Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÖNYELİ 27 Mayıs 2019, Pazartesi 08:10
banner

Gönyeli Belediyesi, Elektronik Belge Yönetim Sistemi'ne katıldı

Gönyeli Belediyesi, Elektronik Belge Yönetim Sistemi'ne katıldıGönyeli Belediyesi, dönüşüm çalışmalarını dijitalleşme anlamında da ileriye taşıdı, omurgası devlet tarafından oluşturulan Elektronik Belge Yönetim Sistemi'ne (EBYS) katıldı.
Paylaş  
3
2
3
0

banner

Gönyeli Belediyesi, dönüşüm çalışmalarını dijitalleşme anlamında da ileriye taşıdı, omurgası devlet tarafından oluşturulan “Elektronik Belge Yönetim Sistemi”ne (EBYS) katıldı.

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, bir yandan söz verdikleri gibi fiber optik interneti kente kazandırmak için yoğun bir tempoyla çalışmalarını sürdürdüklerini açıklarken, diğer yandan dijital dönüşüm projelerini de yaşama geçirdiklerini anlattı.

“Elektronik Belge Yönetim Sistemi’yle birlikte hem çok daha hızlı işlem yapacak, hem de dijital bir arşiv oluşturacağız” diyen Ahmet Benli, dijital dönüşümün yüksek yaşam standartlı kent hedefleriyle doğrudan bağlantılı olduğunu anlattı.

“Elektronik Belge Yönetim Sistemi”yle birlikte belediyenin tüm işlemlerinin ve süreçlerin, elektronik ortamda takibinin mümkün olacağını ifade eden Benli, “Böylece hizmet standardımızı daha da yukarılara çekeceğiz” dedi.

Eğitim çalışmaları yapıldı

Elektronik Belge Yönetim Sistemi olan EBYS için Gönyeli Belediyesi’nde bir hafta boyunca tüm personel uzmanlar tarafından eğitildi.

Uygulamalı olarak eğitim yapılan EBYS, gerekli teknolojik altyapının da hazırlanması sonrasında uygulamaya başlandı.

EBYS’nin avantajları nelerdir?

* EBYS ile, gerek kurum içi birimler arası gerekse diğer kamu kurum ve kuruluşları ile olan yazışmalar bilgisayar ortamında yapılacak, böylece, yazışmaların standartlaşması sağlanacak, zamandan ve kırtasiyeden tasarruf edilecek.

* Yazışmalar ve tüm diğer içerikler dijital ortamda arşivlenecek.

* Tanımlı iş akışı yolları ile belgeleri zamanında, doğru kişiye ve en kısa yoldan ulaşabilecek.

* Belgelerin dolaşımı sırasında iş akışı ve işlem süreçleri takip edilebilecek.

* Belgeler hızlı bir biçimde dosyalanarak arşivlenecek.

* Bekleyen ve işlem yapılan evraklar kontrol edilerek personelin performansı değerlendirilebilecek.

* Doküman oluşturma ve saklama maliyetleri azaltılacak.

* Kırtasiye giderlerinden, zamandan ve iş gücünden tasarruf sağlanacak.

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Manavoğlu'ndan öneri: "Yenikent'teki polis okulunu, ilkokul veya ortaokula çe...
image Yenikent'te inşa edilen polis okulunun acil bir ihtiyaç olmadığını savunan HP Milletvekili Manavoğlu, bölgenin ilkokul ve ortaokula ihtiyacı olduğunu savunarak, "O zaman ne bekliyoruz? Milli servet çürümeden, polis ok...
Gönyeli Belediyesi'nden okullara yakın ilgi
image Gönyeli bölgesindeki okullarda temizlik çalışmaları yapıldı, haşereye karşı kapsamlı ilaçlama gerçekleştirildi, ayrıca su depoları temizlenerek dezenfekte edildi. Ayrıca yaya geçitleri ve yol çizgileri yenilendi...
Gönyeli'deki alt geçit yarın kapatılacak 
image Gönyeli'deki alt geçit köprü çalışmasından dolayı yarın kapatılacak.