Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> AKINCILAR 6 Mayıs 2018, Pazar 19:40
banner

11'inci Evvel Zaman İçinde Luricina Panayırı Akıncılar köy meydanında yapıldı

11'inci Evvel Zaman İçinde Luricina Panayırı Akıncılar köy meydanında yapıldı11’incisi düzenlenen Evvel Zaman İçinde Luricina Panayırı Akıncılar köy meydanında yer aldı.
Paylaş  
51
15
52
0

Sabah saatlerinde başlayan etkinliklerde çeşitli müzik dinletileri ve dans gösterileri yer aldı, kurulan stantlarda ise Kıbrıs’a özgü çeşitli yiyecek, içecek ve el işi satıldı.

Panayıra, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Tufan Erhürman ve Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre de katıldı, vatandaşlarla sohbet etti, stantları gezdi…

Etkinlikte konuşma yapan Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Akıncılar’dan başka bölgelere ve ülkelere hatırı sayılır göç yaşandığını belirterek, en kısa zamanda köye dönüşün başlaması temennisinde bulundu.

KKTC’yi yaşatmanın milli bir görev olduğuna da dikkati çeken Töre, halkın güvende olduğunu çünkü yanı başında güçlü bir Türkiye bulunduğunu söyledi.

Etkinliğe eşi Meral Akıncı ile birlikte katılan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da “Bir kez daha sizlerle beraber olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Bu gibi festivaller, insanları bir araya getiriyor ve bir dayanışma alanı oluyor” ifadelerini kullandı.

Ülkede düzenlenen festival ve panayırların aynı zamanda geçmiş kültürü yaşatmanın bir aracı olduğunu belirten Akıncı, İnsanları bir araya getiren festival ve panayırlarda ülke insanının köklerini bir kere daha anımsadığını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Akıncı, “Her buluşmada kültürel varlığımızı, kimliğimizi yaşatmanın heyecanını taşıyoruz ve bunu geleceğe taşımanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anımsıyoruz” dedi.

Konuşmasında Akncılar’da yaşayan bölge insanının karşılaşmış olduğu sıkıntıların altını da çizen Cumhurbaşkanı, “Bu köyde yaşayan insanlarımızın sıkıntıları bizim de sıkıntımızdır ve yaşadıkları sorunları biz de yüreğimizde elbette hissederiz” ifadelerini kullandı.

BRT

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
1
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Akıncılar'da metrekareye 6 kg yağış kaydedildi
image Akıncılar'da, dün, metrekarede 6 kg yağış kaydedildi.
Akıncılar Köyü 1. tünel yolu üzerinde yarın drag yarışı var
image Polis, Akıncılar köyü 1'inci tünel yolu üzerinde yarın yapılacak drag yarışı nedeniyle trafik akışının bugün ve yarın belirli saatlerde 2’nci tünel yolu üzerinden ve tek şeritten sağlanacağını duyurdu.
Tarım Dairesi eğitim çalışmalarına Akıncılar ile devam edecek
image Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı'na bağlı Tarım Dairesi, üreticileri bilgilendirme çalışmaları çerçevesinde, tarla günü ve gece eğitimini yarın Akıncılar ile sürdürecek.