Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÖNYELİ 2 Nisan 2019, Salı 15:45
banner

Yargı, Gönyeli Alt Geçit Projesi'nde çalışmaların sürmesine karar verdi

Yargı, Gönyeli Alt Geçit Projesi'nde çalışmaların sürmesine karar verdiLefkoşa Kaza Mahkemesi’nde bugün gerçekleşen davada Gönyeli Alt Geçit Projesi için çalışmalara devam edilme kararı alındı.
Paylaş  
7
5
5
0

Kıbrıs Postası - Emel Doğan

Tam Kadrolu Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde kıdemli yargıç Hasan Dağlı ve Gülay Süleymanoğlu huzurunda bugün saat 14.00’da gerçekleşen davada servis yolunun yapılacak olması, mağduriyetin giderileceği ve bu projenin kamu yararına uygun görüldüğü için çalışmalara devam edileceği kararına varıldı.

Davacıların yıkım talebi ve ‘bu yolun yıkılmaması durumunda benim malım 2 milyon 100 Bin STG değer kaybetti bunun bize ödenmesi gerekir’ talebi red edilirken, davacılara ‘özel rahatsızlık’ nedeni ile Proje kararı alındıktan sonra servis yolunun henüz yapılmamış olması ve yapılana kadar davacıların mağdur olmaları durumundan 50 Bin TL teminat verileceği kararına varıldı.

Mahkemede 20 bin TL dava masrafı belirlenirken, davacıların ise devlete karşı kaybettiği dava için 10 bin tl ödemeleri gerektiği belirlendi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
7
 
1
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Gönyeli'nin bazı bölgelerine yarın elektrik verilemeyecek
image Alçak gerilim elektrik şebekesinde yapılacak proje çalışması nedeniyle yarın Gönyeli'de bazı sokaklara elektrik verilemeyecek.
Gönyeli'de "dönüşüm projelerinin" sürdüğü açıklandı
image Gönyeli Belediyesi, Gönyeli’de alt ve üst geçit düzenlemesi yanı sıra “cadde dönüşüm projelerinin” devam ettiğini açıkladı.
Gönyeli Alt-Üst Geçit trafiğe açıldı
image Gönyeli alt ve üst geçidi dün akşam 20.00 itibarıyla her iki şeritte trafiğe açıldı.