Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÖNYELİ 24 Haziran 2019, Pazartesi 14:26
banner

Gönyeli Belediyesi'nde 2019-2020 dönemi toplu iş sözleşmesi imzalandı

Gönyeli Belediyesi'nde 2019-2020 dönemi toplu iş sözleşmesi imzalandıGönyeli Belediyesi ile Devrimci Genel İş Sendikası arasında 2019-2020 dönemini kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.
Paylaş  
3
3
3
0

Gönyeli Belediyesi Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen imza törenine Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, Dev-İş Başkanı Hasan Felek ve Devrimci Genel-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Naşit katıldı.

İmzalar atılırken düşüncelerini paylaşan taraflar, çalışanın haklarının iyileştirilmesi noktasında ellerinden gelen özveriyi gösterdiklerini ifade etti.

Gönyeli Belediyesi Başkanı Ahmet Yalçın Benli yaptığı konuşmada 2019-2020 dönemini kapsayan toplu iş sözleşmesini imzaladıklarını kaydederek, değişen hayat pahalılığı artışı karşısında çalışanların alım gücünün geriletilmemesi için bütçe disiplinini de gözeterek hareket ettiklerini söyledi.  

Gönyeli Belediyesi’nin sorumlu ve katılımcı yönetim anlayışı ile ülkenin en güçlü belediyesi olduğunu belirten Benli, yine bütçe dengelerini sarsmadan, sendika ile de uyum içerisinde, belediye meclisinin de kararıyla toplu sözleşmenin olgunlaştırıldığını söyledi.

Benli, bunun yanı sıra 2011 yılında gelen yasalarla ilgili ortaya çıkan anomalilerin ilerleyen yıllarda çalışanların aleyhinde bir durum oluşturmaması ile ilgili sendika, idare ve devletin kurumlarıyla derinlemesine çalışmalar yapıldığını belirtti. Bu zeminin daha sağlıklı noktaya getirilmesi konusunda mesafe alındığını kaydeden Benli, bir yandan halkın hizmet hakkı diğer yandan çalışanın refahının belediye yönetiminin onuru olduğunu söyledi.

Devrimci Genel-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Naşit de sözleşme ile birlikte hayat pahalılığı karşısında çalışanların gerileyen refah seviyesinin yükseltilmesinin sağlandığına dikkat çekti. Naşit, toplu iş sözleşmelerinde önemli iki unsur olduğunu ifade ederek; bunların çalışanın mümkün olduğunca alım gücünü korumak ve ilerletmek, diğer yandan da belediyenin mali gücünün sürdürülebilir olması için gerçekçi adımlar atmak gerektiğini belirtti.

Naşit, bu iki unsuru Gönyeli Belediye Başkanı Benli ile karşılıklı saygı çerçevesinde ilerletmiş olduklarını söyledi. Naşit, Benli ve belediye meclis üyelerine teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Dev-İş Genel Başkanı Hasan Felek ise, Gönyeli Belediyesi’nde imzaladıkları sözleşmenin çalışanlar açısından örnek bir sözleşme olduğunu ifade etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Gönyeli'de çalınan araç bulundu, 19 yaşındaki hırsız tutuklandı
image Lefkoşa'nın Gönyeli bölgesinde park halindeki aracı çalan şahıs yakalandı.
Güpegündüz araba çaldı!
image Lefkoşa’nın Gönyeli bölgesinde bir aracın çalınma anı güvenlik kamerasına yansıdı.
Elektrik arızası sırasında tüketicinin uğradığı zarar KIB-TEK tarafından karş...
image Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK), Gönyeli'de dün yaşanan elektrik arızası sırasında elektrikli cihazları zarar gören tüketicilerin zarar ziyanını tazmin edecek