Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÖNYELİ 4 Mayıs 2018, Cuma 16:16
banner

Benli: "Hedef dünyalı insanlar yetiştirmek"

Benli: Hedef dünyalı insanlar yetiştirmekGönyeli Belediye Başkanı Ahmet Y. Benli, basın mensuplarıyla bir araya geldi, Gönyeli bölgesindeki okullara yapılan yatırımlarla ve inşaatı devam eden üst geçitle ilgili son bilgileri aktardı.
Paylaş  
26
13
27
0

Benli, bugün basın mensupları ile Gönyeli Fazıl Plümer Anaokulu ve Gönyeli İlkokul’nu gezerek okullara yaptıkları yatırımları ve birçok okulda henüz bulunmayan i5 işlemcili akıllı tahta uygulamasını anlattı.

Benli, okul ziyaretlerinin ardından ise Gönyeli’nin Güzelyurt ana yolu üzerindeki tamamen belediyenin öz kaynakları ile başlatılan üst geçit inşası ile ilgili basın mensuplarını bilgilendirdi.

Benli, üst geçitin tamamlanmasıyla Gönyeli trafiğinde büyük bir rahatlama olacağını söyleyerek “Gönyeli trafiği ülke trafiğinin en rahat trafiği olacak” dedi.

İLK OLARAK OKULLAR GEZİLDİ

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, basın mensuplarıyla birlikte ilk olarak Gönyeli İlkokulu ve Gönyeli Fazıl Plümer Anaokulu’nu ziyaret etti. Gönyeli Belediyesi tarafından okullara kazandırılan i5 işlemcili akıllı tahtalarla verilen eğitimi inceledi. Basın mensupları ve Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, sınıflarda derslere katıldı, akıllı televizyonların işlevini yerinde inceledi.

“42 ADET İ5 İŞLEMCİLİ AKILLI TAHTA VAR”

Benli, toplumun geleceği olan çocukların en iyi şekilde eğitim alması için çaba sarf ettiklerini belirterek, “işe yaramak güzel ve gurur vericidir. Hedef hızla küçülen dünyanın, dünyalı insanlarını yetiştirmektir” dedi.

Gönyeli’deki okullara 42 adet i5 işlemcili akıllı tahta alındığını aktaran Gönyeli Belediye Başkanı Benli, 2019 yılı sonuna kadar her eve fiber optik kablo ulaştırarak akıllı kent hedefini taşıdıklarını söyledi.

“ÇOCUKLAR EĞİTİMİ EVLERİNDE DE TAKİP EDEBİLECEK”

Benli, böylece çocukların eğitimlerini evlerinden bile takip edebilir hale geleceğini kaydetti. Gönyeli İlkokulu’nun yenilenmesi ve ülkenin ilk kampüs ilkokuluna dönüşmesi çalışmalarının da hızla devam ettiğini anlatan Ahmet Benli, hayatın her alanında gerek bakanlıklar gerekse diğer tüm dinamiklerle işbirliği içinde atılan adımlarda sonuç alıcı noktalara gelindiğini vurguladı.

FİBER MÜJDESİ

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, Gönyeli’de gerek Güvenli Kent gerekse diğer teknoloji altyapılı projeler için Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı ile işbirliğinde 2019 yılı sonuna kadar her eve fiber optik kablo ulaştırmayı hedeflediklerini söyledi.

BENLİ: GÖNYELİ İLKOKULU ÜLKENİN İLK KAMPÜS İLKOKULU OLACAK

Gönyeli İlkokulu’nda da kısa bir basın açıklaması yapan Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, Gönyeli ilkokuluna Türkiye Cumhuriyeti yardımları ve Eğitim Bakanlığı ile işebirliği içerisinde Gönyeli Belediyesi’nin öz kaynaklarından toplamda 24 derslik kazandırıldığını ifade ederek çocukların daha iyi şartlarda eğitim görmesi adına ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

BENLİ: ÜST GEÇİT PROJESİ 5.5 MİLYONA TAMAMLANACAK VE ÖZ KAYNAKLARIMIZLAR YAPILIYOR

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, basın mensupları ile birlikte inşaatı devam eden üst geçiti de ziyaret etti, son duruma ilişkin bilgiler aktardı.

Gönyeli’de atılan her adımın insan yaşamının kalitesini artırma hedefi taşıdığını belirten Benli, en büyük sorunlardan biri olan trafik yoğunluğunun yarattığı sorunları aşmak için hazırlanan üst geçit projesinin 5.5 milyona yakın bir maliyeti olduğunu ve tamamının Gönyeli’nin özkaynaklarından finanse edildiğini söyledi.

“15 HAZİRAN’DA BİTECEK”

Ahmet Benli, sözleşmeye göre üst geçitin 15 Temmuz’da tamamlanması gerektiğini ancak müteahhitin 15 Haziran’da bitirme taahhüdünde bulunduğunu da aktardı.

Üst geçitin tamamlanması ile Atatürk Caddesi, Çağaloğlu Kavşağı ve Gönyeli çemberindeki trafik sıkışıklığının hafifleyeceğini belirten Benli, “Gönyeli trafiği ülke trafiğinin en rahat trafiği olacak” dedi.

Benli, Gönyeli Belediyesi’nin artık devletin yapacağı işleri yapabilecek düzeyde olduğunu vurguladı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Gönyeli'de bilinçli çocuklar için anlamlı tören
image 'Bisikletli Gönyeli Kursu'nu tamamlayan yetişkin ve çocuklara katılım belgeleri, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli tarafından sunuldu.
Gönyeli'de evinde ölü bulunan Ahmet'in ölüm nedeni belirlendi
image Gönyeli'de 1 Temmuz'da evinde ölü bulunan Mustafa Nazıf Ahmet'in ölüm nedeni kalp yetmezliği olduğu öğrenildi
Gönyeli'de iki kız kardeşten haber alınamıyor
image Gönyeli'de biri 13 diğeri de 14 olmak üzere iki kız kardeşten haber alınamıyor...