Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ALAYKÖY 16 Ekim 2018, Salı 08:25
banner

Alayköy Organize Sanayi Bölgesi lağım sularına teslim

Alayköy Organize Sanayi Bölgesi lağım sularına teslimAlayköy Organize Sanayi Bölgesi'nin uzun süredir devam eden çevre sorunlarına çare üretilmiyor...
Paylaş  
18
13
20
0

Kıbrıs Postası - Şüküfe Hansel

Bölgede, geçmişte yazılı ve görsel basında yer alan özellikle atölye yanlarında, boş arazilerde,  yol kenarlarında biriken çöp yığınlarına yaklaşık olarak dokuz ay kadar önce de lağım suları şikayeti eklendi.

Kıbrıs Postası muhabirleri insan sağlığını ciddi şekilde etkileyebilecek bu sorunu yerinde inceledi ve görüntüledi.

Çevreyi ve insan sağlığını tehdit edecek türden atıkların bulunduğu Alayköy Organize Sanayi Bölgesi’nde çöp ve bazı sanayi atıklarına bir yenisi daha eklendi.

Bölgede bulunan kanalizasyon kapaklarından dışarıya taşan ve orada çalışan vatandaşları sağlık açısından büyük risk altında tutan bu soruna birçok iş yeri sahibi ve çalışan isyan etti.

İş yeri sahipleri ve bölgede çalışanlar, Alayköy Organize Sanayi Bölgesi’nin sorunlarını birçok yetkiliye anlattıklarını ve hatta bazılarının bölgeyi yerinde incelediğini kaydetti.

Ancak hiçbir yetkilinin sorunlara çözüm getiremediğini ve pislik içerisinde yüzmeye devam ettiklerini ifade eden vatandaşlar bu sorunun artan döviz kurlarına bağlanılamayacağını da belirtti.

İş yeri sahibi ve ekmek parası için  sanayi bölgesinde bulunan işçiler haricinde yakın alanlarda yaşam süren vatandaşlar da bölgeden şikayetçi. 

Yayılan pis kokular komşu arazilerden de oldukça hissedilir durumda. Buradan beslenen haşere ve sineklerin sağlıklarına ciddi tehdit oluşturduğunu dile getiren vatandaşlar bu durumun derhal çözülmesi gerektiğini söyledi.

Yetkililere Kıbrıs Postası aracılığıyla bölgeye yardım için çağrıda bulundu.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Alayköy'deki ABD'ye ait radar istasyonu yıkıldı: "Yıkım kararını ABD Elçiliği...
image Alayköy'de bulunan harabe haldeki ABD'ye ait radar istasyonu, çıkılan ihale sonucu yıkıldı. Konuyla ilgili Kıbrıs Postası'na konuşan Alayköy Belediye Başkanı Manisoy, yıkım kararını ABD Lefkoşa Büyükelçiliği Kuzey Ofi...
İncirli: "Kadın ve çocuklarımıza şiddet olmayan bir yaşam borcumuz var"  
image CTP Kadın Örgütü ve CTP Alayköy Ocak Örgütü kadına şiddet ve çocuk istismarına karşı farkındalık yaratmak için Alayköy Uçurtma Şenliği gerçekleştirdi. Etkinlikte konuşma yapan CTP Kadın Örgütü Genel Başkanı Sıla Usar ...
Alayköy Uçurtma Şenliği gerçekleştirildi
image CTP Kadın Örgütü ve CTP Alayköy Ocak Örgütü, Alayköy'de "Uçurtma Şenliği" etkinliği düzenledi.