Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EMLAK 30 Temmuz 2014, Çarşamba 08:00
banner

Osanmaz “Bulut İnşaat yüzünden psikolojimiz bozuldu, dolandırıldık”

Osanmaz “Bulut İnşaat yüzünden psikolojimiz bozuldu, dolandırıldık”Kıbrıs'ta emlak sahibi olmak isteyen yüzlerce aileyi dolandıran Bulut İnşaat’ın açtığı yaralar kapanamıyor.
Paylaş  
100
130
100
2

banner

Kıbrıs'ta emlak sahibi olmak isteyen yüzlerce aileyi dolandıran Bulut İnşaat’ın açtığı yaralar kapanamıyor. İki sene önce, Bulut İnşaat’ın Evviva Lavinium Sitesi’nden daire almak için 15 bin Sterlin peşinat veren ve o gün bu gündür borç taksidi ödeyen genç bir çift yaşadıkları sıkıntıları Kıbrıs Postası’na anlatarak, “Çok sıkıntı çektik, sonuçta ortada ev de yok para da... Bulut İnşaat yüzünden psikolojimiz bozuldu” dedi. 

Kıbrıs Postası Özel

Skandallar ve yolsuzluklarla sürekli gündemde olan Bulut İnşaat’ın sahibi Temel Bulut’un, yarattığı konutzedeler hala sıkıntılarla boğuşuyor.

Bulut İnşaat, geçmişte, kanunsuz başlatılan yol çalışması, kat irtifakı skandalı, mimarından habersiz 3+1 dairelerin 1+1 diye pazarlanması, başkasına ait binayı işgal ederek bölmeler yaptırılması, bankanın haciz getirdiği villaları satmaya çalışması, müteahhit ve taşeronlara olan borçları, karşılıksız çekleri, süresiz olarak çek yasağına girmesi ve bankanın, satışı için mahkemeye başvurduğu arazilerin üzerine inşaat yapmak için açtığı ihaleler ve sahte beyanlarla sürekli gündemimizi meşgul etti.

BULUT İNŞAAT MAĞDURLARI HALA “SÜRÜNÜYOR”

Tüm bunlar tartışılırken Bulut İnşaat’ın yanlışlarından dolayı mağdur olan insanlar haklarını almak için çabalarını sürdürdü.

Kıbrıs Postası’nı ziyaret eden Bulut İnşaat mağduru Osanmaz çifti de 2012 yılında varlarını yoklarını yatırarak Evviva Lavinium sitesinden daire almaya karar vermiş ancak işler planladıkları gibi gitmemiş.

Genç çift, 2012 yılında 15 bin sterlin peşinat ödeyerek, 10 yıl boyunca 165 sterlin taksit ödeyecek şekilde Bulut İnşaat ile sözleşme imzaladı. Osanmaz çifti sözleşme gereği her ay 165 sterlin ödeyerek kurallara uydu ancak Bulut İnşaat sözleşme gereği kendi üzerine düşenleri yerine getirmedi.

NE SATIŞ SÖZLEŞMESİ KURALLARINA NE DE SÖZLEŞME İPTALİ KURALLARINA UYULMADI

Osanmaz çiftinin satın aldığı dairenin Aralık 2013 tarihinde teslim edilmesi gerekirken, bugün hala temeli bile atılmadı. Bunun üzerine genç çift Bulut İnşaat’a yazılı başvuru yaparak satış sözleşmesinin iptalini talep etti ve 17 Şubat 2014 tarihinde şirketle bir “Sözleşme İptali” imzaladı. Ancak Bulut İnşaat, Satış Sözleşmesi maddelerine uymadığı gibi, Sözleşme İptali maddelerini de yerine getirmedi.

16 BİN 815 STERLİN YERİNE 3 BİN TÜRK LİRASI VERDİLER

Sözleşme İptali’ne göre, Hasan Osanmaz’ın Bulut İnşaat’a ödediği toplam 16 bin 815 Sterlin, Haziran ayı içinde 4 bin 200’er Sterlinlik taksitler halinde geri ödenmek zorundaydı.

Ancak, Haziran ayı geride kalmasına rağmen, Osanmaz çifti Bulut İnşaat’tan sadece 3 bin TL alabildi.

OSANMAZ: “VARIMIZI YOĞUMUZU YATIRDIK”

Hasan Osanmaz, eşi ile birlikte yaşadığı sıkıntıları şu şekilde dile getirdi:

“2012 yılında daire almak için varımızı yoğumuzu ortaya koyarak 15 bin sterlin peşinat yatırdık ve ayda 165 sterlin taksit ödemeye başladık. İki senedir hiç aksatmadan taksitlerimizi ödüyoruz, ayrıca kirada kaldığımızdan ev kirası da ödüyoruz.”

