Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÖNYELİ 27 Ağustos 2019, Salı 18:04
banner

Gönyeli'de hafta sonu plaj hentbolu

Gönyeli'de hafta sonu plaj hentbolu Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu himayelerinde hafta sonu Gönyeli'de Plaj Hentbolu oynanacak.
Paylaş  
4
1
4
0

“Yaşama Sporlar Bağlan” sloganı ile ana sponsoru olduğu  “2019 Hentbol Ligi” çerçevesinde, Hentbol Federasyonu ve Yükseliş Hentbol İhtisas Spor Kulübü ile işbirliğinde düzenlenecek olan sezonun ikinci Plaj Hentbol Turnuvası ile ilgili  basın toplantısı Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Başbakanlık açıklamasına göre, basın toplantısında; Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Başkanı Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, Yükseliş Hentbol İhtisas Spor Kulübü Başkanı Turgut Bürüncük, Hentbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri Yener Sarp ve Ediz Arıkan ile Turnuva Organizasyon Komitesi Başkanı Gamze Bürüncük hazır bulundu.

Basın toplantısında ilk sözü alan Yükseliş Hentbol İhtisas Spor Kulübü Başkanı Turgut Bürüncük, Kezban Bürüncük Kolozali anısına bu yıl ikincisini düzenleyecekleri Plaj Hentbol Turnuvası’nın heyecanını yaşamakta olduklarını vurguladı.

Bürüncük, 31 Ağustos ve 1 Eylül’de Gönyeli Baraj bölgesinde bulunan Yükseliş Hentbol İhtisas Spor Kulübü tesislerinde Gençler ve Büyükler kategorisinde yapılacak plaj hentbol turnuvasının geçen yıl olduğu gibi bu yıl da bir şölen havası geçeceğine işaret ederek, tüm takımları ve halkı turnuvaya davet etti.

Bürüncük, turnuvaya katkı sağlayan Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, Hentbol Federasyonu Başkanı Bahadır Ayhan ve Yönetim Kurulu üyeleri ile tüm sponsorlara teşekkür etti.

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu ise, bu yıl “Yaşama Sporlar Bağlan” sloganı ile ana sponsor oldukları Hentbol Ligi ile yine Hentbol Federasyonu ile işbirliğinde gerçekleştirdikleri “Tut Elimi Projesi”nin büyük bir başarı ile tamamlandığına işaret ederek, federasyon başkanı Bahadır Ayhan, Yönetim Kurulu üyeleri, projeye katkı sağlayan hocalar ile çocuklarını gönderen tüm ailelere teşekkür etti.

Yükseliş Hentbol İhtisas Spor Kulübü’nün özveri ve fedakarlıklar içerisinde çocukları ve gençleri spora kazandırma, sanata ve kültüre yöneltme uğraşı içerisinde olduklarını vurgulayan Hasan Karaokçu, Yükseliş Hentbol İhtisas Spor Kulübü Başkanı Turgut Bürüncük ve yönetim kurulu üyelerinin takdiri hak ettiklerini söyledi.

Karaokçu, “Çocuklarımızı ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutma adına spor olanağı sağlayan etkinliklere destek vermekten gurur duyuyoruz” dedi.

Hentbol Federasyonu Asbaşkanı Yener Sarp Kezban Bürüncük de, Kolozali anısına ikincisi düzenlenecek olan Plaj Hentbol Turnuvası’na katkı koymaktan  mutlu olduklarını söyledi.

Yaz aylarında da çocuklara ve gençlere spor yapma olanağı yaratılmasının önemine işaret eden Sarp, katkı sağlayan tüm kuruluşlara teşekkür etti.

Hentbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ediz Arıkan da yaptığı konuşmada, Yükseliş Hentbol İhtisas Spor Kulübü’nün federasyonun en köklü kulüplerinden biri olduğunu ve vefakarlıklarla bugünlere geldiğini söyledi.

Yükseliş’in plaj hentbolunu Gönyeli’ye taşımayı başardığını vurgulayan Ediz Arıkan, tüm takımları turnuvaya davet etti.

Yükseliş Hentbol İhtisas Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Organizasyon Komitesi Başkanı Gamze Bürüncük ise yaptığı konuşmada, turnuva hakkında bilgi verdi.

Turnuvayı anısına düzenledikleri Kezban Bürüncük Kolozali’nin hayata çok bağlı olan, çocukları çok seven biri olarak Yükseliş Hentbol İhtisas Spor Kulübü’nün kuruluşunda önemli görevler aldığını anımsatan Gamze Bürüncük, “Onun spora olan ilgisi, çocuklara olan sevgisi çerçevesinde çizdiği yoldan bugünlere geldik” dedi.

31 Ağustos Cumartesi saat 10.00’da başlayacak turnuvanın ilk gününün akşamın ilk saatlerine kadar süreceğini belirten Gamze Bürüncük, ikinci gün yapılacak final karşılaşmalarının saat 18.00 gibi tamamlanmasını beklediklerini belirtti.

Bürüncük, çocuk guruplarının gösteri maçlarının da yer alacağı turnuva alanında müzik yanında yiyecek ve içecek stantlarının kurulacağını da sözlerine ekledi. 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Kanunsuz silah tasarrufu: 2 kişi tutuklandı
image Kanunsuz silah tasarrufu olayıyla ilgili 2 kişi tutuklandı.
Gönyeli-Yenikent Belediye Bulvarı'nda kaza: 1 kişi yaralandı
image Gönyeli-Yenikent Belediye Bulvarı üzerinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.
Gönyeli Gençlik Festivali tamamlandı: 10 bini aşkın genç Sertab'la coştu
image Gönyeli Gençlik Festivali dün akşam Sertab Erener konseri ile muhteşem bir final gerçekleştirdi. 5 gün süren Gönyeli Gençlik Festivali binlerce kişinin Gönyeli Belediye Bulvarı’nda buluşmasını ve eğlenceyi doruğa taşı...