Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÖNYELİ 31 Ağustos 2015, Pazartesi 10:34
banner

Benli: "Gönyeli engelsiz kent yolunda hızla ilerliyor"

Benli: Gönyeli engelsiz kent  yolunda hızla ilerliyorEngelliler Federasyonu yetkilileri Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli’yi ziyaret ederek hem sorunlarını aktardı hem de yeni yapılacak kaldırım projesi ile ilgili görüşlerini paylaştı.
Paylaş  
51
59
45
1

Yücemtürk: “28 belediyemiz arasında ‘Engelsiz Kent’ hedefine en yakın olan Gönyeli’dir”

Ahmet Yalçın Benli: “Tüm önerileri titizlikle inceliyoruz. Engelli veya engelsiz herkes için mümkün olan en iyi kenti yaratmak amacındayız. Gönyeli için hayalimiz olan ‘Engelsiz Kent’ hedefine mutlaka ulaşacağız”

Gönyeli Belediyesi, ‘Engelsiz Kent Gönyeli’ projesi kapsamında bilgi ve deneyim paylaşmak amacıyla organize ettiği temaslarını sürdürüyor.

Engelliler Federasyonu Başkanı Derviş Yücemtürk ve heyetini kabul eden Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, ‘Engelsiz Kent Gönyeli’ çalışmalarını anlattı, bilgi aldı.

Benli,  yurttaşına engel çıkarmayan bir kent olma yolunda hızla ilerlediklerini belirterek, özellikle kaldırım yatırım projeleri hakkında detaylı bilgi verdi.

“Gönyeli Belediyesi önemli bir iş yapıyor”

Engelliler Federasyonu Başkanı Derviş Yücemtürk, engellilere yönelik çalışmaları nedeniyle Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli’ye teşekkür ederek, “Gönyeli Belediyesi önemli bir iş yapıyor” dedi.

Ahmet Y. Benli özelde kaldırım, genelde ‘Engelsiz Kent Gönyeli’ projesi hakkında bilgi vererek, tüm uzmanlar ve sivil toplum örgütlerinden öneriler aldıklarını, bu önerileri titizlikle inceleyerek yol haritalarını takvimlenmiş olarak açıklayacaklarını söyledi.

Yücemtürk: Her zaman destek olacağız

Engelliler Federasyonu Başkanı Derviş Yücemtürk, ziyarette, Gönyeli Belediyesi’nin engellilere yönelik başlattığı projeleri takip ederek takdirle karşıladıklarını belirtti, “Federasyon olarak atılacak tüm adımlara destek vermeye hazırız” dedi.

Yücemtürk, Gönyeli’nin 28 belediye arasında engelsiz kente en yakın kent olduğunu ifade ederek, Benli’ye uğraşları nedeniyle teşekkür etti.

Yücemtürk, kaldırım projesinde de ellerinden geldiği kadar görüş ve önerini ortaya koyacaklarını belirtti.

Benli: Gönyeli engellerden kurtulacak

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli ise ziyarette yaptığı konuşmada engelli veya engelsiz herkes için mümkün olan en iyi kenti yaratmak amacıyla uğraştıklarını belirtti.

Benli, Gönyeli’de kamuya açık her binanın bundan sonraki dönemde engelli dostu olarak inşa edileceğini ifade ederek, yaptıkları görüşmelerin ardından bunu yürürlüğe koyduklarını belirtti.

Benli, Gönyeli Belediyesi’nin kentin temel altyapısında sağladıkları önemli ilerlemeyi daha da geliştirmek istediklerini söyledi.

Fiziki yatırımlar içerisinde ‘Kaldırım Projesi’ni çok önemsediklerini ifade eden Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, “Bu proje normal koşullarda 30 milyon Euro gibi bir yatırım istiyor. Ancak, projeyi engelli dostu olarak ele aldığınız zaman maliyet 32 milyon Euro’ya yükseliyor. Elbette Gönyeli’nin geleceğine yatırım yaparken, bunun engelli dostu olmasını hedefliyoruz” diye konuştu.

Engelsiz kent için sadece kaldırımların değil tüm kentin engellerden arındırılması gerektiğini kaydeden Benli, engellilerin de desteğiyle çıktıkları yolda başarıya ulaşacaklarına inandığını kaydetti.

Benli, bundan sonraki dönemde engelli vatandaşların görüş ve önerilerinin çok daha önemli olduğunu belirterek, “gelsinler görüşlerini açık yüreklilikle söylesinler. Bizi denetlesinler” diyerek sözlerini tamamladı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
31 Ağustos 2015, Pazartesi
yan gel yat osman         - mandıra
Gönyeli koku konusunda da gayet ilerliyor. Gerek Yenikent bölgesi gerek eski Nur kuaför yolu olarak bilinen kanalizasyon pompa odasından savrulan AVRUPA BİRLİĞİ destekli kokular vatandaşları bir hayli memnun bıraktı

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Ahmet Benli, Gönyeli Alt-Üst Geçit Projesi yolu üzerinde basın açıklaması yap...
image Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli Gönyeli Alt-Üst Geçit Projesi'nin yapıldığı yol üzerinde basın açıklamasında bulundu.
Gönyeli Sosyal Aktivite Merkezi'nde sergi açılışları öncesi etkinlikler düzen...
image Gönyeli Sosyal Aktivite Merkezi, Gönyeli'deki vatandaşların sanatla iç içe hayatlarını sürdürmesi adına etkinlik ve çalışmalarını sürdürüyor.
Tartışmalı Gönyeli Alt Geçit Projesine 'devam' kararı
image Lefkoşa Kaza Mahkemesi'nde gerçekleşen davada yıkım talebi reddedildi ve Gönyeli Alt Geçit Projesi için çalışmalara devam edilme kararı alındı. İlk değerlendirmeyi Kıbrıs Postası'na yapan Gönyeli Belediye Başkanı Benl...