Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> AKINCILAR 27 Mayıs 2015, Çarşamba 10:27
banner

Marmara Bölgesi'ne yeni köprü

Marmara Bölgesi'ne yeni köprüLTB Başkanı Mehmet Harmancı, bölge ziyaretleri kapsamında Marmara’da önemli açıklamalarda bulundu.
Paylaş  
105
121
107
0

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin başkent sakinlerinin düşüncelerini dinlemek ve mevcut sıkıntıları detaylı dinleyebilmek adına gerçekleştirdiği bölge ziyaretleri, havaların uygun olması ile yeniden başladı. Bu kapsamda Marmara Bölgesi ziyaret edildi.

Marmara Spor Kulübü’nde gerçekleştirilen ziyarete LTB Başkanı Mehmet Harmancı, meclis üyeleri Bülent Çıraklı ve Çelen Çağansoy yanında belediye yetkilileri katıldı.

Başta Marmara Muhtarı Ahmet Yörüker olmak üzere bölge sakinleri, yaşadıkları sıkıntıları sıralarken, LTB’nin beğendikleri icraatlarının yanı sıra, yetersiz buldukları konuları da aktarma fırsatı buldular.

Harmancı yurttaşları bilgilendirdi

Burada yurttaşlara yönelik bir konuşma yapan LTB Başkanı Mehmet Harmancı, yaptıkları çalışmalar konusunda bilgilendirmede bulundu.

Harmancı, belediyenin belli hizmetlerinde ciddi düzelmeler yaşandığını, bunun da sebebinin çalışanların ödemelerinin düzene girmesi ve motivasyonlarının artması ile olduğunu söyledi.

Lefkoşa’nın ana girişlerinin yeniden düzenlenmesi, su, kanalizasyon ve asfalt ihaleleri başta olmak üzere çeşitli projeler konusunda detaylı açıklamalarda da bulunan Mehmet Harmancı, yeni bir de açık pazar projeleri olduğunu söyleyerek, finansman arayışından bahsetti.

Marmara parkına oyun grupları yerleştirilecek

Bölgeyi ilgilendiren projeler konusuna özellikle eğilen Başkan Harmancı, bunlardan birisi olan Marmara Parkı ile ilgili son durumu özetledi. 4 park ile ilgili oyun grubu alımı yapma kararı aldıklarını ve bunlardan birinin de Marmara Parkı olduğunu ifade eden LTB Başkanı, prosedürün devam ettiğini ve 1 ay içinde oyun gruplarının parka monte edilmesinin planlandığını belirtti.

Köprüye Eski Eserler engeli

En fazla rahatsızlık duyulan konulardan olan Marmara Köprüsü konusunda gelinen son aşamayı yurttaşlarla paylaşan Harmancı, köprüyle ilgili 500 bin TL yenileme finansmanı da sağlamalarına karşın, Eski Eserler Dairesi’nin engeli ile karşılaştıklarını dile getirdi.

Dairenin kendilerine bir yazı göndererek “köprüye dokunamazsınız” dediğini aktaran Harmancı, daire tarafından kendilerine önerilen yenileme modelinin ise ‘asma köprü’ şeklinde olduğunu vurguladı. Bu durumun ardından yeni bir köprü yapımı kararı aldıklarını ve halk arasında Bixi Kola olarak bilinen yerin olduğu kısmından Başbakanlık yolu, oradan da Ecvet Yusuf Caddesi’ne bağlanacak yeni bir güzergah üzerinde çalıştıkları bilgisini veren Harmancı, Temmuz ayı içinde ihaleye çıkacak şekilde çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, projenin kış ayında sorun yaşamaları halinde 2016’ya sarkabileceğini aktardı.

Hane ilaçlama 2, bölgesel temizlik 3 haftaya başlıyor

Bölge sakinlerinin merak ettiği konularda da bilgilendirmede bulunulan bölge ziyaretinde, hane ilaçlamalarının 2 hafta içinde başlayacağı, bölgesel temizlik çalışmaları kapsamında da ekiplerin 3 hafta sonunda Marmara’ya gireceği detaylı şekilde aktarıldı.

Toplantıda yurttaşlar da yaşanılan sıkıntılar konusunda düşüncelerini dillendirme fırsatı bulurken, bunlar içinde dere ıslahı, ilaçlama, temizlik öne çıkan konular oldu.

 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Akıncılar'da metrekareye 6 kg yağış kaydedildi
image Akıncılar'da, dün, metrekarede 6 kg yağış kaydedildi.
Akıncılar Köyü 1. tünel yolu üzerinde yarın drag yarışı var
image Polis, Akıncılar köyü 1'inci tünel yolu üzerinde yarın yapılacak drag yarışı nedeniyle trafik akışının bugün ve yarın belirli saatlerde 2’nci tünel yolu üzerinden ve tek şeritten sağlanacağını duyurdu.
Tarım Dairesi eğitim çalışmalarına Akıncılar ile devam edecek
image Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı'na bağlı Tarım Dairesi, üreticileri bilgilendirme çalışmaları çerçevesinde, tarla günü ve gece eğitimini yarın Akıncılar ile sürdürecek.