Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÖNYELİ 18 Mart 2018, Pazar 10:44

Tabiplerden Gönyeli Belediyesi'ne "Çevre Dostu Kent" olma ödülü

Tabiplerden Gönyeli Belediyesi'ne Çevre Dostu Kent olma ödülüKıbrıs Türk Tabipleri Birliği, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle her yıl verdiği kurumsal ‘çevre dostu kent’ olma ödülünü bu yıl Gönyeli Belediyesine layık gördü.
Paylaş  
23
13
22
0

Kıbrıs Türk Tabipler Birliği Başkanı Dr. Kenan Arifoğlu: "Bisiklet yolları ve bisikletli yaşam hem ülkemiz hem de sağlığımız için son derece önemlidir; Gönyeli Belediyesi’ne gerek tamamlanan, gerekse devam eden projeleri nedeniyle teşekkür ediyorum."

Benli: “Gönyeli’de yokluklar ya da sıkıntılar değil dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi bisiklet yolları, cadde dönüşümleri, alt geçitler konuşuluyor. Gönyeli’nin farkı çok daha iyi görülüyor, anlaşılıyor, örnek alınıyor.”

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle her yıl verdiği kurumsal ‘çevre dostu kent’ olma ödülünü bu yıl Gönyeli Belediyesine layık gördü.

Gönyeli Belediyesi'nden verilen bilgiye göre, ödül, kentte yürütülen bisiklet yolları projeleri ve Gönyeli’nin ‘çevre dostu kent’ olması nedeniyle Gönyeli Belediyesi’ne verildi.

Gönyeli’nin gururu

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği lokalinde gerçekleştirilen törende Gönyeli Belediyesi adına ödülü Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli aldı.

Törende Gönyeli Belediyesi’nin yanı sıra Taşkent Doğa Parkı, Kuzey Kıbrıs Çevre Platformu ve Alsancak Belediyesi ve Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi böbrek nakli ekibine de kurumsal ödüller verildi.

Dr. Arifoğlu: Ülkenin her yerinde görmek istiyoruz

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Başkanı Dr. Kenan Arifoğlu, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli’ye ödülünü takdim ederken, övgü dolu sözler kullandı.

Arifoğlu, ülkede bisiklet yolları ve bisikletli yaşamın çok önemli olduğuna vurgu yaparak, gerek tamamlanan projeler gerekse devam eden bisiklet yolu projeleri nedeniyle Gönyeli Belediyesi’ne teşekkür etti. Arifoğlu, ülkenin her yerinde Gönyeli’deki gibi projeleri görmek istediklerini kaydederek Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli’ye bu öncü girişim nedeniyle teşekkür etti.

Benli: Dünyanın dilini konuşuyoruz

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Y. Benli, bu anlamı ödül sonrasında yaptığı değerlendirmede, kentlerindeki dönüşümün tüm Kıbrıs adasına örnek bir vizyonla ilerlediğini söyledi.

Köyden kentten dönüşüm sürecini tamamladıklarını, içme suyu şebekesi ve kanalizasyon gibi temel altyapı hizmetlerinde rekor noktaya ulaşarak, kentin temellerini yeniden kurduklarını belirtti, şunları söyledi:

“Bütçemiz ve insan kaynağımızla güçlü bir belediye yarattık. Bütçemizin ciddi bir oranını kentimize hizmet kalitesini yükseltecek yatırıma dönüştürüyoruz. Bununla gurur duyuyoruz. Gönyeli’de yokluklar ya da sıkıntılar değil dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi bisiklet yolları, cadde dönüşümleri, alt geçitler konuşuluyor. Çevreye ve insana çok daha fazla yatırım yapmaya başladık. Bu yönde söz vermiştik, sözümüzü tutuyoruz. Çok çalıştık, dürüst çalıştık, inatla ve ısrarla hayaller kurduk ve bunları gerçeğe dönüştürdük. Böylesi ödüller yorgunluğumuzu unutturuyor. Tüm bu başarılarda kent insanının katkısı çok büyüktür. Unutulmasın ki, tüm hizmetler, halkımızdan topladığımız her kuruş verginin karşılığıdır, Gönyeli’nin her kuruşunu gözümüz gibi koruduğumuz içindir. Gönyeli’ye çok daha iyilerini kazandırmaya devam edeceğiz.”

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Gönyeli Belediyesi'nden "Yağmur Suyu Risk Değerlendirme Raporu"
image Gönyeli Belediyesi, pek çok kentte ciddi altyapı sorunlarına nedenle olan yağışlar sonrasında, uzmanlarla birlikte “Yağmur Suyu Risk Değerlendirme Raporu”nu hazırladı.
Gönyeli Belediye Başkanı: "Daha güzel kentler, daha yüksek hizmet kalitesi iç...
image Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri’yi ziyaret etti.
Gönyeli'de bir apartmanın üst katında yangın meydana geldi
image Gönyeli'de Büyükayı Sokak üzerinde, Alpay-9 apartmanının üst katında bir yangın meydana geldi.