Ana Sayfa >> TOPLUM 10 Kasım 2017, Cuma 17:49
"Çocuğumun Okul ve Yaşam Başarısını Nasıl Artırabilirim?" semineri düzenlendi
Küçükkentliler Derneği yönetiminin düzenlediği “Çocuğumun Okul ve Yaşam Başarısını Nasıl Artırabilirim?” semineri 9 Eylül İlkokulu’nda anne ve babaların yoğun katılımıyla gerçekleşti.
Paylaş  
3
5
3
0

Küçükkentliler Derneği yönetiminin düzenlediği “Çocuğumun Okul ve Yaşam Başarısını Nasıl Artırabilirim?” semineri 9 Eylül İlkokulu’nda anne ve babaların yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Seminerde Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar ve Küçükkentliler Derneği Başkanı Tahir Tehdit konuşma yaparken, Sosyal Hizmetler Uzmanı Barış Başel çocukların sağlıklı gelişimleri için evebeynlere düşen görevler konusunda sunum yaptı. Küçükkentliler Derneği Başkanı Tahir Tehdit yaptığı açılış konuşmasında, eğitim, sağlık, spor ve düzenli beslenme gibi konuları gündeme getirerek, bu tür seminerler yapmaya devam edeceklerini söyleyerek, seminerin gerçekleşmesine olanak sağlayan 9 Eylül İlkokulu yönetimine, Fevzi Tanpınar ve Barış Başel’e teşekkürlerini iletti.

Bilişim çağında, çocukların teknolojik gelişmelere hızlı bir şekilde adapte olduğunu ve sanal ortamdaki tehlikelere karşı bilinçli evebeynler olmanın önemine değinen Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, Telsim olarak, çocukların ve gençlerin gelişimini önemsediklerini ve buna yönelik sosyal sorumluluk projelerine öncelik veridiklerini belirtti. Telsim’in Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı işbirliğinde 8 yıldır, ortaokul 8. Sınıf öğrencilerine Güvenli İnternet Seminerleri düzenlediklerini söyleyen Tanpınar, ileride topluma faydalı ve duyarlı bireyler yetiştirmek için ailelere düşen çok görevler olduğunu ifade etti.

Sosyal Hizmetler Uzmanı Barış Başel yaptığı sunumda, çocukların ayrı bir birey olduğunu ve kendi duygularının olduğunun vurgusunu yaparak, çocukların kendi haklarının olduğunun farkına varmak gerektiğini ifade etti.

Çocukların duygusal, fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimlerinin sağlıklı olabilmesi açısından evebeynlere düşen görevleri ve bilgileri aktaran Başel, çocukların beden ve duygusal bütünlüğünün korunmasının önemine değindi. Çocukların ihmal ve istismara maruz kalmmaları için tutum ve davranışlara değinen Başel, sanal ortamda çocuklar için risk faktörlerini anlattı.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Bayraktar: "Medya, çocuk haklarının korunmasında yaşamsal bir role sahiptir"
Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ümmü Altan Bayraktar, 1989 yılından bu yana Birleşmiş Milletler (BM) tarafından dünya genelinde çocukların karşı karşıya kaldıkları hak ihlallerini gündeme...
Başel: "KKTC'de suça itilen çocuklar organize suçlu haline geliyor"
Çocuk istismarı ülkemizde ürkütücü boyutlara ulaştı. 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları günü dolayısı ile Kıbrıs Postası’na konuşan Toplumcu Demokrasi Partisi milletvekili adayı ve Sosyal Hizmet Uzmanı Barış Başel önemli aç...
Savaşan: "Suçlu çocuk yoktur, suça sürüklenen çocuk vardır"
20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle mesaj yayımlayan Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Dr. Ahmet Savaşan, cinsiyet, din, dil, ırk ve sosyal statüye bakılmaksızın çocukların güvenli ve sağlıklı koşullarda b...