Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÖNYELİ 20 Mart 2019, Çarşamba 07:39
banner

Bitmeyen Alt Geçit Projesi vatandaşı usandırdı

Bitmeyen Alt Geçit Projesi vatandaşı usandırdıGönyeli – Güzelyurt yolundaki Alt Geçit Projesi nedeni ile Alayköy ve Güzelyurt bölgesinden gelen vatandaşlar, trafik sıkışıklığı ve hasarlı trafik kazaları yüzünden sorun yaşamaya devam ediyor…
Paylaş  
10
3
9
2

Kıbrıs Postası – Emel Doğan

Gönyeli – Güzelyurt yolunda alt geçit projesi için 10 Nisan 2018’de kapatılan yol hala açılamadı…

Otobüs şoförleri ve her gün işe gitmek üzere Gönyeli-Güzelyurt yolunu kullanan vatandaşlar, yaşadığı sıkıntıları Kıbrıs Postası’na anlattı.

Gönyeli Belediyesi tarafından, trafik yol güvenliğini arttırmak ve trafiği rahatlatmak amacı ile 10 Nisan 2018 tarihinde trafiğe kapatılarak başlatılan alt geçit projesi çalışmalarının, Haziran 2018’de bitmesi beklenirken neden bitirilemediği hala açıklanmadı.

“ALT GEÇİT PROJESİ SORUN VE STRESTEN BAŞKA BİR ŞEY YAŞATMADI”

Geçtiğimiz aylarda yaşanan ara emri davasının bittiği fakat henüz açıklanmadığı bildirilirken, minibüs şoförleri ise öğrenci ve sivil yolcularını daha erken yola çıkarmak zorunda kaldıklarını, yolda oluşan çukur ve çökmelerin sürekli toprakla doldurulduğunu ve buna rağmen araçlarında, büyük hasar yaşandığını dile getirdi.

İşe gitmek için Gönyeli-Güzelyurt yolunu kullanan vatandaşlar da, konuyla ilgili büyük sorun yaşadıklarını dile getirdi. Alayköy otobüs şoförleri, Alayköy halkı olarak da bu yola taşınan toprakların köy içerisinden geçişi nedeniyle daha önce de sorun yaşamış olduklarını ve hala bitirilmediği için sorun yaşamaya devam ettiklerini dile getirdi.

Şoförler, “işimizi yaparken stres yaşamanın yanında bir de hasara uğruyoruz.Alt geçit projesi bir yıldır bize sorun ve stresten başka bir şey yaşatmadı. Bu sabah yine yolda çökmeler meydana geldi ve yine mağdur olduk ” ifadelerini kullandı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
3
 
0
 
0
 
0
 
2
 
1
 
1
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
0
20 Mart 2019, Çarşamba
gönyeli         - gönyeli
vallahi vergileri alırlar(belediye,devlet) amma bir yolu birlik olup bitiremediler! bu işe çomak sokanları da tebrik etmek gerekir. demekki 50-60 bin kişinin mağduruyetinden fazladır,torpilli bir kişinin mağduriyeti! devam etsinler, çok uzak değil! Halk bu yolu törensiz açacaktır!

20 Mart 2019, Çarşamba
Gıbrız Türkü         - Şeherin Kuzeyi
Neden yıldızlı bir çalışmayı eleştiriyorsunuz ki? Bu çalışma kadim Gıbrız kültürünün ve çağdaş belediyecilik ile çağdaş devlet anlayışının geleceğe en büyük armağanıdır...! Orada yaşanan trafik sıkıntısı nedeni ile Güzelyurt / Lefke bölgesinden hastahanelere acil olarak yetişmek zorunda olan hastaların henüz gecikmeye bağlı olarak kaybının yaşanmaması tamamen yöneticilerimizin maneviyatları ve yüksek yönetim becerileri sayesinde gerçekleşmektedir.... Nankörlük etmeyelim....🤣🤣

banner
banner
banner
banner
banner

Gönyeli'de bilinçli çocuklar için anlamlı tören
image 'Bisikletli Gönyeli Kursu'nu tamamlayan yetişkin ve çocuklara katılım belgeleri, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli tarafından sunuldu.
Gönyeli'de evinde ölü bulunan Ahmet'in ölüm nedeni belirlendi
image Gönyeli'de 1 Temmuz'da evinde ölü bulunan Mustafa Nazıf Ahmet'in ölüm nedeni kalp yetmezliği olduğu öğrenildi
Gönyeli'de iki kız kardeşten haber alınamıyor
image Gönyeli'de biri 13 diğeri de 14 olmak üzere iki kız kardeşten haber alınamıyor...