Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ALAYKÖY 11 Haziran 2014, Çarşamba 11:08
banner

CTP-BG Alayköy Belediye Başkanı ve yeni dönem adayı Manisoy: "Vicdanım rahat"

CTP-BG Alayköy Belediye Başkanı ve yeni dönem adayı Manisoy: Vicdanım rahatCumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Alayköy Belediye Başkanı ve yeni dönem adayı Hulusi Manisoy, sekiz yıllık belediye başkanlığı süresince yaptığı icraatlar konusunda vicdanen rahat olduğunu söyledi.
Paylaş  
96
99
86
0

Devletin koyduğu kurallar çerçevesinde belediyenin maliyesi ve düzenini korumayı öncelik görev edindiklerini söyleyen Manisoy, niyetinin kendilerine göre bir belediye değil, halka uygun olması gereken bir belediye kurmak olduğunu belirtti. Belediyenin içine partizanlığı sokmadığını aktaran Manisoy, birçok partiden meclis üyeleriyle birlikte plan ve program dahilinde projeler yürüttüklerini ve kimseyi rencide edici davranışlarda bulunmadıklarını ifade etti. 

‘VİCDANIM RAHAT’ 

ADA TV’de Erçin Şahmaran’ın sorularını yanıtlayan Alayköy Belediye Başkanı ve yeni dönem adayı Hulusi Manisoy’un sözlerinden öne çıkan detaylar şu şekilde; “Belediyede hak edene hak ettiği yeri verdim. 33 tane çalışanımız var 8 tanesi memurdur. 27 kişi ile aldım ben belediyeyi şuanda 33 çalışanımız bulunmakta. Müdürümüzü, muhasebecimizi atadık. Personelimiz memnundur, siyasetten uzak Alayköy’e hizmet ediyorlar. Personelimizi topladım, işçisini, memurunu kamusunu güçlendirmek. Devletin koyduğu kurallara göre belediyenin maliyesini, düzenini, intizamını yerine koymaktır. Niyetim kendime göre belediye yaratmak değildir. Çağdaş belediyecilik de budur. 8 yıldır da vicdanen rahatım. Sigorta ve ihtiyat sandığı borcum yok. Sendika ile imzaladığım sözleşmede personelimin bir kuruşun yemedim. Bütün partilerden üye çalışanlarımız var hiçbir zaman da partizanlığı belediyenin içine sokmadım, sokmayacağım da. Biz yarışı dışarda yaparız rozeti dışarı atarız. 

‘BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE PROJELER’ 

İlk geldiğimizde bütün köyün su tesisatını değiştirdik. 2008 yılından sonra Yılmazköy’e bağlandıktan sonra da bütün hatları değiştirdik. Alayköy’e yeni bir depo yaptık. Yeni su hatları çektik askeri bölgeden. Su sorununu 8 yıldır hemen hemen çözdük. 8 yılda 17 tane araç aldık. Hepsini de belediyenin bütçesinden aldık. Partilerden gelen adaylar nereye gitti diye soruyor. 4 taneUBP’nin meclis üyesi var, her toplantıda biz hesapları söylüyoruz. Bir projeye imza atarken herkesin görüş ve fikrini de alıyoruz. Çok değerli meclis üyeleri var. Hepsinin görüşlerine saygı duyuyoruz ve birçok icraatta hepsinin de imzası vardır. Herkesi bir kafamıza göre yapmıyoruz.

‘ÇAĞA AYAK UYDURUYORUZ’

Sanayi Bölgesi belediyeye bağlı değil Sanayi idaresinde bağlıdır. Biz çöpü toplarız çevreyi temizleriz. Daha yüzde 30’u doldu. Su sorunu vardı yeni bir depo yaptırdık. 30 milyar para ödedik patlaklara. Sanayi Dairesi ile işbirliği içerisinde devam edeceğiz. Bir yerinde başladık devam edeceğiz. Personel de istihdam edeceğiz. İşletmecilerimizle işbirliği içerisinde yeni projelerimiz var ancak sabır ister bu işler. Plan program ister. Her şey bir anda olmaz.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Alayköy Organize Sanayi Bölgesi lağım sularına teslim
image Alayköy Organize Sanayi Bölgesi'nin uzun süredir devam eden çevre sorunlarına çare üretilmiyor...
Alayköy'deki çöplükte başlayan yangın ormana sıçradı!
image Sabah saatlerinde Alaykoy'un batı kısmında, çöplük alanda başlayan yangın ormanlık alana sıçradı.
Alayköy'de uyuşturucu
image Alayköy’de dün saat 11.00 sıralarında, şüpheli görülen 42 yaşındaki M.T’nin üzerinde yapılan aramada, içinde tütünle karışık sentetik cannabinoid türü uyuşturucu kalıntısı bulunan sarma sigara izmariti bulundu.