Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> DEĞİRMENLİK 17 Eylül 2019, Salı 14:14
banner

Değirmenlik'teki okullar yeni eğitim-öğretim yılına eksiksiz başladı

Değirmenlik'teki okullar yeni eğitim-öğretim yılına eksiksiz başladıDeğirmenlik İlkokulu, Cihangir-Düzova İlkokulu, Şht. Mehmet Eray İlkokulu, Balıkesir-Meriç İlkokulu, Değirmenlik Lisesi, Gaziköy Anaokulu ve Dilekkaya İlkokulu yeni eğitim yılı için hazır...
Paylaş  
7
5
7
0

banner

Değirmenlik belde sınırları içerisinde yer alan Değirmenlik İlkokulu, Cihangir-Düzova İlkokulu, Şht. Mehmet Eray İlkokulu, Balıkesir-Meriç İlkokulu, Değirmenlik Lisesi, Gaziköy Anaokulu ve Dilekkaya İlkokulu yeni eğitim yılı için hazır... Tüm okulların bakımları ve temizlikleri yapılarak, eksiklikleri giderildi.

Değirmenlik Belediye Başkanı Ali Karavezirler, yeni eğitim yılının tüm öğrenciler, öğretmenler ve veliler için hayırlı olmasını dileyerek, öğrencilere derslerinde başarılar diledi. 

2019-2020 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte Değirmenlik Belediye Başkanı Ali Karavezirler dün (16.09.2019) ve bugün beldemiz sınırları içerisinde bulunan okulları ziyaret etti.  

Okulların açıldığı ilk günde okul zilini Başkan Ali Karavezirler ile çalan okul müdürleri, Karavezirler’e maddi manevi desteklerinden dolayı teşekkür etti. 

Karavezirler dün sırasıyla Cihangir-Düzova İlkokulu’nu, Değirmenlik İlkokulu’nu, Şht. Mehmet Eray İlkokulu’nu ve Balıkesir-Meriç İlkokulu’nu ziyaret ederken, bugün de Değirmenlik Lisesi, Gaziköy Anaokulu ve Dilekkaya İlkokulu’na gitti. 

Okullardaki su depolarında temizlik ve dezenfeksiyon yapıldı 

27.08.2019 – 03.09.2019 tarihlerinde fiziksel, kimyasal ve biyolojik olarak üç aşamada gerçekleştirilen ve Kuzey Kimya tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, Değirmenlik Belediyesi’ne bağlı okulların tümüne toplamda, 36 adet 2 tonluk depo, 19 adet 1 tonluk depo, 1 adet 8 tonluk depo olmak üzere toplam 56 depo, 11 ayrı okul yerleşkesinde temizlenip dezenfekte edildi. 

Değirmenlik Lisesi’ne ek derslik 

Değirmenlik Belediyesi ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde hazırlamış olan “Değirmenlik Lisesi Ek Bina Yapımı” ile ilgili sözleşmenin 05.08.2019 tarihinde, Değirmenlik Belediye Başkanı Ali Karavezirler ile Paye İnşaat Ltd. Direktörü Cemal Tosunoğlu tarafından imzalanmasının ardından, liseye ek derslik yapımı başladı.

Her okula eşit katkı

Eğitim için harcanan emek ve özverinin boşa harcanmadığını söyleyen Ali Karavezirler, Değirmenlik Belediyesi olarak belde sınırları içerisinde bulunan tüm okullara eşit derecede katkı koymaya devam edeceklerini söyledi.

Başkan Ali Karavezirler ayrıca, yeni eğitim yılına tüm okullarımızın eksiksiz başlaması için canla başla çalışan tüm ekiplere ve personele teşekkür etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Değirmenlik ve Alevkayası bölgelerinde yarın elektrik kesintisi
image Değirmenlik ve Alevkayası bölgelerine yarın 09.00 - 15.30 arası elektrik verilemeyecek.
Değirmenlik Belediyesi'nden anlamlı etkinlik: Mevsim Yaşam Etkinliği
image Değirmenlik Belediyesi'ne bağlı Gündüz Bakım Merkezi, 65 yaş üzeri bireylere 5'inci Mevsim Yaşam Etkinliği gerçekleştirdi.
Karavezirler: "Sizlerle olmak bize onur verir, gurur verir, mutluluk verir"
image Değirmenlik Belediyesi her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği "Yaşlılar Yemeği"ni dün Salamis Hotel'de gerçekleştirdi.