Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADVERTORİAL 9 Temmuz 2018, Pazartesi 02:01
banner

Asbest Danışmanlığı

Asbest DanışmanlığıOrtak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB)’lerin en önemli hizmetleri arasında yer alan asbest danışmanlığı, işyerlerindeki zehirli sayılan asbest varlığının tespit edilmesi veya oranının belirlenerek alınacak önlemlerin kararlaştırılması hizmetidir. Bu hizmet kapsamında asbestlerin temizlenmesi çalışması da yer almaktadır.
Paylaş  
9
1
10
0

Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB)’lerin en önemli hizmetleri arasında yer alan asbest danışmanlığı, işyerlerindeki zehirli sayılan asbest varlığının tespit edilmesi veya oranının belirlenerek alınacak önlemlerin kararlaştırılması hizmetidir. Bu hizmet kapsamında asbestlerin temizlenmesi çalışması da yer almaktadır.

İşyerlerinde her türlü zararlı maddenin tespiti işçi sağlığı için olduğu kadar ziyaretçilerin de sağlığını ilgilendirir. Bu zararlı maddelerin üretim esnasında ortaya çıkıyor olması en tehlikelisidir. Zira üretim devam ederken bir işyerinde tespit yapılması ve asbest bulunması asbest danışmanlığı hizmeti gereği, işlerin bir müddet için de olsa aksaması anlamında gelecektir.

Asbest danışmanlığı endüstri alanındaki en önemli hizmetlerden biridir. Üretilen mamullerin asbest bulunan yerden dağıtılması sağlığa verilecek en büyük zararlardan biri olmaktadır. Kanserojen bir madde olan asbestin mevcudiyetinin tespiti, işyeri sahiplerinin ve iş güvenliği uzmanlarının hızlı bir karar alıp temizlenmesi yönünde adım atmasına neden olmalıdır. Aksi bir davranış iş sağlığı açısından çok mühim sonuçlar doğurabilir.

İşletmelerdeki materyallerden ve belirli bölgelerden numuneler alınıp laboratuvara gönderilmesi, analiz raporlarının oluşturulması, buna bağlı olarak risk analizi yapılması ve değerlendirmelerin tamamlanmasının ardından gerekli adımlar atılmaktadır.

General OSGB olarak her işe verdiğimiz maksimum önem sayesinde iş güvenliğini sağladığımız işletmelerin memnuniyeti en büyük gururumuz olmaktadır. İş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi, diğer sağlık personeli gibi uzman görevlendirilmesi firmamız garantisi altındadır. Alanında en uzman olan kişilerin sistem üzerinden görevlendirilmesi yapılmakta ve işyerlerinin resmi bir zorunluluk da olan iş güvenliği probleminin ortadan kalkması sağlanmaktadır.

Sadece asbest tespiti değil arındırma işlemini de gerçekleştiriyoruz. İşyerlerinden arındırılan asbestlerin bakanlık tarafından onay verilmiş ve belirlenmiş asbest imha merkezlerinde imhasının sağlanması işlemi General OSGB olarak bizim sorumluluğumuzdadır.

İşyerinizden arındırılan asbestlerin uygun nakil araçlarıyla imha merkezlerine götürülmesi çok önemlidir. Arındırılan bölgenin tekrar kontrolü yapılarak asbestin tamamen temizlenmiş olduğu garanti altına alınmış olur. İşyerindeki çalışmalar asbest temizliğinden sonra devam ettirilir.

Tüm bu asbest danışmanlığı hizmetinin sonucunda temizlik işleminin ardından işletmeye asbest maruziyeti yoktur ibaresinin yer aldığı belge verilir. General OSGB olarak asbest danışmanlığı hizmetimizle her zaman görevimizin başındayız.

Ayrıntılı bilgi için http://www.generalosgb.com/asbest-danismanlik.html sayfasını ziyaret ediniz.. ---


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

İş Dünyasında İngilizce
image İletişimin en temel öğesi dildir.
İnstagram Reklam Ajansı
image Hedef kitleye en doğru şekilde ulaşabilmek marka bilinirliğini en üst seviyelere taşıyabilmek adına kullanılmakta olan bir reklam alanı İnstagram reklamdır.
İstanbul Pastacılık Sertifikası 2018
image Pasta, her yaştan herkesin oldukça sevdiği bir yiyecektir. Bir tatlı olarak tüketilmekte olan pasta, ayrıca hemen hemen her kutlamanın da baş rolünde yer almaktadır.