Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> DEĞİRMENLİK 7 Haziran 2018, Perşembe 14:32
banner

Karavezirler: "Kadınlarla yola çıktık, Mesarya'yı kalkındıracağız!"

Karavezirler: Kadınlarla yola çıktık, Mesarya'yı kalkındıracağız!CTP Değirmenlik Belediye Başkan adayı Ali Karavezirler ve Belediye Meclis Üyesi adayları dün akşam Dilekkaya’da bölgeli kadınlarla buluştu.
Paylaş  
22
10
22
0

Yaklaşık yüz kadının katıldığı toplantıda Sağlık Bakanı Filiz Besim ve Lefkoşa milletvekili Sıla Usar İncirli de yer aldı. Kadın Örgütü Lefkoşa İlçesi’nin organize ettiği toplantıda kadınların sorunları, çözüm önerileri ve talepleri konuşuldu. CTP Değirmenlik Belediye Başkan adayı Ali Karavezirler, CTP’nin yerel yönetimlerdeki bayrak yarışını ileriye taşıyacaklarını, daha çağdaş, daha üretken bir belde yaratacaklarını söyledi. Toplantıda hükümet icraatları ve sağlık alanında atılan adımları paylaşan Sağlık Bakanı Filiz Besim, sağlık ocaklarının çalıştırılmasının öneminden bahsederken Lefkoşa milletvekil Sıla Usar İncirli ise yaptığı konuşnada yerinden hizmetin önemine değindi.

KARAVEZİRLER: HİZMETLERE KOLAY ULAŞIM SAĞLANACAK

CTP Değirmenlik Belediye Başkan adayı Ali Karavezirler projelerini aktardığı konuşmasında kadınlarla yola çıktıklarını ve yolda kalmayacaklarını vurguladı. Bölgeli kadınların birlikte üreterek artı değer yaratmasının önünü açacaklarını belirten Karavezirler, yeni dönemde Değirmenlik’in tüm köyleriyle birlikte kalkınması için gençlere ve kadınlara büyük görevler düşeceğini belirtti. Bölgedeki sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi için belediyenin üzerine düşen tüm görevleri eksiksiz yerine getireceğine dikkat çeken Karavezirler, “halkımızın sağlık hizmetlerine kolay ulaşımını çağdaş belediyecilik vizyonumuz nedeniyle çok önemsiyoruz. Mağduriyetleri gidereceğiz” dedi. Karavezirler, toplumun yarısını oluşturan kadınların üretim ve karar mekanizmalarında yer almasının da kendileri için çok önemli olduğunu vurguladı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Kalavaç Kültür Festivali pazar günü yapılacak
image Değirmenlik Belediye Başkanı Ali Karavezirler, pazar günü gerçekleşecek "Kalavaç Kültür Festivali" öncesi yapılan hazırlıkları ekibiyle yerinde inceledi.
Değirmenlik ve çevresine 5 saat elektrik verilemeyecek
image Değirmenlik ve çevresinde bugün 5 saat boyunca elektrik kesintisi yaşanacak.
Değirmenlik'teki okulların su depoları temizlendi
image Değirmenlik Belediyesi okullardaki su depolarına temizlik ve dezenfeksiyon yaptırdı.