Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 12 Ocak 2018, Cuma 08:07

Çaldığı paralar şiltenin altından çıktı

Çaldığı paralar şiltenin altından çıktıBakıcı olarak çalıştığı evden 2 bin TL çaldığı gerekçesi ile tutuklanan Sri Lankalı Daya Mudıyanslaga tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.
Paylaş  
14
16
12
0

Kıbrıs Postası - Nadire Bahadi

Yeniboğaziçi’nde bakıcı olarak çalıştığı evden 2017 yılı Ekim ayından bu yana toplam 2 bin TL para sirkat eden Sri Lanka uyruklu Daya Mudıyanselaga şikayet üzerine tutulandı. Sri Lankalı bakıcının çaldığı paralar yatağının şiltesinin altından çıktı. Sri Lankalı bakıcı dün “İkametgahtan sirkat” suçlaması ile Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılırken, teminata bağlanan zanlı mahkemenin uygun gördüğü teminat şartlarını yerine getiremeyerek hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

3 AYDA 2 BİN TL’Yİ ÇALDIĞINI KABUL ETTİ

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Ersoy Saydağ mahkemede verdiği ifadesinde, 23 Ekim 2017 ile 8 Ocak 2018 tarihleri arasında Yenboğaziçi’nde çalışma izni ile Hatice Devecioğlu Deniz’in yanında bakıcı olarak çalışan zanlı Daya Mudıyanselaga’nın, ev sahibi Hatice Devecioğlu Deniz’in cebinden ve cüzdanından aralıklarla toplam 2 bin TL sirkat ettiğini açıkladı.

Hatice Devecioğlu Deniz’in 10 Ocak tarihinde, zanlının kendisinden para çaldığından şüphelenmesi üzerine zanlıyı da yanına alarak torunu ile birlikte zanlının kullanımındaki yatak odasında arama yaptığını ve yatağın şiltesi altında 2 bin TL para bulduğunu açıkladı. Saydağ, müştekinin polise şikayetçi olması üzerine zanlının tutuklandığını belirterek, zanlının gönüllü ifade verdiğini ve ifadesinde çok çalıştırılıp kendisine az para verildiği için müştekiye ait kirli çamaşırları yıkayacağı zaman ceplerini kontrol ettiğinde bulduğu paraları aldığını itiraf ettiğini söyledi. Yürütülen soruşturmanın tamamlandığını belirten Saydağ, zanlının teminata bağlanmasını talep etti.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Mine Gündüz, zanlı Daya Mudıyanselaga’nın yurt dışına çıkışını yasaklayarak, kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konulması yönünde talimat verdi. Zanlının 2 bin TL nakdi teminat ödemesine ve KKTC vatandaşı 1 kefilin 50 bin TL şahsi kefalet senedi imzalamasına karar veren Yargıç Gündüz, haftada 2 gün en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücutta bulunmasına emir verdi. Teminat şartlarını yerine getiremeyen zanlı davaları görüşülünceye değin 1 ayı geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Memduh Ulugün cinayeti zanlısı Doğu çiftine 7 gün ek tutukluluk verildi
Memduh Ulugün cinayeti zanlıları Mehmet Doğu ve Meryem Doğu için 7 gün ek tutukluluk süresi temin edildi.
Girne'de sanal bet operasyonu! 13 tutuklu
Polis Genel Müdürlüğü'ne bağlı Mali Şube ekipleri Girne'de önceki akşam sanal bet operasyonu düzenledi. 8'i öğrenci 13 kişi tutuklandı
Ensest ilişki planı kuran sapık 'baba' ülkeye gelir gelmez tutuklandı
Öz kızına 2018 yılı Şubat ve Mart ayları içerisinde cinsel saldırı ve cinsel tacizde bulunan Abdulvahap İnci, ülkeye girer girmez Ercan Havaalanı’nda yakalandı. İnci ile ilgili mahkemede aktarılan ifade mide bulandırd...