Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> AKINCILAR 13 Ekim 2019, Pazar 19:34
banner

Akıncılar'da "Evvel Zaman İçinde Luricina Panayırı" yapıldı

Akıncılar'da Evvel Zaman İçinde Luricina Panayırı yapıldıAkıncılar Belediyesi tarafından düzenlenen, 14'üncü Evvel Zaman İçinde Lurucina Panayırı 10:00 - 20:00 saatleri arasında Akıncılar Köy Meydanı'nda gerçekleştirildi.
Paylaş  
5
4
6
0

Panayıra Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve eşi Meral Akıncı, Cumhuriyet Meclisi Başkan Vekili Zorlu Töre, bazı milletvekilleri ve bazı belediye başkanları katıldı.

Cumhurbaşkanı Akıncı, festivalin açılışında yaptığı konuşmada, festivallerin halkla bir araya gelmesine vesile olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Akıncı, “Festival demek halkın içinde olmak demek, halkla beraber olmak demek, sizin aranızda olmak demek. Gücüm yettiğince her zaman sizin aranızda olmaya çalışacağım”dedi.

Festivallerin, yerel üretim ve kültürel anlamda canlanma ve halkın buluşup kaynaşma, dayanışma alanı olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Akıncı, “Bundan daha güzel bir şey olabilir mi, bence olmaz” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Akıncı, festivalin düzenlenmesinde emeği olan Belediye Başkanı, meclis üyeleri, muhtar ve azaları ile Akıncılar halkını kutladı.

Akıncılar’ın sıkıntılarını bildiklerini, sorunların çözümü için ellerinden geleni yaptıklarını anlatan Cumhurbaşkanı Akıncı, kolektif işbirliği ile çözülen Akıncılar’ın yol sorununun ardından, sınır kapısı sorunun da halledilmesi gerektiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, “Önümüzdeki dönemlerde de bu konunun halledilebilmesi için elimizden gelen gayretleri hep birlikte göstermemiz lazım” diyekonuştu.

Cumhurbaşkanı Akıncı, daha sonra eşi Meral Akıncı ile stantları dolaşarak esnaftan alış veriş yaptı.

Konuşmaların ardından, halk dansları ile modern dans gösterileri düzenlendi.

Panayırda, kurulan yiyecek ve içecek stantları yanında çeşitli etkinlikler de düzenlendi.

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
1
 
6
 
0
 
0
 
2
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Evvel Zaman İçinde Lurucina Panayırı bugün yapılıyor
image Evvel Zaman İçinde Lurucina Panayırı 10:00 – 20:00 saatleri arasında Akıncılar Köy Meydanı'nda yapılacak.
14. Evvel Zaman İçinde Lurucina Panayırı pazar günü düzenlenecek...
image 14. Evvel Zaman İçinde Lurucina Panayırı, pazar günü yapılıyor.
Polis uyardı: Akıncılar'da Pazar günü II. Tünel'den trafik akışı sağlanacak
image Akıncılar'da gerçekleştirilecek drag yarışının test sürüşleri nedeniyle trafik akışı II. Tünel'den verilecek.