Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> DEĞİRMENLİK 6 Mayıs 2012, Pazar 10:19
banner

TDP Değirmenlik'i ziyaret etti

TDP Değirmenlik'i ziyaret ettiToplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Ulusal Birlik Partisi (UBP) ile Başbakan İrsen Küçük’ün, halka verdiği hiçbir sözü tutmadığını savundu.
Paylaş  
70
92
69
1

banner

Yazılı taahhütleri bile yerine getirmeyen Başbakan Küçük’ün, sözlü vaatlerine sadık kalmasının beklenmemesi gerektiğini ileri süren Çakıcı, “Sayın Başbakan sadece birilerine verdiği gizli sözleri tuttu. Halka verdiği sözleri değil, koltukta kalmak için verdiği sözleri tuttu” dedi.

TDP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, TDP Lefkoşa İlçesi’nin köy ziyaretleri çerçevesinde Genel Başkan Mehmet Çakıcı, Genel Sekreter Cemal Özyiğit, MYK Üyesi Mine Egemen, Lefkoşa İlçesi Başkan Vekili Özgün Kutalmış, LTB Meclis Üyesi Sinem Görüş’ten oluşan heyet Değirmenlik’i ziyaret etti.

TDP Genel Başkanı Çakıcı buradaki konuşmasında, ülke sorunlarının yanı sıra, her bölgenin de kendine özgü sorunları olduğunu belirterek, Değirmenlik halkının yaşadığı sorunlara son zamanlarda bir yenisinin eklendiğini, bunun da ağıllar bölgesinin habersiz bir şekilde istimlak edilmesi olayı olduğunu söyledi.

Ercan Havaalanı’nın özelleştirilme çalışmaları çerçevesinde, o bölgede bulunan askeri birliklerin Değirmenlik’teki ağıllar bölgesine taşınma kararı alınması ve bölgede ölçüm işlemleri yapılmasına rağmen kimsenin haberdar edilmemesinin kabul edilebilir olmadığını ileri süren  Çakıcı, yetkili makamların bölge halkına ivedi bir şekilde bilgi vermesi gerektiğini kaydetti.

TDP Genel Başkanı Çakıcı, Kıbrıs Türk halkı için hayati derecede önem taşıyan Kıbrıs sorununun yanı sıra, içteki en büyük sorunun ekonomi olduğunu söyledi.

Ekonomik anlamda çok ciddi sorunların yaşandığını, gençlerdeki işsizlik oranının yüzde 30’lara ulaştığını savunan Çakıcı, isyanların artık doruk noktasına geldiğini ileri sürdü.

“2009 yılında “yalan rüzgarı” ile ülkenin başına gelen UBP’nin ve Başbakan İrsen Küçük’ün halka verdiği hiçbir sözü yerine getirmediğini” iddia eden Çakıcı, toplumdaki sosyal adaletin parçalandığını, zengin ve fakir arasındaki uçurumun daha da arttığı görüşünü dile getirdi.

Orta direğin yok olduğunu ileri süren Çakıcı, “Hepsi fakirleşmiş durumdadır” dedi.

Halkın refah düzeyi düşürülerek bütçe açıklarının azaltılmaya çalışıldığını savunarak bunun kabul edilemez olduğunu belirten Çakıcı, Başbakan Küçük’ün “sadece kendi koltuğunu düşündüğünü” iddia etti.

Hükümeti, karar ve uygulamaları ile halkını fakirliğe itmekle suçlayan Çakıcı, hükümet yetkililerinin ve yandaşlarının ise lüks içinde yaşam sürmeye devam ettiklerini ileri sürdü. Çakıcı, “Ekonomik kriz bahanesiyle, emekliye, çalışana asgari ücretliye yüklenen hükümet, kendi yandaşlarına kaynak aktarmaya devam etmektedir” dedi.

Ülkede birçok sektörde pastanın önemli bir dilimini birkaç kişi paylaşırken, geriye kalan yüzlerce işletmenin zor durumda olduğunu ifade eden Çakıcı, “Bizim bu konudaki duruşumuz nettir, biz tarafız, biz birkaç tröstün değil, küçük ve orta boy işletmelerin yanındayız. Yerli çalışanın, yerli işadamının yanındayız. Birleşik faizin kaldırılmasına inananların yanındayız” şeklinde konuştu.

Konuşmasında Kıbrıs sorununda gelinen son aşamaya ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Çakıcı,  her iki liderin “çözümü bulmak” adına masaya oturduğunu anımsattı ve “Eğer iki lider de çözümü bulamıyorsa ve görüşmeler kopma noktasına gelmişse, ikisi de suçludur. Süreci bu hale getirenler istifa etmelidir” şeklinde konuştu.

Müzakerelerin erken, kalıcı ve adil bir çözüm bulunana dek sürmesi gerektiğini söyleyen Çakıcı, Kıbrıs sorununda bir başarısızlığın Kıbrıslı Türklerin toplumsal yok oluş sürecini hızlandıracağı uyarısında bulundu ve “Kıbrıs’ta adil ve yaşayabilir bir erken çözüm şart” dedi.

Çakıcı,  “Kıbrıslı Türklerin acil olarak çözüme ve barışa ihtiyaçları vardır. Bunun için de Annan Planı dönemindeki ‘Mücadele Ruhu’ yeniden şahlanmalıdır” dedi.

TAK


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
6 Mayıs 2012, Pazar
fakir ve gururlu genç         - lefkoşa
değirmenlik belediye başkanı en büyük geliri alır kıbrısda,2 makam arabası vardır2 tane evinde, sn çakıcı sen söyleyeceğine belediye başkanı kulübde kağıt oynar asıl ona bakın.o konuşsun da merag ederik ne deycek.

banner
banner
banner
banner
banner

En fazla yağış metrekareye 63 kg ile Değirmenlik'te gözlendi
image Meteoroloji Dairesi'nin verilerine göre son 24 saat içerisinde en fazla yağış metrekareye 63 kg ile Değirmenlik’te kaydedildi.
Değirmenlik ve Alevkayası bölgelerinde yarın elektrik kesintisi
image Değirmenlik ve Alevkayası bölgelerine yarın 09.00 - 15.30 arası elektrik verilemeyecek.
Değirmenlik Belediyesi'nden anlamlı etkinlik: Mevsim Yaşam Etkinliği
image Değirmenlik Belediyesi'ne bağlı Gündüz Bakım Merkezi, 65 yaş üzeri bireylere 5'inci Mevsim Yaşam Etkinliği gerçekleştirdi.