Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EMLAK 15 Haziran 2017, Perşembe 17:15
banner

Kıbrıs'ın ilk özel caddesi projesi "Caddemm" medya önüne çıktı

Kıbrıs'ın ilk özel caddesi projesi Caddemm medya önüne çıktıYıllardır özellikle Mağusa bölgesinde inşaat yatırımları gerçekleştiren AKOL Development, yeni ve farklı bir proje ile medya önüne çıktı ve Caddemm’i tanıttı.
Paylaş  
92
79
76
0

Yıllardır özellikle Mağusa bölgesinde inşaat yatırımları gerçekleştiren AKOL Development, yeni ve farklı bir proje ile medya önüne çıktı ve Caddemm’i tanıttı.

“Ada’nın ilk özel caddesi” konsepti ile tasarlanan projede hem marka yiyecek- içecek alanları yaratılıp, hem de İstanbul’un Bağdat Caddesi ya da İstinye Park benzeri bir yaklaşımla alışveriş noktalarının, rezidans tarzı konutlarla buluğu buluştuğu dev proje, bir lansmanla basın mensuplarının beğenisine sunuldu.

Caddemm’in basınla buluşmasında ayrıca 13 yıldır inşaat sektöründe var olan şirketin, yenilenmiş imajı ve yeni kurumsal kimliği de ilk kez kamuoyu ile buluşturuldu.

“REZİDANS PROJESİNİ İLK ADAYA GETİREN ŞİRKETİZ...”

Toplantıda ilk sözü alan AKOL Group CEO’su Niyazi Şanal, uzunca sayılabilecek bir dönemdir inşaat alanında şirket olarak emin adımlarla ilerlediklerini anlatan Şanal, daha önce medya ile bir araya gelmediklerini ancak Cadddem Projesi’nin lansmanı vesilesi ile çalışmalarını medya yolu ile kamuoyu ile paylaşmak istediklerini ifade etti.

2004 yılında, basın toplantısında hazır bulunan, babası Fikret Şanal ile AKOL’u kurduklarını ifade eden Niyazi Şanal, önce daha küçük projeler yaptıklarını ve 2010 yılından itibaren marka projelerle sektörde yerlerini aldıklarına dikkat çekerek: ‘Rezidans konseptini adaya getiren şirketiz. Caddemm projesi ile birlikte AKOL olarak sizler ile daha yakın ilişki kurmak niyetindeyiz” dedi.

YENİ AKOL LOGOSU VE CADDEMM

Şanal daha sonra sözü, şirketin kurumsal kimliğinin yenilenmesi ve Caddemm Projesi’nin konsept ve markasının oluşturulması noktasında görev üstlenen, Türkiye’nin ünlü reklamcısı Manual EFFECT CEO’su Burak Köprülü’ye devretti.

Köprülü lansman sunumunda projenin kapsamını anlatarak, marka oluşumlarındaki görünmeyen değerin önemine dikkat çekti. Köprülü, görseller ile de zenginleştirdiği sunumunda AKOL markasının yenilenmesi, yeni logosunun hikayesini anlatarak, yayına başlayan reklam filmlerini basın mensupları ile paylaştı.

AKOL markasının da projeleri bakımından çok zengin bir bakış açısı taşıdığına değinen Köprülü, adanın da görünmeyen değer bakımından büyük zenginliklere sahip olduğunu söyledi.

“ŞİMDİ BİZ YENİ AKOL'U YARATIYORUZ...”


Köprülü: ‘Niyazi bey ile tanıştığımızda gördük ki, kendisi bu değerleri görebiliyor. Bir arsaya baktığı zaman orada neler olabileceğini görüyor. Bu bizim için çok önemliydi. Caddemm Projesi de bu şekilde doğdu. Ve gördüğümüzde biz çok etkilendik ve hemen Kıbrıs’taki yerel ortağımız Projaction ile kolları sıvadık” dedi.

Köprülü: “Söylemimiz kuvvetli. Bunu sahiplenmek cesaret istiyor. Nedenlerini nasıllarını aktarmak zorundayız. DHepimiz değer yargıları ile yaşıyoruz. Niyazi bey ile tanıştığımızda çok güzel bir geçmiş gördük. İstanbullu bir şirket olarak tamamen oradaki algıya baktık. AKOL şirketinde bunu gördük. Şirketten ziyade marka olmak istediler. Profesyonel girişimler ile başladık” diyerek AKOL’un yeniden markalaşma serüvenini anlattı.

“KALBİMDE SANA DA YER VAR” SLOGANI

Köprülü aynı zamanda logo oluşum sürecini de anlattığı basın toplantısında hem adanın “a”sı hem de AKOL şirketinin “A”sını birleştirerek iki üçgen ile yeni bir logo yaratıldığına dikkat çekerek, “Şimdi biz bir cadde yaratmak istiyoruz. Biz yeri görünce dedik ki burası merkez olur. Kimse başka bir yere gitmez. Bağdat Caddesi gibi, İstinye Park gibi olur. Özel bir cadde olsun dedik ve ortaya “Caddemm Mağusa'nın ve adanın ilk özel caddesi” çıktı. Konumu ise merkezde olduğu için “Kalbimde sana yer var” sloganını kullandık” dedi.

MAĞUSA’NIN EN MERKEZ NOKTASINDAYIZ


Daha sonra yeniden söz alan AKOL Grup CEO’su Niyazi Şanal, projeye ilişkin detayları anlattı.

Şanal: “Sakarya Çemberi üzerinde 4 ana yolun birleştiği nokta üzerinde bir cadde. Bu nedenle cadde dedik. 400 araçlık kapalı 200 açık oto park. 12 bin metre kare ticari alan planladık ve uygulamaya koyduk. Mağusa’da bir cadde kuralım demiştik. Geçler gelsin eğlensin. Rahat rahat alışverişler yapılsın. 7 kattan oluşan 2 ayrı blokumuz vardır. Dairelerimiz 1+1 2+1 ve 3+1 şeklindedir ve Mağusa’nın en merkez noktasındayız”

ÖDEME SEÇENEKLERİ MÜŞTERİNİN İSTEĞİNE GÖRE

AKOL CEO’su Niyazi Şanal, arazi kendi mülkleri olduğunu ilk etabın 18 ayda tamamlanacağını, ikinci etabın ise 6 ay sonra başlayacağını anlattı. İki adet banka ile güzel birer anlaşma yaptıklarını ifade eden Şanal, müşterilerin taleplerine göre 6 tip ödeme seçeneğimiz var. 36 aydan 120 aya kadar ödeme kolaylıkları yaratıldı” şeklinde konuştu.
Toplantı sonrasında ise AKOL Grup CEO’su Niyazi Şanal tek tek basın mensuplarının yanına giderek sorulara cevap verdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
5
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Grand Sapphire emlak piyasasına hayat verdi
image Ülkemizin son dönemlerde yükselen değeri olan Long Beach Bölgesi'nde inşasına başlanan Grand Sapphire projesi, yeni bir yaşam alanına ihtiyaç duyan ve yatırım yapmak isteyen yüzlerce insanın ilgi noktası oldu.
Dörter Construction geleneği bozmadı, Pulya Festivali'nde yerini aldı
image Yeniboğaziçi Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 11'incisi gerçekleştirilecek Yeniboğaziçi Pulya Festivali 16-25 Ağustos tarihleri arasında yapılıyor.
Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği Genel Başkanı ve Yönetimi, Omağ Group da...
image Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin köklü ve lider firmalarından Omağ Group ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor. Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği (TÜRAP) heyeti Omağ Group davetlisi olarak KKTC'ye geldi.