Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EMLAK 14 Temmuz 2014, Pazartesi 16:00
banner

Bulut İnşaat'ın sahibi Temel Bulut'tan bu kez de "YALAN BEYAN"

Bulut İnşaat'ın sahibi Temel Bulut'tan bu kez de YALAN BEYANSkandallarla sürekli gündemde olan Bulut İnşaat’ın sahibi Temel Bulut’un bu kez de Devlet’e beyan ettiği ikamet adresinin yalan olduğu ortaya çıktı. Temel Bulut’un ortağı olduğu ve açıldıktan kısa bir süre sonra kapanan Realist Gazetesi’ni de bünyesinde bulunduran Fortis Liber Media Limited adına, Mukayyitlik Dairesi’ne yaptığı resmi adres beyanında gösterdiği ikamet adresi ile hiç alakası olmadığı ortaya çıktı. Temel Bulut’un, başkalarının yaşadığı evde ikamet ettiği yönündeki yalan beyanı, söylenecek sözlerin tükendiği nokta oldu.
Paylaş  
141
119
126
4

Kıbrıs Postası Özel

Resmi Kabz Memurluğu ve Mukayyitlik Dairesi’nden edindiğimiz, Fortis & Liber Media Limited’in Direktörler Kurulu Onay Belgesi’nde Direktörler Kurulu Sekreteri olarak belirtilen Temel Bulut’un beyan ettiği adres “Feride Hikmet Sok. No:44 Taşkınköy, Lefkoşa” olarak görülürken, Bulut’un bu adresle hiçbir alakası olmadığı, adreste Taksim Üstüner adlı vatandaşın ikamet ettiği öğrenildi. Temel Bulut'un KKTC'yi ziyaret ettiği dönemlerde Çatalköy'de bir villada kaldığı öğrenildi.

TEMEL BULUT'UN KKTC MACERASI ÖZETLENECEK OLURSA

 

  • Kanunsuz yol çalışması
  • Kat irtifakı skandalı
  • Mimarından habersiz 3+1 dairelerin 1+1 diye pazarlanması
  • Başkasına ait binayı işgal ederek bölmeler yaptırılması
  • Bankanın haciz getirdiği villaları satmaya çalışması
  • Müteahhit ve taşeronlara olan ve ödenmeyen borçlar
  • Karşılıksız çekleri, Merkez Bankası tarafından süresiz olarak çek yasağına girmesi
  • Bankanın, haciz yoluyla satışı için mahkemeye başvurduğu arazilerin üzerine inşaat yapmak için açtığı ihaleler ve yine ayni arazi üzerine yapılmayan konutların satılmaya çalışılması
  • Yalan ikamet beyanı

 

Kanunsuz başlatılan yol çalışması, kat irtifakı skandalı, mimarından habersiz 3+1 dairelerin 1+1 diye pazarlanması, başkasına ait binayı işgal ederek bölmeler yaptırılması, bankanın haciz getirdiği villaları satmaya çalışması, müteahhit ve taşeronlara olan borçları, karşılıksız çekleri, süresiz olarak çek yasağına girmesi ve bankanın, satışı için mahkemeye başvurduğu arazilerin üzerine inşaat yapmak için açtığı ihaleler gibi skandal haberlerle sürekli gündemde olan ve Müteahhitler Birliği Başkanı tarafından “vatandaşlık iptali” gündeme getirilen Temel Bulut’un son skandalı yalan ikamet beyanı...

YENİ VUKUATI: “YALAN BEYAN”

Kuzey Kıbrıs’ta birçok vatandaşı “konut-zade yapan Bulut İnşaat’ın Sahibi Temel Bulut, bünyesinde kapanan Realist ve Kulis Gazeteleri’nin de bulunduğu Fortis&Liber Media Limited’in de hissedarı ve Direktörler Kurulu Sekreteri.

