Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÖNYELİ 24 Şubat 2019, Pazar 13:03
banner

Gönyeli Belediyesi "Yağmur Suyu Risk Değerlendirme Raporu"nu Başbakan Tufan Erhürman'a sundu

Gönyeli Belediyesi Yağmur Suyu Risk Değerlendirme Raporunu Başbakan Tufan Erhürman'a sunduGönyeli Belediyesi “Yağmur Suyu Risk Değerlendirme Raporu”nu Başbakan Tufan Erhürman’a sundu.
Paylaş  
5
3
5
0

Gönyeli Belediyesi, uzmanlarla birlikte hazırladığı “Yağmur Suyu Risk Değerlendirme Raporu”nu Başbakan Tufan Erhürman’a sundu.

Gönyeli Belediyesi'nden verilen bilgiye göre, Gönyeli'de pek çok noktada planlı adımlar atıldığını ve önemli dönüşümlerin tamamlandığını belirten Ahmet Yalçın Benli, bu raporla birlikte, kimi eksiklikleri de yeniden gördüklerini, bunların giderilmesi için de çalıştıklarını belirtti.

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Y.Benli başkanlığındaki heyet, İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’ın ardından “Yağmur Suyu Risk Değerlendirme” sürecinde Başbakan Tufan Erhürman’la da bir araya geldi.

Gönyeli’deki deneyimleri ülkenin bütününe yaymak sorumluluğu hissettiklerini anlatan Benli, “planlı gelişim”in önemine işaret etti.
Şehir planlama, kent disiplini ve mühendisliğin günümüzde çok daha fazla önem kazandığını anımsatan Ahmet Yalçın Benli, Başbakan Tufan Erhürman’la birlikte, yerel yönetimlerdeki farklı süreçleri bir kez daha konuşma imkânı bulduklarını belirterek, “Başbakan’a ilgisi ve hassasiyeti nedeniyle de teşekkür ediyoruz” diye konuştu
.
“Çok daha güvenli, çağdaş kentler, yağmur suyu drenajı ve yönetimi için yol haritamız açıktır” diyen Ahmet Benli, tüm ülkede önce sorunların büyümesi durdurulmalıdır dedi.Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Y. Benli, kaymakamlıklar-bakanlıklar-belediyeler arasındaki koordinasyonun son derece önemli olduğuna da işaret ederek, “Kimi sıkıntıların, koordinasyon eksikliğindeki kaynaklandığını da biliyoruz, bunu gidermek de hepimizin görevidir. Bu konuda yasal düzenlemeler yapılmasını sayın başbakandan istedik.” dedi.

“Gönyeli’de olduğu gibi dere yataklarına yapılaşmayı engellemek en temel prensibe dönüşmelidir” diyen Benli, yağmur suyu yönetimi ve drenajına yönelik master plan oluşturulması önerisini de bir kez daha paylaştı.

“Yağmur Suyu Risk Değerlendirme Raporu” Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Y. Benli başkanlığında mimar, Belediye Müdürü Ferruh Dülgeroğlu, Şehir Plancısı Ertan Öztek, Yüksek Mimar Ahmet Akbil, Şehir Plancısı Merter Refikoğlu, Temizlik Şube Amiri Mustafa Yanaroğlu ve Mimar/Proje sorumlusu Serhat Kutlu tarafından hazırlandı.      


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Gönyeli'de "dönüşüm projelerinin" sürdüğü açıklandı
image Gönyeli Belediyesi, Gönyeli’de alt ve üst geçit düzenlemesi yanı sıra “cadde dönüşüm projelerinin” devam ettiğini açıkladı.
Gönyeli Alt-Üst Geçit trafiğe açıldı
image Gönyeli alt ve üst geçidi dün akşam 20.00 itibarıyla her iki şeritte trafiğe açıldı.
Ahmet Benli, Gönyeli Alt-Üst Geçit Projesi yolu üzerinde basın açıklaması yap...
image Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli Gönyeli Alt-Üst Geçit Projesi'nin yapıldığı yol üzerinde basın açıklamasında bulundu.