Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> DEĞİRMENLİK 22 Mayıs 2018, Salı 12:00
banner

Karavezirler ekibiyle süt ürünleri üreticilerini ziyaret etti

Karavezirler ekibiyle süt ürünleri üreticilerini ziyaret ettiCumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Değirmenlik Belediye Başkan adayı Ali Karavezirler ve belediye meclis üyesi adayları, süt ürünleri üreticilerini ziyaret etti.
Paylaş  
27
11
27
0

Meriç Süt Ürünleri, Beyköy Süt Ürünleri ve Gülgün Süt Ürünleri’ne ziyarette bulunan Karavezirler, üreticilerin sorunlarını yerinde dinleyip, geleceği dair plan ve projelerini paylaştı.

ÜRETİCİLERİMİZİN SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ

İlk olarak Beyköy Süt Ürünleri’ni ziyaret eden Karavezirler ve belediye meclis üyesi adayları, firma direktörü Mehmet Özkoç ile görüştü. Karavezirler ve belediye meclis üyesi adaylarına başarılar dileyen Özkoç, bölgede hayvancılık kapasitesinin artması gerektiğini dile getirdi. Karavezirler ise göreve geldikleri takdirde, merkezi hükümet ile iş birliği yaparak bölgedeki hayvancı ve süt üreticilerinin sorunlarını hep birlikte çözeceklerini aktardı.

PEYNİR ALTI SULARINDA GERİ DÖNÜŞÜM SAĞLANACAK

İkinci ziyaretini Gülgün Süt Ürünleri’ne gerçekleştiren Karavezirler ve belediye meclis üyesi adayları, burada firma direktörü Yunus Betmezoğlu ile görüştü. Gerçekleştirilen görüşmede, Betmezoğlu, Ali Karavezirler ve ekibine başarı dileklerinde bulundu. Kanalizasyon ve peynir altı suyu konusuna değinen Karavezirler, Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB) ile yaptığı görüşmede bölgeye yapacakları kanalizasyon yatırımlarının yanı sıra buraya akıtılamayacak olan peynir altı suyunun da Alayköy’de kurulacak olan geri dönüşüm merkezinde değerlendirilmesine karar verdiğini aktardı. Günde 20 ton peynir altı suyu çıktığını aktaran Karavezirler, bunun geri dönüşünün sağlanması için göreve geldikleri takdirde ekibiyle birlikte gerekli adımları atacağını söyledi.

KRİTERLERE UYGUN DENETİM YAPILACAK

Son ziyaretini Meriç Süt Ürünleri’ne gerçekleştiren Karavezirler ve ekibini burada Gıda Mühendisi ve Kalite Kontrol Sorumlusu Aslıhan Esendağlı ile görüştü. Ziyarette konuşan Esendağlı, tesislerde yaptıkları kaliteli denetimi ve üretim için gerekli olan sertifikaların öneminden bahsetti. Üretim sürecini yakından inceleyen Karavezirler, göreve geldikten sonra denetimlerin çağımıza uygun kriterler çerçevesinde yapılacağını dile getirdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Sözleşmesi sona eren öğretmenlerinin geri dönmesi için imza topladılar
image Değirmenlik Lisesi'ndeki bir grup öğrenci, sözleşmesi sona eren ve görevinden ayrılan öğretmenlerinin geri dönmesi için imza toplayarak, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na sundular.
KTOEÖS Değirmenlik Lisesi'nde grev yaptı
image Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), Değirmenlik Lisesi'nde 2 saatlik grev yaptı.
Mesarya Darts Birliği'nden Karavezirler'e ziyaret
image Mesarya Darts Birliği Başkanı Osman Cantaş ve birlik yöneticileri bugün, Değirmenlik Belediye Başkanı Ali Karavezirler'i ziyaret etti.