Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EMLAK 27 Eylül 2017, Çarşamba 08:10
banner

Bulut İnşaat mağdurları her yerde... İstanbul'da eylem!

Bulut İnşaat mağdurları her yerde... İstanbul'da eylem!KKTC'de yaptığı girişimin ardından arkasında çok sayıda mağdur vatandaş bırakarak adayı terk eden Bulut İnşaat'ın verdiği zarar Türkiye'de de protesto edildi. Bakırköy Adliyesi'nde farklı mahkemelerde davaları görülen Esenyurt’taki emlak mağdurları dün adliye önünde toplanarak eylem yaptı.
Paylaş  
51
64
45
0

KKTC'de paralarını topladığı halkı devamlı yalan beyanlar ile oyalayan, haklarını gasp ederek mağdur duruma düşüren ve adayı terk eden Bulut İnşaat'ın zarar verdiği kesimler sadece Kıbrıs'la sınırlı kalmadı. Türkiye'de onlarca kişi Bulut İnşaat tarafından uğradıkları zararın tazmini için hukuk mücadelesi sürdürüyor. 

Bakırköy Adliyesi'nde farklı mahkemelerde davaları görülen İstanbul Esenyurt'taki Bulut İnşaat mağdurları, dün adliye önünde toplanarak eylem yaptı.

Bulut İnşaat mağduru Filiz Porsuk binlerce mağduru bulunan Esenyurt Emlak davaları konusunu artık bir tek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çözebileceğini belirterek “İsterse 7 yıldır Esenyurt’ta kanayan bu yarayı iyileştirebilir. Dolandırıcı müteahhitlerden bizi kurtarabilir“ dedi.

Bulut İnşaat, Makrom Yapı, Osmanoğlu İnşaat gibi binlerce mağduru bulunan Esenyurt’taki emlak mağduru davalarının görüldüğü Bakırköy Adliyesi önünde dün yaklaşık 200 mağduru toplanarak eylem yaptı.

Ellerinde “Müteahhit mafyasına son”, “Esenyurt’ta yeni belediye başkanı istiyoruz”, “Cumhurbaşkanım Esenyurt’taki büyük vurguna bir son verin” yazılı dövizler tutan grup “Esenyurt’ta hırsız var, bu devlet nerede” sloganları attı. Grup adına basın açıklamasını davaların avukatı olan Orhan Boran yaptı.

20 BİN AİLE MAĞDUR”

Avukat Orhan Boran davalardaki binlerce mağdurun tek beklentisinin adaletin tecelli etmesi olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Bu insanlar seslerini duyurmak için buraya geldiler. Ailesini kaybetmiş, yuvası dağılmış, düşük gelir grubu, şehit gazi projesi denilerek istismar edilmiş insanlar, engellilere yüzde 15 indirim denilerek kandırılmış insanlar. Ünlüler reklamlarında kullanılmış.

Düşük gelir grubu olduğu için bütün mal varlıkları bu kadar olan insanlar. Bunu kaybetmiş durumdalar. Birçoğu yaşama inancını kaybetmiş insanlar. Esenyurt’ta 20 bin aile mağdur. Dolayıysa mağdur sayısı yaklaşık 100 bin kişi.

Biz Cumhurbaşkanlığı ya da Başbakanlık makamından bir müdahale bekliyoruz. Bu insanları toplayıp bir uzlaşma kurulu oluşturulup konunun uzlaşıyla çözülmesini bekliyoruz. Adaletten sonuç alınamadığı zaman insanlar kendi adaletlerini arayacaklar. Bu daha büyük infialleri ortaya çıkarabilir.

CUMHURBAŞKANI KONUYA EL ATMALI”

Bulut İnşaat mağduru sigortacı Filiz Porsuk şunları anlattı: “Bu durum Esenyurt’un genelinde tüm inşaatlarda var. Tamamıyla imar sorunundan kaynaklandı. Bu iş İBB’den çıkıp Esenyurt Belediyesine döndü. Belediye Başkanıyla toplantı yaptık, bizi adam yerine koymadı. Hakaret etti. İnsanları güvenlikle dışarı attırdı. Bizim parasını ödediğimiz Gümüş City projesi Bulut İnşaat tarafından toprak sahibi Uçar Gruba devredildi.

Uçar Grup da şu an bizden metrekaresine 1450 TL para istiyor. Biz ödemelerimizi bitirmiştik. Parayı verirseniz dairelerinizi alırsınız diyor. Önceden verdiğiniz paraları bana vermediniz, Bulut İnşaat’a verdiniz diyor. Biz evlerimizi sattık o evleri satın alabilmek için. Paramızı verdik. Kirada oturuyoruz şu anda.

Devlet büyüklerinden özellikle Cumhurbaşkanından istiyoruz bu konuya el atmasını. İsterse 7 yıldır Esenyurt’ta kanayan bu yarayı halledebilir. Dolandırıcı müteahhitlerden bizi kurtarabilir.

Mağdur Hatice Savaş ise oturduğu Eviva Rezidans’ın Bulut İnşaat’ın yaptığı ilk ve tek bina olduğunu, tapu alamadıklarını, evin ikinci sonra da üçüncü bir kişiye satıldığını ve üçüncü kişiyle şu an mahkemelik olduklarını belirtti.


Türkiye'deki Bulut İnşaat mudileri Kıbrıs Türk Halkı'nı uyardı...

Ortak görüş "Bulut İnşaat sektörü hatta ülkeyi tehlikeye Sokuyor..."

Bulut İnşaat'ın son kurbanı; İhlas Holding çalışanları!

Bulutzede Komitesi kuruluyor

Bulut İnşaat'a dikkat

“Komik Adam Temel Bulut... Day Yolundan gelin, Akabulye Otel'i geçin istikamet Çatal Köyü”

Bulut İnşaat mudisi Yılmaz Akbaş feryat etti: “HEP YALAN... HEP YALAN”

Mudiler uyarıyor: "Temel Bulut'un Ali Cengiz oyunları durmak bilmiyor"

Bulut İnşaat, Özyalçın'a ait binayı işgal etti!

Bulut İnşaat'ın kanunsuz girişimi Kaymakamlık tarafından durduruldubanner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Grand Sapphire emlak piyasasına hayat verdi
image Ülkemizin son dönemlerde yükselen değeri olan Long Beach Bölgesi'nde inşasına başlanan Grand Sapphire projesi, yeni bir yaşam alanına ihtiyaç duyan ve yatırım yapmak isteyen yüzlerce insanın ilgi noktası oldu.
Dörter Construction geleneği bozmadı, Pulya Festivali'nde yerini aldı
image Yeniboğaziçi Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 11'incisi gerçekleştirilecek Yeniboğaziçi Pulya Festivali 16-25 Ağustos tarihleri arasında yapılıyor.
Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği Genel Başkanı ve Yönetimi, Omağ Group da...
image Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin köklü ve lider firmalarından Omağ Group ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor. Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği (TÜRAP) heyeti Omağ Group davetlisi olarak KKTC'ye geldi.