Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÖNYELİ 5 Kasım 2015, Perşembe 09:45
banner

Gönyeli'ye modern köprü

Gönyeli'ye modern köprüGönyeli’de Belediye Bulvarı’nın girişine inşa edilen modern köprü, hem su taşkınlarını önleyecek hem de mimarı tarz olarak kente yakışır bir başlangıç noktası oluşturacak
Paylaş  
58
78
56
2

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, asfalt ve altyapı çalışmalarını tamamladıkları kentte şimdi yer üstü ve cadde düzenlemelerine yoğunlaştıklarını söyledi.

Benli, “Engelsiz Kent Gönyeli hedefiyle yürüttüğümüz projelerde kaldırım düzenlemeleri görme ve ortopedik engellilere göre düzenlenirken, drenaj sistemlerinin eksiklerinin tamamlanması,  çağdaş aydınlatma sistemleri, enerji nakil hatlarının yer altına alınması, uluslar arası normlarda trafik tabelaları ve işaretlemeler ile çağdaş peyzaj çalışmaları önemli yer tutuyor” diye konuştu.

Gönyeli’de Belediye Bulvarı’nın girişine inşa edilen modern köprü, hem su taşkınlarını önleyecek hem de mimarı tarz olarak kente yakışır bir başlangıç noktası oluşturacak.

“Engelsiz Kent Gönyeli” hedefiyle ilerlediklerini yineleyen Ahmet Yalçın Benli, “Atatürk caddesinde başladığımız düzenlemeleri, kentin en önemli arterlerinden olan Belediye Bulvarı’nda sürdürüyoruz. Belediye Bulvarı’nın girişine inşa edilen yeni köprü, hem su taşkınlarını önleyecek hem de mimari tarz olarak kente yaraşır bir başlangıç oluşturacak” dedi.

Su taşkınlarını önleyecek 

Modern tarzda tasarlanan köprünün, aşırı yağışlarla yaşanan olumsuzlukları da ortadan kaldırması hedefleniyor.

Başkent Lefkoşa ile Gönyeli sınırındaki köprü, su geçiş kapasitesi 3,5 kat artırılmış olarak prestij mimarisinin bir yansıması olarak hizmete girecek.

Niyazi’s Mirage Restaurant ile Kiler 2 Market arasındaki köprü yenileme çalışmalarının tamamlanması ile birlikte, ülkemizde ilk kez hayata geçirilecek özel bir yapı ortaya çıkacak.

Güvenlik ön planda

İnşasında ‘kutu menfez’ kullanılan yeni köprü, 2 gözden oluşacak. Genişliği 9 metre, uzunluğu ise 16.5 metre olacak köprü, çok daha güvenli bir trafik akışı sağlayacak.

Daha önce genişliği 5 m, uzunluğu 13,9 m olan köprü, bu kez, görselliği ve fonksiyonelliği de üst seviyede tutularak planlandı.

Modern köprünün korkuluklarının çok daha güvenli, uzun ömürlü ve bakımının kolay olacağını açıklayan, “Aydınlatması tüm köprülerde olduğu gibi araç, yaya, bisikletlilerin güvenliğini ön planda tutacak tarzda planlanmıştır” dedi.

‘Yeni projelerimiz sürecek’

Ahmet Yalçın Benli, kentte hem insana, hem de altyapıya büyük önem verdiklerini anımsatarak,“Altyapısı planlı tek kent olarak gurur duyduğumuz Gönyeli’de, yeni projelerimizle fark yaratmaya devam edeceğiz. Temel altyapı sorunlarına çözüm ürettiğimiz Gönyeli’de insana ve çevreye yönelik yatırımlarımız hız kazanıştır. Gönyeli çok yakında bisiklet yolları ve bu yönde geliştirdiği kültürü ile de dikkat çekecek.  Gönyeli’de yaşamak çok keyifli ilkesiyle, kentimize prestijli bir yapı daha kazandıracak olmanın heyecanı içerisindeyiz” şeklinde konuştu.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
0
5 Kasım 2015, Perşembe
Gönyeli         - Gönyeli
Köprü kesiti için herhangi bir hesap kitap yapılmadığı bellidir. Eğer hesap yapılsa daha büyük bir kesit olması gerektiği görülecekti. Ayrıca böyle bir köprünün ortasına perde kolon koyulduğu için kışın bu dere gelince market otoparkı tarafında pislik birikecek , kopru tıkanacaktır ve yine taşkın olacaktır. Sonuçta vatandaşın parası heba edilmiştir.

5 Kasım 2015, Perşembe
Realist         - Mağusa
Köprü gayet modern görünüyor fakat İş güvenliği konusunda gerekli hiçbir önlemin alınmadığı resimden fark ediliyor.!!!

banner
banner
banner
banner
banner

Gönyeli'de bilinçli çocuklar için anlamlı tören
image 'Bisikletli Gönyeli Kursu'nu tamamlayan yetişkin ve çocuklara katılım belgeleri, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli tarafından sunuldu.
Gönyeli'de evinde ölü bulunan Ahmet'in ölüm nedeni belirlendi
image Gönyeli'de 1 Temmuz'da evinde ölü bulunan Mustafa Nazıf Ahmet'in ölüm nedeni kalp yetmezliği olduğu öğrenildi
Gönyeli'de iki kız kardeşten haber alınamıyor
image Gönyeli'de biri 13 diğeri de 14 olmak üzere iki kız kardeşten haber alınamıyor...