda sadece 164 daire sattığını belirtti. Mudi müşteri toplamda 214 dairenin satıldığı bir projede gazete ilanı ile 673 müşteriye çağrı yapmanın kamuoyunu yanıltmak olduğunu sözlerine ekledi.

Bulut İnşaat'ın bu gazete ilanı ile duyurduğu satış rakamları ile vergi dairesine beyan ettiği rakamlar arasında uçurum olduğunu belirterek, vergi Dairesi'nin, Temel Bulut'un tutarsız ve kamuoyunu yanıltıcı kamuya açık yaptığı bu gazete ilanlarını ihbar kabul edip gerekli incelemeleri başlatması gerektiğini belirtti. Mudi müşteri, kendisi başta olmak üzere tüm mudilerin bunun takipçisi olacaklarını belirtti.

MUDİ MÜŞTERİ: “BURDAN TEMEL BULUT'A ÇAĞRI YAPIYORUM, HODRİ MEYDAN...”

Mudi müşteri Bulut inşaat yetkililerine çağrı yaparak, “burdan çağrı yapıyorum bugüne kadar kat irtifaklı tapu alan müşteri varsa lütfen bizimle paylaşsın, daha da ötesi Bulut İnşaat tek bir kat irtifaklı tapu almışsa bunu basın yoluyla paylaşsın. Tapu Dairesi yetkilileri ile yaptığımız görüşme sonucu aldığımız bilgi, Temel Bulut İnşaat Ltd. Direktörü Erman Çitim'in imzasını geri çekmesi itibarı ile Tapu Dairesi'ndeki dosya kapanmıştır. Dört aydan beridir konuyla ilgili herhangi bir ilerleme veya başvuru söz konusu değildir. Temel Bulut rüya aleminde yaşıyor. Söylemlerini ıspatlamakla yükümlüdür. Hodri meydan...” dedi.

GİRNE'DE İLK DEFA KAT İRTİFAKLI TAPU VERME ÖZELLİĞİ NE DEMEK?

10 HAZİRAN TARİHLİ YAYINDA BU KONUDA UYARI VARDI:

KAT İRTİFAKLI TAPU NEDİR? KAT MÜLKİYET TAPUSU NEDİR?

Akbaş, kat irtifaklı tapunun tanımının çok net olduğunu ve herkesin bunu bilmesi gerektiğini belirterek kat irtifaklı tapunun tanımının:

KAT İRTİFAKLI TAPU:

Mimari projede çizilen binaların proje koçanı demektir. Tapu üzerinde mal tanımı yoktur. Bitmemiş bina için verilir. Kat irtifa koçanının tek faydası mütahidin ayni malı birden fazla müşteriye satmasını engeller. Bitmemiş bir binanın nerede olduğunu gösterir. Tapu dairesine işlendiği takdirde binde 5 damga pulu ücreti ödenir. Birçok banka, kat irtifaklı tapu karşılığı, tapu üzerinde mal tanımı olmadığı için kredi vermeyi reddediyor.

KAT MÜLKİYET TAPUSU:

Bankalar tarafından kabul gören ve Nisan 2013'de hayata geçen yeni tüzüğe göre mimarlar odasının birim fiyatı baz alınarak, her daire için dairenin maliyet bedeli ve arsa payı kadar müteahhit firmanın tapu dairesine teminat yatırdığı durumda alınabilir. Kat mülkiyet tapusunda mal tanımı vardır ve bitmemiş binalar için alınabilir.

Her iki tapuda da tüm hissedarların şahsen veya vekilleri vasıtasıyle başvurması gerekmektedir. Tek bir hissedarın imzasının eksik olması durumunda işlem yapılamaz.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
1
5 Aralık 2013, Perşembe
VATANDAŞ         - MAĞUSA
neden temel bulut çıkıp hiç açıklama yapmıyor anlamadım. sessiz kalmak bütün söylenenleri kabul ettiği anlamınamı geliyor.

banner
banner
banner
banner

Grand Sapphire emlak piyasasına hayat verdi
image Ülkemizin son dönemlerde yükselen değeri olan Long Beach Bölgesi'nde inşasına başlanan Grand Sapphire projesi, yeni bir yaşam alanına ihtiyaç duyan ve yatırım yapmak isteyen yüzlerce insanın ilgi noktası oldu.
Dörter Construction geleneği bozmadı, Pulya Festivali'nde yerini aldı
image Yeniboğaziçi Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 11'incisi gerçekleştirilecek Yeniboğaziçi Pulya Festivali 16-25 Ağustos tarihleri arasında yapılıyor.
Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği Genel Başkanı ve Yönetimi, Omağ Group da...
image Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin köklü ve lider firmalarından Omağ Group ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor. Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği (TÜRAP) heyeti Omağ Group davetlisi olarak KKTC'ye geldi.