Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ALAYKÖY 12 Nisan 2009, Pazar 16:01
banner

CTP Alayköy'deydi

CTP Alayköy'deydi

CTP-BG Alayköy mitingi dün muhteşem bir katılımla gerçekleşti. Alayköy halkı CTP-BG’nin yeşil yolunda ilerleme sözü verdi. Alayköy, “Yeşil yolda hep ileriye” dedi

Paylaş  
94
151
95
4

banner

Cumhuriyetçi Türk partisi Birleşik Güçler m (CTP-BG) dün Alayköy’de miting gerçekleştirdi. CTP-BG Lefkoşa milletvekili adaylarının tanıtıldığı miting büyük bir katılımla coşku içerisinde geçti.

Mitingde halka hitap eden CTP-BG Genel Sekreteri Ömer Kalyoncu, CTP-BG’nin, UBP’nin 30 yılda yapamadığı, yapmak istemediği hizmeti yaptığını vurguladı.

Mitingde kısa bir konuşma yapan Alayköy Belediye Başkanı Hulusi Manisoy Alayköy’e verilen hizmetlerden söz ederek partizanlık yapmadan herkese eşit hizmet etmeye çalıştıklarını ve Alayköy için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

CTP-BG Lefkoşa milletvekili adaylarının Alayköylülere takdiminin ardından CTP-BG Genel sekreteri Ömer Kalyoncu halka hitap etti.

CTP-BG’nin son 5 yılda gerçekleştirdiği icraatları anlatan Kalyoncu, UBP’nin 30 yılda yapamadığı, yapmak istemediği her hizmetin, her konunun üzerine giderek sorunları çözdüklerini ve halka gerçek Avrupalı hizmet getirdiklerini vurguladı.

Konuşması sık sık sloganlar ve tezahüratlarla kesilen Kalyoncu CTP-BG’nin elektriğe yaptığı yatırımları da anlattı.

Kalyoncu “UBP 1993’e kadar 45 milletvekiliyle meclisteydi. 28 belediyenin nerdeyse 24’ü onlarındı. UBP’li belediye başkanları, asfaltın söküldüğü yeri toprakla kapatıyorlardı” dedi.

UBP’li belediye başkanların yönettiği belediyelerde yıllarca taş üstüne taş konulmadığını da sözlerine ekleyen Kalyoncu, CTP-BG’nin 1995’te belediyeler yasasını çıkartarak, belediyeler reformunu başlattığını vatandaşlara anlattı.

Ömer Kalyoncu,  “2002’de 205 milyon dolar turizm geliri vardı. Şimdi 450 milyon dolardır. Hep bunlar çaba ve emek sonucu ulaşılmış rakamlardır. Ortalığın düzeldiğini ve geliştiğini gören UBP, bu gelişmenin üzerine oturabileceğini sandı. Sandı ki maharet hükümete gelmektir. Esas maharet durmadan, bıkmadan, usanmadan çalışmak, ekonomiyi doğru yönlendirmek ve Kıbrıs Sorununa şaşı bakmamaktır. Biz yıllarca CTP-BG olarak her türlü zorluğa göğüs gererek bu politikayı sürdürdük. Biz politika ürettik. Kazandığımız belediyelerde halka hizmet yaptık. Biz yolumuzu yürüdük. 2003’te yeniden hükümete geldik. UBP, 1998’de hükümete gelmek için turizmde yatak sayısını 20 bine çıkartacak, 15 bin yeni istihdam yapacak ve milli geliri 10 bin dolara çıkaracaktı. UBP 2003 yılında, bu vermiş olduğu sözler konusunda hangi noktadaydı? Yatak sayısı 11 bin dolayındaydı. Kişi başına düşen milli gelir 5 bin dolar civarındaydı. 15 bin de yeni işsiz yaratmıştı. Biz hükümete geldiğimizde, kaçak işçiler inşaatlarda kalıyordu. Sağlık sorunu vardı, güvenlik sorunu vardı. UBP’nin yıllarca yapamadığını yaptık ve sosyal güvenlikte önemli bir adım attık. Kaçak işçileri sosyal güvenlik içine aldık. Bu arada 10 bin yurttaşımız da sosyal güvenlik dışına çıkmıştı. Hem işçileri hem de yurttaşları sosyal güvenlik kapsamında aldık. Daha birçok reformu gerçekleştirdik.” şeklinde konuştu.

CTP Basın Bürosu


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
4
ONAY BEKLEYENLER
0
13 Nisan 2009, Pazartesi
barış         - kıbrıs
M.A sen sayı saymayı bilmen galiba ilkokula geri dön biz ileriye gitmeye devam edeceğiz. meydandaki kalabalığa 15 kişi dersen 17 nisan akşamı yine gel de beraber sayalım

13 Nisan 2009, Pazartesi
M.A         - Lefkoşa
meydanda 15 kişiyle miting yaparlar burada da boşa kürek sallarlar

12 Nisan 2009, Pazar
naim kerim         - girne
avukat ve bitikte ön safhada valla gördünmü vatandaş arkadaşim bayrak sallarlar

12 Nisan 2009, Pazar
vatandaş         - lefkoşa
kaç kişi var burda yavvvv kalabalığa bakın :)))

banner
banner
banner
banner

Alayköy - Türkeli yolunda kaza: Sedef Sevgi Derin hayatını kaybetti!
image Alaköy – Türkeli yolunda meydana gelen trafik kazasında, 35 yaşındaki sürücü Sedef Sevgi Derin, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
Alayköy'deki ABD'ye ait radar istasyonu yıkıldı: "Yıkım kararını ABD Elçiliği...
image Alayköy'de bulunan harabe haldeki ABD'ye ait radar istasyonu, çıkılan ihale sonucu yıkıldı. Konuyla ilgili Kıbrıs Postası'na konuşan Alayköy Belediye Başkanı Manisoy, yıkım kararını ABD Lefkoşa Büyükelçiliği Kuzey Ofi...
İncirli: "Kadın ve çocuklarımıza şiddet olmayan bir yaşam borcumuz var"  
image CTP Kadın Örgütü ve CTP Alayköy Ocak Örgütü kadına şiddet ve çocuk istismarına karşı farkındalık yaratmak için Alayköy Uçurtma Şenliği gerçekleştirdi. Etkinlikte konuşma yapan CTP Kadın Örgütü Genel Başkanı Sıla Usar ...