Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÖNYELİ 4 Nisan 2018, Çarşamba 10:34
banner

Gönyeli'de bahar temizliği etkinlikle başladı

Gönyeli'de bahar temizliği etkinlikle başladıGönyeli Belediyesi’nin ülkenin en güçlü belediye yapısına sahip olduğunu ifade eden Benli, her dönem önlerindeki en önemli hedeflerden birinin “daha temiz bir Gönyeli” olduğunu belirtti.
Paylaş  
20
12
21
0

Gönyeli Belediyesi’nin her sene kenti genel bakıma alarak kapsamlı temizlik yaptığı “Bahar Temizliği” özel bir etkinlikle başladı.

Gönyeli’nin en güzel parklarından birinde başlayan Bahar Temizliği için minik izciler etkinlik düzenledi, çevre dostu mesajlar verdi.

Lefkoşa ilçesine bağlı izci gruplarından Şehit Ertuğrul İlkokulu ve Dikmen İlkokulu izcileri Gönyeli’de çevre duyarlılığı ve bilinci için şarkılar söyledi, pankartlar açarak temizlik kampanyasına destek verdi.

Şehit Ertuğrul İlkokulu liderleri Ayşen Kasabalı Aligüllü, Şerif Özhür ve Dikmen İlkokulu liderleri Neriman Soral Tayfunoğlu öncülüğünde Gönyeli Belediyesi’nin bahar temizliği kampanyasına katılan izciler, Gönyeli’nin temiz tutulması için hep birlikte ses verdi.

BENLİ: KİRLETMEMEK TEMİZLEMEKTEN DAHA ÖNEMLİDİR

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli etkinlikte yaptığı açıklamada, miniklerin tam bir sosyal sorumluluk örneği sergilediklerini belirtti.

“Temizlik kampanyamız her yıl yineleniyor, her gün temizlediğimiz kentimizi bu kampanya ile bu kez kapsamlı bakıma alıyoruz” diyen Ahmet Benli, öğrencilerin mesajlarını son derece önemsediklerini söyledi.

Çevre temizliği ve doğayı koruma yönünde bilinçli bireyler yetiştiren öğretmenlere teşekkür eden Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, “Geleceğimiz emin ellerde, bunu hissediyoruz” diye konuştu.

Benli, yerel yöneticiler olarak sorumluklar taşıdıklarını ifade ederek bunlardan bir tanesinin de “temiz bir çevre yaratmak” olduğunu söyledi.

Bu sorumluluklarda başarılı olabilmek için ise güçlü ve iş bitirebilir bir yapıya ihtiyaç olduğunu söyleyen Benli, “Eğer kendi ayakları üzerinde durabilen, güçlü belediyeler yaratamazsak, bu durumda sorunların altında eziliriz. Ne mutlu ki, Gönyeli Belediyesi bütçesi, insan kaynağı, projeleri ve hayalleri ile güçlü bir belediyedir” dedi.

“Kirletmemek temizlemekten daha önemlidir” diyen Benli, bu yönde herkese sorumluk düştüğünü de anımsattı.

Gönyeli Belediyesi’nin ülkenin en güçlü belediye yapısına sahip olduğunu ifade eden Benli, her dönem önlerindeki en önemli hedeflerden birinin “daha temiz bir Gönyeli” olduğunu belirtti. Gönyeli’de her yıl kentin bakımının yapıldığına işaret eden Benli, bugün buna start verdiklerini söyledi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Gönyeli'de bilinçli çocuklar için anlamlı tören
image 'Bisikletli Gönyeli Kursu'nu tamamlayan yetişkin ve çocuklara katılım belgeleri, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli tarafından sunuldu.
Gönyeli'de evinde ölü bulunan Ahmet'in ölüm nedeni belirlendi
image Gönyeli'de 1 Temmuz'da evinde ölü bulunan Mustafa Nazıf Ahmet'in ölüm nedeni kalp yetmezliği olduğu öğrenildi
Gönyeli'de iki kız kardeşten haber alınamıyor
image Gönyeli'de biri 13 diğeri de 14 olmak üzere iki kız kardeşten haber alınamıyor...