OSANMAZ: “MUHATAP BİLE BULAMIYORUZ”

“Ancak Evviva Lavinium Sitesi’nden aldığımız dairenin bulunduğu bloğun temeli bile atılmadı. Şu anda yatırdığımız parayı geri almaya çalışıyoruz ama muhatap bile bulamıyoruz.

Bulut İnşaat’ın buradaki ofisini aradığımızda bizi İstanbul’a yönlendiriyorlar, İstanbul’u aradığımızda ise buraya... Bizimle dalga geçiyorlar resmen.”

OSANMAZ: “SADAKA VERİYORLAR SANKİ”

“6 Haziran, 17 Haziran, 22 Haziran ve 29 Haziran tarihlerinde, 4 bin 200’er sterlin olmak üzere toplam 16 bin 815 sterlin ödemeleri gerekiyordu bize. Ama ödemediler... geçen hafta Bulut İnşaat’ı arayıp sordum, bana hesabıma bakmamı bir miktar yatırdıklarını söylediler. Baktım, 3 bin TL yatırmışlar, sadaka verir gibi, çocuk kandırır gibi...”

OSANMAZ: “BULUT İNŞAAT PARAMIZI GASP ETTİ”

“Şu anda elimizde ev de yok parada. Paramı gasp etti bu resmen dolandırıcılıktır. Kara kara düşünüyoruz hiçbir çıkar yolumuz yok... Bulut İnşaat yüzünden psikolojimiz bozuldu.

20 gün önce bebeğimiz doğdu, önümüzdeki ay ise ben askere gideceğim. Eşim bebekle kirada yalnız kalacak ve paramızı geri almak için de yalnız uğraşmak zorunda kalacak.”

TEMEL BULUT'UN KKTC MACERASI ÖZETLENECEK OLURSA

  • Kanunsuz yol çalışması
  • Kat irtifakı skandalı
  • Mimarından habersiz 3+1 dairelerin 1+1 diye pazarlanması
  • Başkasına ait binayı işgal ederek bölmeler yaptırılması
  • Bankanın haciz getirdiği villaları satmaya çalışması
  • Müteahhit ve taşeronlara olan ve ödenmeyen borçlar
  • Karşılıksız çekleri, Merkez Bankası tarafından süresiz olarak çek yasağına girmesi
  • Bankanın, haciz yoluyla satışı için mahkemeye başvurduğu arazilerin üzerine inşaat yapmak için açtığı ihaleler ve yine ayni arazi üzerine yapılmayan konutların satılmaya çalışılması
  • Yalan ikamet beyanı
  • Teslim edilmeyen konutların doğurduğu mağdur aileler

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
0
28 Mayıs 2015, Perşembe
Beren         - Girne
Mine Duatepe, yorumunuz tarzi acisindan cok yakisiksiz kacmis.

30 Temmuz 2014, Çarşamba
MEHMET ALI         - LONDRA
IBRAHIM BEY HEMEN BIRDEN SIYASIYE DONDURME SEBEPLERI. BIR HICBIR SIYASI PARTIYI DESTEKLEMEM!! BU SIRKET UBP HUKUMETI DONEMINDE SIRKET KURMUS KIMLIK ISLEMLERINIDE UBP HUKUMET DONEMINDE BASVURDU HATDA HARUN DENIZKANIN PROGRAMINDA GECMIS IC ISLERI BAKANI SAYI NAZIM CAVUSOGLU YAYINA BAGLANARAK TEMEL BULUTUN VATANDASLIGI ICIN BILGI VERDI. MUTAHITLER BIRLIGIDE DEVAMLI SURETDE BU SIRKETIN SAHTE OLDUGUNU GUNDEMDE TUTMUSLAR. TOPLUMIMUZ YINE UCUZ EV SABI OLMAK NIYETIIYLE BOYLE BIR SIRKETE YATIRIM YAPMISLAR KONUYU IYI ARASTIRSANIZ DAHA IYI OLUR DIYE DUSUNURUM

banner
banner
banner
banner

Grand Sapphire emlak piyasasına hayat verdi
image Ülkemizin son dönemlerde yükselen değeri olan Long Beach Bölgesi'nde inşasına başlanan Grand Sapphire projesi, yeni bir yaşam alanına ihtiyaç duyan ve yatırım yapmak isteyen yüzlerce insanın ilgi noktası oldu.
Dörter Construction geleneği bozmadı, Pulya Festivali'nde yerini aldı
image Yeniboğaziçi Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 11'incisi gerçekleştirilecek Yeniboğaziçi Pulya Festivali 16-25 Ağustos tarihleri arasında yapılıyor.
Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği Genel Başkanı ve Yönetimi, Omağ Group da...
image Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin köklü ve lider firmalarından Omağ Group ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor. Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği (TÜRAP) heyeti Omağ Group davetlisi olarak KKTC'ye geldi.