Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADVERTORİAL 13 Temmuz 2018, Cuma 15:50
banner

Taşıyıcı Annelik ile Bebek Sahibi Olmak

Taşıyıcı Annelik ile Bebek Sahibi OlmakBazı çevrelerce etik olarak sıklıkla tartışılsa da, başka bir çaresi kalmayan ailelerin bebek sahibi olmalarını sağlayan tek yöntem olarak uygulanan bir yöntemdir taşıyıcı annelik.
Paylaş  
6
2
6
0

Taşıyıcı anne, bir başkasının çocuğunu 9 ay karnında taşıyarak, doğumdan sonra o çocuğu aileye veren kişiye denmektedir. Kimi çevrelerce bebeği kim taşıyorsa annesi odur şeklinde kabul edilse de, aslında biyolojik anne ve baba, sperm ve yumurtanın sahibi olandır. Bu sebeple bir çok platformda tartışılan bu konu kimi çevrelerce olumlu, kimi çevrelerce de olumsuz karşılanmaktadır. İşte bu yüzdendir ki bazı ülkelerde bu işlem yasaklanmış olup, bu ülkelerden bir tanesi de Türkiye'dir. Türkiye'deki hastalar, bu tedaviden faydalanmak için Kıbrıs'ı tercih etmektediler.
Kıbrıs'ın hem yakın olması, hem de T.C. kimlikleri ile rahat giriş çıkış yapabildikleri bir ülke olması hastalara büyük kolaylık sağlamaktadır.

Taşıyıcı anne, aile tarafından bulunabildiği gibi, tüp bebek merkezi bünyesinde sırada olan bir taşıyıcı anne de olabilir. Önemli olan bu işlem için uyumluluk sağlayabilecek birinin olmasıdır. Kimi durumlarda hem aileye hem de taşıyıcı anneye psikolojik destek de gerekebilir. Tedavi süreci ve gebelik sürecini sorunsuz yaşanması için, tüm kontrollerin tüp bebek merkezi tarafından yapılması, hem tüp bebek merkezi, hem aile hem de taşıyıcı annenin herhangi bir sorun yaşamadan süreci geçirmesi amaçlanmaktadır.

Taşıyıcı anne, biyolojik anne ve biyolojik babadan alınan yumurta ve spermin tüp bebek yöntemiyle birleştirilmesi yani embriyo oluşturulmasından sonra transfere alınır. Embriyo rahime transfer edilir ve gebeliğin oluşması ve akabininde sürecin başlaması beklenir. Bu süreç içinde kimi taşıyıcı anneler ücretsiz bir şekilde bu işlemi yerine getirse de, kimi taşıyıcı anneler ise tedavi, çeşitli harcamalar, kontroller, çalışamadığı süre, aylık giderleri vb. masraflarının karşılanmasını istemektedirler.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

İş Dünyasında İngilizce
image İletişimin en temel öğesi dildir.
İnstagram Reklam Ajansı
image Hedef kitleye en doğru şekilde ulaşabilmek marka bilinirliğini en üst seviyelere taşıyabilmek adına kullanılmakta olan bir reklam alanı İnstagram reklamdır.
İstanbul Pastacılık Sertifikası 2018
image Pasta, her yaştan herkesin oldukça sevdiği bir yiyecektir. Bir tatlı olarak tüketilmekte olan pasta, ayrıca hemen hemen her kutlamanın da baş rolünde yer almaktadır.