Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EMLAK 6 Ocak 2016, Çarşamba 17:01
banner

Gürcafer: "Kontrolsüz inşaat patlaması yolda!"

Gürcafer: Kontrolsüz inşaat patlaması yolda!Yatırım ikliminin şimdiden oluştuğunu iddia eden İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, adada olası çözümle inşaat potansiyeli nedeniyle bir patlama yaşanacağını ancak bunun genel görünüme göre ‘kontrolsüz olacağını” ifade ederek uyardı. Gürcafer, “hızla çözüme hazırlanmalıyız, gecikiyoruz ama bunun için bir vizyon lazım… Bizim bu hükümetten beklentimiz reform vizyonuyla hareket etmesi idi ama maalesef bunu görmüyoruz” dedi
Paylaş  
97
83
98
1

Kıbrıs Postası - Vatan MEHMET

Kontrolsüz inşaatlar başlıyorsa, yapılıyorsa bunda bizim suçumuz ne?” diye soran Müteahhitler Birliği Başkanı Gürcafer, İmar Planları olmadığı sürece düzenin devam edeceğini ifade etti ve hükümeti uyardı.

“Hızla çözüme hazırlanmalıyız, gecikiyoruz”

Hükümetin Türkiye ile imzalanacak Mali protokol ve 13’üncü maaşa kilitlendiğini ancak önümüzde pek çok sorun olduğunun altını çizen Gürcafer, çözümle birlikte özellikle Kuzey tarafı ve Ara Bölgelerde inşaatın patlayacağını söyledi. Kıbrıs Genç TV’de Günün Getirdikleri programında konuşan Gürcafer, “hızla çözüme hazırlanmalıyız, gecikiyoruz ama bunun için bir vizyon lazım” şeklinde konuştu.

“İnşaat özellikle Kuzey’de patlayacak ama maalesef…”

Ekonomi ve turizmin başta olmak üzere acil planlamaya ihtiyacı olduğunu kaydeden Gürcafer, adada olası çözüm çabaları kapsamında yatırım ikliminin şimdiden oluştuğunu, çözümle birlikte ortaya çıkacak bir inşaat potansiyeli olduğunu belirterek “İnşaat özellikle Kuzey’de patlayacak ama maalesef görünen o ki kontrolsüz patlayacak. Hükümetin çok süratli bir şekilde toparlanması lazım. Bizim bu hükümetten beklentimiz reform vizyonuyla hareket etmesi idi ama maalesef bunu görmüyoruz” dedi. Birlik olarak kendilerince gayret gösterdiklerini hem Rum müteahhitlerle hem de Türkiye’deki müteahhitle ilişkileri ilerletmeye çalıştıklarını ifade eden Gürcafer, “kazan-kazan formülü ile çıkarları örtüştürmek lazım. Ancak birlikte hareket edersek bu mümkün olabilir” dedi.

Olası çözümde de inşaat modeli olarak Toki formülüne karşı olduklarını da sözlerine ekleyen Gürcafer, bu modelde çıkar ilişkileri içinde sömürünün açık olduğunun altını çizdi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
6 Ocak 2016, Çarşamba
girneli         - girne
Güzelim Girne'nin içine ettiler. Her yerde uzun uzun binalar yükseliyor. İğrenç bir yer oldu çıktı.

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Royal Sun Elite Residence görücüye çıktı
image Ülkenin inşaat sektörünün öncü markalarından Noyanlar Group of Companies, +21 Royal Sun Elite Residence projesi için dün akşam Sea Life Hotel’de lansman düzenledi.
Ödüllü marka projede 0,98 faiz fırsatı
image Kuzey Kıbrıs’ta inşaat sektöründe 33 yıllık tecrübeye sahip Kıbrıs Developments’in ödüllü projesi Kıbrıs Town Houses, döviz kurları ile birlikte faiz oranlarındaki değişkenliğin yarattığı olumsuzluğu avantaja çeviren ...
OMAĞ Intense, Creditwest Bank'ın yatırım finansman garantörlüğü ile gerçekleş...
image Creditwest Bank ve OMAĞ Development arasında yatırım finansman garantörlük anlaşması imzalandı.