Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 12 Ocak 2018, Cuma 08:07
Çaldığı paralar şiltenin altından çıktı
Bakıcı olarak çalıştığı evden 2 bin TL çaldığı gerekçesi ile tutuklanan Sri Lankalı Daya Mudıyanslaga tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.
Paylaş  
11
12
8
0

Kıbrıs Postası - Nadire Bahadi

Yeniboğaziçi’nde bakıcı olarak çalıştığı evden 2017 yılı Ekim ayından bu yana toplam 2 bin TL para sirkat eden Sri Lanka uyruklu Daya Mudıyanselaga şikayet üzerine tutulandı. Sri Lankalı bakıcının çaldığı paralar yatağının şiltesinin altından çıktı. Sri Lankalı bakıcı dün “İkametgahtan sirkat” suçlaması ile Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılırken, teminata bağlanan zanlı mahkemenin uygun gördüğü teminat şartlarını yerine getiremeyerek hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

3 AYDA 2 BİN TL’Yİ ÇALDIĞINI KABUL ETTİ

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Ersoy Saydağ mahkemede verdiği ifadesinde, 23 Ekim 2017 ile 8 Ocak 2018 tarihleri arasında Yenboğaziçi’nde çalışma izni ile Hatice Devecioğlu Deniz’in yanında bakıcı olarak çalışan zanlı Daya Mudıyanselaga’nın, ev sahibi Hatice Devecioğlu Deniz’in cebinden ve cüzdanından aralıklarla toplam 2 bin TL sirkat ettiğini açıkladı.

Hatice Devecioğlu Deniz’in 10 Ocak tarihinde, zanlının kendisinden para çaldığından şüphelenmesi üzerine zanlıyı da yanına alarak torunu ile birlikte zanlının kullanımındaki yatak odasında arama yaptığını ve yatağın şiltesi altında 2 bin TL para bulduğunu açıkladı. Saydağ, müştekinin polise şikayetçi olması üzerine zanlının tutuklandığını belirterek, zanlının gönüllü ifade verdiğini ve ifadesinde çok çalıştırılıp kendisine az para verildiği için müştekiye ait kirli çamaşırları yıkayacağı zaman ceplerini kontrol ettiğinde bulduğu paraları aldığını itiraf ettiğini söyledi. Yürütülen soruşturmanın tamamlandığını belirten Saydağ, zanlının teminata bağlanmasını talep etti.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Mine Gündüz, zanlı Daya Mudıyanselaga’nın yurt dışına çıkışını yasaklayarak, kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konulması yönünde talimat verdi. Zanlının 2 bin TL nakdi teminat ödemesine ve KKTC vatandaşı 1 kefilin 50 bin TL şahsi kefalet senedi imzalamasına karar veren Yargıç Gündüz, haftada 2 gün en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücutta bulunmasına emir verdi. Teminat şartlarını yerine getiremeyen zanlı davaları görüşülünceye değin 1 ayı geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Trafik kazası, uyuşturucu suçunu ortaya çıkardı... Zanlıdan ilginç savunma: "...
Geçitkale-Sütlüce anayolunda meydana gelen trafik kazası sonrasında aracında uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunan Mustafa Topçuoğlu ve suçla bağlantısı olduğu tespit edilen Fatih Esergül tutuklandı.
"Polisin her adımımızdan haberi vardı"
Tatlısu'da polis operasyonunda yakalanan 9 Afrikalı kaçak göçmenin ardından ihbarcı insan tacirleri de yakalandı. Ahmed Abdelghany Mahmoud ve Ali Minnoş, Mağusa Polis Müdürlüğü'nde verdikleri ifadelerinde operasyonu d...
Çalıştıkları iş yerinden 15 bin TL çalan 2 kişi tutuklandı
Reşat Günhan İşletmeleri Ltd’de pazarlamacı ve tahsildar olarak çalışan 38 yaşındaki S.T. ile iş yerinde muhasebeci olarak çalışan 30 yaşındaki G.T.’nin şirketin 15 bin 132 TL’sini çaldığı tespit edildi.