Resmi Kabz Memurluğu ve Mukayyitlik Dairesi’nden edindiğimiz, Fortis&Liber Media Limited’in Direktörler Kurulu Onay Belgesi’nde, Temel Bulut’un adres “Feride Hikmet Sok. No:44 Taşkınköy, Lefkoşa” olarak gösterdiği ikamet adresinin yalan beyan olduğu ortaya çıkarken, bu adreste Taksim Üstüner adlı vatandaşın yaşadığı öğrenildi.

Yapılan araştırmalarda, Temel Bulut’un gerçek ikamet adresinin Çatalköy’de olduğu ve adresi gazetemizde saklı olan bu yeri hiçbir resmi kayıtta özellikle kullanmadığı tespit edildi.

CAFER GÜRCAFER: “İNSANLARI ÖNCEDEN PLANLAYARAK DOLANDIRDI”

Müteahhitler Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, bir işadamının doğru adres beyanından çekinerek, resmi yerlere yanlış adres vermesinin tek bir açıklaması olduğunu vurgulayarak, “Bu açıkça, insanları planlı bir şekilde dolandırmaktır. İnsanları dolandırmayı önceden planlamıştır ki, gerçek adresini vermekten kaçındı.” dedi.

SÜRESİZ ÇEK YASAĞINDA

Öte yandan, geçtiğimiz haftalarda ise Temel Bulut’un süresiz olarak çek yasağına girdiği ortaya çıkmıştı. Kullanıcılara “çek yasaklıları sorgulama” imkânı veren KKTC Merkez Bankası Resmi İnternet Sitesi’nde Temel Bulut ismini sorgulandığında “Yapılan arama sonucunda, arama kriterlerine uygun sonuç bulunmuştur: 362863 kimlik numaralı Temel Bulut isimli kişilik süresiz olarak çek yasaklısıdır” yanıtına ulaşılabiliyor.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
4
ONAY BEKLEYENLER
0
14 Temmuz 2014, Pazartesi
murat kaan         - girne
çatalkoy belediye baskanı hulusiogluyla ne iliskisi var ki secim günü çatalköy ilkokulundaki kutlamalara katıldı. lutfen bunuda araştırın..

14 Temmuz 2014, Pazartesi
Sinan Şemiler         - Lefkoşa
Bu adam Özyalçın binaları önünde (L/şa-Girne anayolu)renklam yapar, kendi resmiyle 3+1 daireler diye. Bunu durduracak makam yokmu, yazılanlara göre bu herif uzman dolandırıcı...

14 Temmuz 2014, Pazartesi
Hasan Şonya         - Lefkoşa
Bu adam Çatalköy'de ana yola yakın bir villada kalıyor. Bu adresi demekki paravan olarak kullanıyor.

14 Temmuz 2014, Pazartesi
Mesut Bayram         - Lefkoşa
Bir akraban Bağaz yolundaki Lavinium'dan daire aldı. Halen inşaatın temeli bile atılmadı. Arkadaşım gibi satın almış fakat temeli atılmamış 60 a yakın kişi var. Bu rakama yarım inşiaatlar hariç...

Gazeteler her gün yazıyor, Müteahhitler birliği başkanı her gün açıklama yapıyor. Yine de bu adamın mağdurlar ordusu yaratmasına izin veriliyorsa devlet i yönetenler sorgulanmalı.

banner
banner
banner
banner
banner
banner

Grand Sapphire emlak piyasasına hayat verdi
image Ülkemizin son dönemlerde yükselen değeri olan Long Beach Bölgesi'nde inşasına başlanan Grand Sapphire projesi, yeni bir yaşam alanına ihtiyaç duyan ve yatırım yapmak isteyen yüzlerce insanın ilgi noktası oldu.
Dörter Construction geleneği bozmadı, Pulya Festivali'nde yerini aldı
image Yeniboğaziçi Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 11'incisi gerçekleştirilecek Yeniboğaziçi Pulya Festivali 16-25 Ağustos tarihleri arasında yapılıyor.
Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği Genel Başkanı ve Yönetimi, Omağ Group da...
image Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin köklü ve lider firmalarından Omağ Group ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor. Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği (TÜRAP) heyeti Omağ Group davetlisi olarak KKTC'ye geldi.