Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> DEĞİRMENLİK 13 Ekim 2012, Cumartesi 16:26
banner

CTP-BG, Değirmenlik, Alayköy ve Yılmazköy'ü ziyaret etti

CTP-BG, Değirmenlik, Alayköy ve Yılmazköy'ü ziyaret ettiCTP-BG Lefkoşa ilçesinin başlattığı köy ziyaretleri kapsamında Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu ve beraberindeki heyet, Değirmenlik, Alayköy ve Yılmazköy’ü ziyaret ederek halkın sorunlarını dinledi.
Paylaş  
76
91
77
1

CTP'den verilen bilgiye göre, CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu’nun başkanlığındaki heyette Lefkoşa Milletvekilleri Mustafa Yektaoğlu, Kadri Fellahoğlu ve Özdil Nami, Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal, Alayköy Belediye Başkanı Hulusi Manisoy ve ilçe yöneticileri yer aldı.

Ziyaretlerde halkın sorunlarını dinleyen CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, UBP Hükümeti’nin 2009 yılından beridir halkı perişan ettiğini, ülkeyi yangın yerine çevirerek beceriksizliklerini bir kez daha ispat ettiklerini ifade ederek ülkenin en erken zamanda UBP’nin elinden kurtarılması gerektiğinin altını çizdi. Ülke ekonomisini düzlüğe çıkaracak formülün ceplerinde olduğunu söyleyerek iktidar olan UBP’nin seçim öncesindeki tüm vaatlerinin tersini yapmakla ün kazandığını vurgulayan Yorgancıoğlu, küçük esnafın ve hayvancının iflas noktasına geldiğini sözlerine ekledi.

BORÇLAR YASASI HALKI RAHATLATMADI

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ülkedeki ekonomik daralmadan dolayı birçok insanın borçlarını ödemekte zorluk yaşadığını ve mahkemelere düşerek hapse atıldığını üzüntüyle karşıladıklarını ifade etti.
Yorgancıoğlu, ‘Ekonomi uçuyor’ diyen Maliye Bakanı’nın bu ülkede kaç kişinin mazbata sorunu yüzünden hapis yattığından haberi yokmuş gibi davranmasını halkla dalga geçmek olarak yorumladı.  Yorgancıoğlu, iflas eden esnafa ‘açarken bana mı sordun’ diye cevap veren bir Maliye Bakanı’ndan ve onun hükümetinden, ülkeyi en erken zaman içerisinde kurtarmanın şart olduğunu vurguladı.

UBP Hükümeti’nin var olan borçları yeniden yapılandırmak amacıyla çıkarttığı yasanın yetersiz olduğunu ve bu soruna çare olmayacağını söylemelerine rağmen ‘ben bilirim’ mantığıyla yasanın yapıldığını belirten Yorgancıoğlu, gerçekleştirdikleri her ziyarette halktan duydukları şikayetlerden bu yasanın insanları rahatlatmadığını gördüklerini ifade etti.

DEĞİRMENLİK’TE YAŞANANLAR BASIN TARAFINDAN ABARTILDI

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, geçtiğimiz günlerde yaşanan yağışların ardından Lefkoşa’da su baskınlarının yaşanmasına ve halkın yıllardan beridir altyapı eksikliğinden dolayı mağdur olmasına dikkat çeken bir takım basın kuruluşlarının Değirmenlik bölgesinde yaşananları abartarak haber yaptıklarını söyledi. Değirmenlik’te yaşanan su baskının Lefkoşa ile kıyaslanmayacak kadar az olduğuna değinen Yorgancıoğlu, zaten belediyenin hemen konuya el koyarak kalıcı bir çözüm için çalışma başlattığını ve yaşanan mağduriyetin de belediye tarafından vatandaşa tazmin edileceğini söyledi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
13 Ekim 2012, Cumartesi
değirmenlik         - değirmenlik
havaalınından gelen parayla meseryayı halı saha ve sentetik doldurdu,birde son model arabalar.iş araçlarıda dökülüyor,parke tesisi kapandı.sn yorgancıoğlu bunları bilmiyor galiba.

banner
banner
banner
banner

Değirmenlik ve Haspolat bölgesinde elektrik kesintisi!
image Değirmenlik ve Haspolat bölgesinde yarın 7 saatlik elektrik kesintisi yapılacak.
Değirmenlik Belediyesi'nden 15 Kasım kutlaması
image Bütün yurtta olduğu gibi Değirmenlik'te de bugün gerçekleşen tören ile 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı kutlandı.
Karavezirler: "Daha güzel bir ülke için çalışıyoruz"
image Cihangir - Düzova İlkokulu Okul Öncesi Bölümü 15 Kasım'ı Değirmenlik Belediye Başkanı Ali Karavezirler'in katılımıyla kutladı.