Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> DEĞİRMENLİK 7 Mayıs 2019, Salı 14:04
banner

KTOEÖS Değirmenlik Lisesi'nde grev yaptı

KTOEÖS Değirmenlik Lisesi'nde grev yaptıKıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), Değirmenlik Lisesi'nde 2 saatlik grev yaptı.
Paylaş  
8
4
6
0

"Okullarda artan öğrenci sayısı karşısında hem öğrencilerin hem öğretmenlerle okul idarelerinin yaşadığı sıkıntılara, kaderine terk edilen okullara" dikkat çekmek amacıyla yapılan grev, 11:00-13:00 saatleri arasında yer aldı. 

KTOEÖS üyesi öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirilen grev sırasında basına açıklama yapan KTOEÖS Genel Sekreteri Aziz Selengin, Değirmenlik Lisesi’nde kontrolsüz nüfus akışından dolayı sınıfların kalabalıklaştığına işaret etti. 

Selengin, bu konuda Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na birçok kez sorunları aktardıklarını ancak bakanlığın sorunlara kulaklarını tıkadığını savunarak, burada acil olarak yapılması gerekenleri şöyle sıraladı: 

"Bu bölgede artan nüfus yoğunluğundan dolayı ve ayrıca kapsam alanları dışındaki ilkokullardan gelen öğrenci sayılarının artışı nedeniyle kayıt kabul tüzüğünde yeniden acil düzenlemeler yapılması ve öğrenci sayısı azalan okullara yönlendirilmesi, okulun tamamlanmayan 4 dersliğin acilen yapılarak 2019-2020 öğretim yılına yetiştirilmesi, bundan dolayı nakil döneminde yetersiz kalacak idareci ve öğretmen kadrolarının tamamlanması."

Selengin, bugün bu uyarı grevinin; "Okullarda artan öğrenci sayısı karşısında hem öğrencilerin hem öğretmenlerle okul idarelerinin yaşadığı sıkıntıları, kaderine terk edilen okulların, yatırım yapılmayıp eğitim hakkı ellerinden alınan, güvenlikleri göz ardı edilen çocukları bir kez daha ortaya koymak" olduğunu belirterek, özelde bu okulda genelde tüm okullarda gerekli altyapı donanım okul yapımı için bakanlığı göreve çağırdı. 

Greve, Okul aile birliği de destek verdi. 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
1
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Değirmenlik'teki okullar yeni eğitim-öğretim yılına eksiksiz başladı
image Değirmenlik İlkokulu, Cihangir-Düzova İlkokulu, Şht. Mehmet Eray İlkokulu, Balıkesir-Meriç İlkokulu, Değirmenlik Lisesi, Gaziköy Anaokulu ve Dilekkaya İlkokulu yeni eğitim yılı için hazır...
Değirmenlik Belediye Başkanı Karavezirler'den 'vidanjör' kazası açıklaması: "...
image Değirmenlik Belediye Başkanı Karavezirler, Meriç bölgesinde bir vidanjörün "yumulması" olayıyla ilgili açıklama yaptı.
Kalavaç'ta festival coşkusu
image "8. Kalavaç Kültür Sanat Festivali" dün yapıldı...