Ana Sayfa >> TOPLUM 10 Kasım 2017, Cuma 17:49

"Çocuğumun Okul ve Yaşam Başarısını Nasıl Artırabilirim?" semineri düzenlendi

Küçükkentliler Derneği yönetiminin düzenlediği “Çocuğumun Okul ve Yaşam Başarısını Nasıl Artırabilirim?” semineri 9 Eylül İlkokulu’nda anne ve babaların yoğun katılımıyla gerçekleşti.
Paylaş  
11
18
9
0

Küçükkentliler Derneği yönetiminin düzenlediği “Çocuğumun Okul ve Yaşam Başarısını Nasıl Artırabilirim?” semineri 9 Eylül İlkokulu’nda anne ve babaların yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Seminerde Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar ve Küçükkentliler Derneği Başkanı Tahir Tehdit konuşma yaparken, Sosyal Hizmetler Uzmanı Barış Başel çocukların sağlıklı gelişimleri için evebeynlere düşen görevler konusunda sunum yaptı. Küçükkentliler Derneği Başkanı Tahir Tehdit yaptığı açılış konuşmasında, eğitim, sağlık, spor ve düzenli beslenme gibi konuları gündeme getirerek, bu tür seminerler yapmaya devam edeceklerini söyleyerek, seminerin gerçekleşmesine olanak sağlayan 9 Eylül İlkokulu yönetimine, Fevzi Tanpınar ve Barış Başel’e teşekkürlerini iletti.

Bilişim çağında, çocukların teknolojik gelişmelere hızlı bir şekilde adapte olduğunu ve sanal ortamdaki tehlikelere karşı bilinçli evebeynler olmanın önemine değinen Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, Telsim olarak, çocukların ve gençlerin gelişimini önemsediklerini ve buna yönelik sosyal sorumluluk projelerine öncelik veridiklerini belirtti. Telsim’in Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı işbirliğinde 8 yıldır, ortaokul 8. Sınıf öğrencilerine Güvenli İnternet Seminerleri düzenlediklerini söyleyen Tanpınar, ileride topluma faydalı ve duyarlı bireyler yetiştirmek için ailelere düşen çok görevler olduğunu ifade etti.

Sosyal Hizmetler Uzmanı Barış Başel yaptığı sunumda, çocukların ayrı bir birey olduğunu ve kendi duygularının olduğunun vurgusunu yaparak, çocukların kendi haklarının olduğunun farkına varmak gerektiğini ifade etti.

Çocukların duygusal, fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimlerinin sağlıklı olabilmesi açısından evebeynlere düşen görevleri ve bilgileri aktaran Başel, çocukların beden ve duygusal bütünlüğünün korunmasının önemine değindi. Çocukların ihmal ve istismara maruz kalmmaları için tutum ve davranışlara değinen Başel, sanal ortamda çocuklar için risk faktörlerini anlattı.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

"Feministival" Akçay'daydı
Kadın Eğitimi Kolektifi tarafından düzenlenen “Feministival” dün gece Akçay Kültür ve Sanat Derneği iş birliği ile Akçay'daydı.
Kanserle mücadele için "Bir şarkı da sen söyle" etkinliği yarın Gemikonağı Sa...
Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı yararına Gemikonağı Sahil Yolu’nda “Bir Şarkı da Sen Söyle!” etkinliği düzenleniyor.
Feministival başladı
Feministival “Değişen Çalışma Yaşamında Kadın Olmak” temalı sunum ile dün akşam başladı. Festival açılışında Feministivali organize eden Kadın Eğitimi Kolektifi aktivistleri sahneye çıktı.