Ana Sayfa >> ADVERTORİAL 11 Ocak 2017, Çarşamba 11:44
Çiftlik Oyunlarının Faydaları
Uzmanlar çocukların gerek sosyal ve gerekse duygusal gelişiminde hayvan sevgisinin önemli olduğunu belirtmektedirler.
Paylaş  
19
35
19
0

Uzmanlar çocukların gerek sosyal ve gerekse duygusal gelişiminde hayvan sevgisinin önemli olduğunu belirtmektedirler. Hayvanlar ile yetişen çocukların genel olarak psikolojik durumlarının iyi olduğu ve çocukların dışa dönük olduğu vurgulanmaktadır. Yine uzmanlara göre, evcil hayvanlar ile çocukların kendisine olan saygısı artık gösteriyor. Evcil hayvanların bakımını üstlenmek kendi kararını verebilen, sosyal becerilerini geliştiren bir kişiliğin ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır. Hayvanlar ile sürekli temas halinde olan çocuk onunla empati kurarak başkalarının ihtiyaçlarını anlama becerisini geliştirir. Evcil hayvanlar aile içi iletişim ve aile ilişkilerinin güçlenmesine neden olmaktadır. Çocukları mutlu etmenin yolu onların evcil hayvan isteklerini kırmamaktan geçer. Peki çocuklar için evcil hayvanlardan kasıt ne olabilir?

Genelde çocuklar kedi veya köpek gibi evcil hayvanları tercih eder. Fakat bir kısım çocuk bunun yerine köy hayatına özenerek çiftlik hayvanları ile meşgul olmak ister. Biz de bu yazımızda köy hayatının vazgeçilmez çiftlik hayvanlarından özellikle ikisi üzerinde durmaya çalışacağız:

Böyle çocukların besleyip bakımını üstlenmek istediği ilk çiftlik hayvanı inek olmaktadır. Çiftliklerin en gözde hayvanı olan inekler, küçük yaştaki çocukların biraz ürkerek de olsa yanlarına yaklaşma hissi yaşadıkları bir hayvandır. Onlarla oyun oynamak, onları sevmek ve bakımlarını yapmak çocuklara çok ilgi çekici gelir. Peki çocuklarınız onlarla oyun oynayabilecek yaşta mı? Bu soruya cevabınız hayır ise o zaman çocuğunuzu her ne kadar uysalda olsa bu hayvanlara yaklaştırmamanızı tavsiye edeceğiz. İnekler ile oyun oynamak ve onların bakımını yapmak isteyen çocuklar için kurulmuş olan inek oyunları sitesini ebeveynlere bu noktada tavsiye edeceğiz. ---

Çocuklara, ineklerin temizliği, bakımı, sütlerinin sağılması, inek çiftliği işlerinin görülmesi gibi bir dizi iş ve etkinliği gerçekleştirebilecekleri sanal aleme davet ediyoruz. İnek oyunları vasıtasıyla ineklerin bakım ve işlerini görülmesi gibi etkinlikler ile çocukları bir nebze olsun mutlu edeceğimizi sanıyoruz.

Köy yaşamı arzusu taşıyan çocukların çiftliklerde en çok aradığı bir diğer hayvan türü koyunlar olmaktadır. Koyunlar çiftliklerde sütü, eti, yapağısı (yani yünü) için beslenen bir hayvandır. Evcil bir hayvan olan koyunun erkeğine koç, dişisine marye, yavrusuna ise kuzu denilmektedir. Koyun, uysal yapıları ile çocukların dikkatini en çok çeken çiftlik hayvanlarındandır. Bilhassa kuzular çocuklar için ayrı bir yere sahiptir. Köy yaşamına ilgi duyan ve fakat şehir ortamında olup koyunlarla oyun oynamak isteyen çocuklar ne yapacak? Onlar için koyun oyunları sayfasını tavsiye edelim. Orada çocukların koyunlar ile eğlenceli vakit geçirmesine vesile olacak onlarca oyun mevcuttur. Çocuklar ister koyunların temizliğini isterlerse yiyecek ve bakımlarını ve yine isterlerse koyunların yünlerini alarak kazanç elde etmek üzerine kurulu oyunları oynayabilirler. Kuzu ve koyun oyunları ile köy veya çiftlik koşullarını evinize getirebileceğinizi biliyor muydunuz? O halde sizlere belirttiğimiz koyun oyunları platformunu tavsiye ediyoruz.

Çocukların doğadan koparılmaması adına belirttiğimiz bu iki hayvan türünün yanında daha birçok evcil hayvanı ve onların oyunlarını sayabiliriz. Evcil hayvan denilince mesela kedi veya köpek ilk akla gelenlerdir. Peki, evcil hayvan türlerinin tümüyle oyun oynanabilecek ve böylece çocukların ruhsal ve bedeni açıdan gelişimine ön ayak olabilecek çalışmalar var mı? Biz olaya sadece oyun cihetiyle yaklaştığımızdan sizlere çiftlik hayatını konu alan oyunları aktarmaya çalıştık. Çiftlik hayvanları üzerinden evcil hayvanların insanlar üzerindeki etkisini ve onları ne derece mutlu ettiğini belirtmeye gayret gösterdik. Bu soruya da yine aynı paralellikte cevap vererek konumuzu bitirmek istiyoruz. Çocukların becerilerinin geliştirilmesi ve özellikle ruhsal açıdan kendilerini mutlu edecek çiftlik hayvanlarının tüm oyunlarını Çiftlik Oyunları çalışması içerisinde bulabilirsiniz. Çocukları modern hayattan köy hayatına kavuşturmada çiftlik oyunlarının büyük etkisi olacaktır. Çocuğunuzun kendisini mutlu hissetmesini istiyorsanız günlük birkaç saat de olsa ona çiftlik oyunu oynama fırsatı tanıyınız. Hepinize eğlenceli ve mutlu bir hayat temenni ederiz.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

HalalBooking.com, dünya çapında helal-bilinçli online otel arama ve rezervasy...
Helal-bilinçli seyahat severler için öndegelen online otel arama ve rezervasyon platform olan HalalBooking.com, HB Loyalty Club (HBLC)'ın lansmanını duyurmaktan mutluluk duyuyor. Kulübün Gold, Platinum ve Diamond olma...
Umrede hangi ibadetlerin yapılması gerekir?
Umre, hac gibi zorunlu bir ibadet olmasa da umreye gidildiği zaman yapılması gereken ibadetler bulunmaktadır. Allah (c.c)’nin sevgisini kazanmak, güzel amel işlemek isteyen tüm mutemir adaylarının bu ibadetleri tamaml...
Vazgeçemeyeceğiniz maç izleme sitesi
İnternet hayatımızın hemen her alanında yer alan bir teknolojik gelişmedir. Bu noktada internetin pek çok farklı özelliği bulunduğu da bilinmektedir.