Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÖNYELİ 30 Ağustos 2018, Perşembe 12:08
banner

Gönyeli'de esnaf belediyeye isyan etti, alkışlı eylem yaptı

Gönyeli'de esnaf belediyeye isyan etti, alkışlı eylem yaptıGönyeli Belediye Bulvarı esnafı, satış yapmak için tek umut olarak baktığı resmi tatil gününde, belediyenin asfalt yenileme çalışması yapacağı gerekçesiyle yolu kapatmasına isyan etti; bulvar boyunca yürüyerek, alkışlı eylem yaptı.
Paylaş  
24
12
25
0

Kıbrıs Postası - Sosyal Medya

Yaşanan ekonomik kriz nedeniyle halkın alım gücünde oluşan astronomik düşüş, esnafın siftah yapamadan kepenk indirmesine neden oluyor.

Yaşanan ekonomik olumsuzlukların yanında, yapımına devam eden yol yapım projesi nedeniyle müşterileri için park yeri sıkıntısı çeken Gönyeli Belediye Bulvarı esnafı,  belediyeden önceki gün gelen resmi bir açıklamayla adeta isyan etme noktasına geldi.

Esnafın eline, belediyenin mesai saatleri sonunda verildiği iddia edilen belgelerde şu ifadelere yer veriliyor:

“30 Ağustos 2018 tarihinde Gönyeli Belediye Bulvarı’nda yapılacak olan asfalt çalışması sebebiyle Belediye Bulvarı’nın saat 12.00’den itibaren trafiğe kapatılacağını bildirir, vereceğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.”

Para kazanmak için umudunu hafta sonu ve resmi tatillere bağlayan esnaf, resmi tatil olarak sayılan 30 Ağustos’ta; yani bugün yolun en işlek saatlerinde kapatılacağı haberini alınca isyan ederek eylem yapma kararı aldı.

Bulvar esnafı, eylem kararını şöyle bir metinle duyurdu:

Bizler Gönyeli Belediye Bulvarı esnafı olarak uzun süredir, farklı konularda mağduriyet yaşamaktayız. Bu yolda ekmek parası kazanmak adına farklı sektörlerde faaliyet gösteren kişiler olarak, öncelikle söz konusu yolda yapılan yol projesi ile park yerlerinin kısıtlanması sonucu mağduriyetler yaşamamıza rağmen, karşımızda hiçbir zaman bir muhatap bulamadığımız gibi her seferinde de; "Biz yaptık oldu" zihniyetiyle karşılaştık. Bu yol için çok uzun süredir savunulan tek şey, yolun bir ticaret ve alışveriş yolu olacağı yönünde olsa da yapılan tüm hamleler esnafın çok zor durumda kalmasına ve müşteri kaybetmesine sebep olmuştur. Bizler bu yolda yapılan bisiklet projesini bile kabullenememişken bugün mesai bitiminde, yani belediyeden kimseye ulaşamayacağımız bir saatte elimize tarihi bile yanlış yazılacak kadar acele ve önem verilmeden hazırlanan bir kağıt ulaştırıldı. Bu kağıtta yarın (30/08/2018) saat 12:00’den itibaren asfalt çalışması için kapatılacağı haberini aldık. Bu karar,zaten çok zor bir dönem geçiren esnaf için kabul edilmezdir. Bu çalışmanın esnafın işlemek için icin beklediği tatil gününde yapılmasının sebebi bizim gözümüzde hiçbir şekilde kabul edilemez. Bizler, Gönyeli Belediye Bulvarı esnafı olarak artık bu son dakika kararlarına karşı çıkmak ve hakkımızı savunmak için yarın (bugün) sabah 10.00’da yol uzerinde eylem yapacağımızı tüm kamuoyuna duyururuz.”

Yapılan duyurunun ardından, bugün saat 10.00 sıralarında toplanan Gönyeli Belediye Bulvarı esnafından bir gurup, Gönyeli Belediyesi önünden itibaren bulvarı yürüyerek eylem gerçekleştirdi. Yaklaşık 20 kişiden oluşan polis gözetimindeki eylemci gurup, tepkisini alkış tutarak gösterdi.

Vatandaş olaysız bir şekilde dağıldı ve böylece eylem de sonlanmış oldu.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Gönyeli'nin bazı bölgelerine yarın elektrik verilemeyecek
image Alçak gerilim elektrik şebekesinde yapılacak proje çalışması nedeniyle yarın Gönyeli'de bazı sokaklara elektrik verilemeyecek.
Gönyeli'de "dönüşüm projelerinin" sürdüğü açıklandı
image Gönyeli Belediyesi, Gönyeli’de alt ve üst geçit düzenlemesi yanı sıra “cadde dönüşüm projelerinin” devam ettiğini açıkladı.
Gönyeli Alt-Üst Geçit trafiğe açıldı
image Gönyeli alt ve üst geçidi dün akşam 20.00 itibarıyla her iki şeritte trafiğe açıldı.