Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> DEĞİRMENLİK 3 Temmuz 2017, Pazartesi 14:37
banner

YDP, Değirmenlik'te sohbet toplantısı düzenledi

YDP, Değirmenlik'te sohbet toplantısı düzenlediYeniden Doğuş Partisi (YDP) dün akşam Değirmenlik köyünü ziyaret ederek halkla sohbet toplantısı düzenledi.
Paylaş  
83
92
86
0

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) dün akşam Değirmenlik köyünü ziyaret ederek halkla sohbet toplantısı düzenledi.

YDP’den yapılan açıklamaya göre, toplantıda konuşan Genel Başkan Erhan Arıklı, Crant Montana zirvesini değerlendirdi.

Arıklı şöyle konuştu:

“Müzakereleri heyecanla takip ediyoruz. Haklarımıza ve ilkelerimize halel getirmeyecek bir anlaşma istiyoruz. Kıbrıs’ta bir çözüme en çok ihtiyacı olan kesim, 74 sonrası Ada’ya gelen göçmenlerdir. “Yerleşik” denilen bu kesimin Ada’daki varlığı aradan 42 yıl geçmesine rağmen ne Rumlar tarafından ne de içimizdeki bazı kesimler tarafından kabullenilmektedir. Crant Montana’nın ne getirip ne götüreceğini hep birlikte göreceğiz. Çıkan sonuca göre değerlendirmemizi yapacağız.”

Arıklı, son günlerde ülkenin çeşitli yerlerinden çıkan yangınlara da değinerek, yangın söndürme helikopteri alınmamasını kınadı.

Arıklı, “Bir yangın helikopterinin fiyatı 3 milyon dolardan başlıyor. Makam araçlarına para bulan bu Hükümet, bir yangın helikopteri için para bulamadı. Neymiş, Adana’da konuşlanan helikopter buraya da bakacakmış. Adana’dan buraya gelecek helikopter, en az 20 dakikada buraya ulaşır. Gelen helikopterin yangına müdahalesi ise 45 dakikadan az değildir. Oysa yangına ne kadar erken müdahale edilirse söndürme şansı o kadar fazladır. Bir yangın helikopterine sahip olmak için ormanlarımızın tamamen yanması mı gerekiyor?” diye sordu.

Arıklı, Değirmenlik bölgesinde taş ocağı faciası yaşandığını ve taş ocaklarının çevre ve insan sağlığını tehdit ettiğini belirterek artan kanser vakalarına dikkat çekti ve hükümeti eleştirdi.

Toplantıda Genel Başkan Yardımcıları Sunalp Sencer, Turan Büyükyılmaz ve Mehmet Ünal Bay da konuşmalar yaptı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Değirmenlik'te kanalizasyon planlaması
image Değirmenlik Belediyesi, kanalizasyon projesi ön hazırlığı, su ve drenaj çalışmaları için çalışmalar başlatarak köyleri gezdi.
Değirmenlik'te temizlik ekipleri köylerde
image Değirmenlik Belediyesi, refüjler ve ana yollarda başlattığı temizlik çalışmalarını köy içleriyle birlikte sürdürüyor.
Değirmenlik trafik kontrolleri artıyor
image Değirmenlik Belediyesi ile Lefkoşa Trafik Şubesi vatandaşın güvenliği için el birliğiyle çalışıyor. Değirmenlik Belediyesi sınırları içerisindeki trafik kontrollerinin artması planlanıyor.