Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> DEĞİRMENLİK 13 Temmuz 2012, Cuma 11:47
banner

"Ev ev dolaşıp insanları camiye davet ediyorlar" iddiası tepki çekti

Ev ev dolaşıp insanları camiye davet ediyorlar iddiası tepki çekti

Değirmenlik’te son günlerde ev ev dolaşıp insanları camiye davet eden ve dört kişi oldukları düşünülen “misyonerler”, halkın tepkisini çekti.

Paylaş  
59
76
57
2

YENİDÜZEN’e ulaşan ancak isminin açıklanmamasını isteyen bir vatandaş, iki tane beyaz kıyafetli ve sarıklı kişinin evine geldiğini ve kendisine “akşam camide toplantımız olacak, sizi de bekleriz” dediğini, bu durumun kendisini rahatsız ettiğini belirtti.

“Köydeki çocuklara da musallat oldular. Onları da camiye davet ediyorlar” diyen okuyucumuz, köyde bir nevi misyonerlik yapan grubun 4 kadın ve dört erkekten oluştuğunu, kaldıkları evi de haremlik ve selamlık olarak ikiye ayırdıklarını ifade etti.
Topladıkları parayla çocuklara okul çantası hediye ettiklerini söyleyen vatandaş, geçtiğimiz gün başka bir köylünün evine gittiklerini ancak pek misafirperver karşılanmadıklarını anlattı.

“Kim bu adamlar? Hükümetin haberi var mı? Paralarını kim ödüyor?” diye soran vatandaş, büyük bir ihtimalle bu kişilerin arkasında AKP’nin veya ona bağlı bir dini derneğin olabileceğini ifade etti.

Değirmenlik’teki insanların bu durumdan şikayetçi olduğunu söyleyen okur, başka birinin kendisine, söz konusu kişilerin yolda bira içen gençlerin yanına gidip “içki içmeyin, hak yoluna dönün, tövbe edin” şeklinde telkinde bulunduklarını aktardığını söyledi.

“Köyde bir bakkalın eşi yakın geçmişte başını kapattı. Artık alkollü içki de satmıyor” diyen vatandaş, köydeki diğer kadınların da başlarını kapatmaya başladığını ve kuran kurslarına gittiklerini anlattı

Yenidüzen Gazetesi


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
2
13 Temmuz 2012, Cuma
mustafa sedat         - paşaköy
misyonerlik mi, kim yazdıysa bu haberi beyinsiz miş. misyonerlik hristiyanlıktadır. nasıl bir cehaletin ürünü olarak bu müslüman insanlara misyoner diyebilir. islamcı de, molla de, hacı de, hoca de, ama hrıstiyan lakabını deme.

13 Temmuz 2012, Cuma
mahmut keleş         - mağusa
Bu kisiler davet ediyor ve zorlamiyorsalar ALLAH kendilerinden razı olsun.

banner
banner
banner
banner
banner

Nihat Nalbantoğlu'ndan Karavezirler'e ziyaret
image Nihat Nalbantoğlu, yeni hazırladığı kitabını Başkan Ali Karavezirler'e taktim etti.
Değirmenlik Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, Romanya'da iz bıraktı
image Değirmenlik Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Orak Grubu, Romanya'nın Pieatra Neamt şehrinde düzenlenen "XXII. Editation International Folk Dans Festivali”nde ülkemizi, kültürümüzü ve Değirmenlik beldesini başarıyla ...
Tarım Dairesi, Değirmenlik'te üreticileri bilgilendirdi
image Tarım Dairesi eğitim çalışmalarına bu hafta Değirmenlik ile devam etti.