Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TOPLUM 10 Kasım 2017, Cuma 17:49
banner

"Çocuğumun Okul ve Yaşam Başarısını Nasıl Artırabilirim?" semineri düzenlendi

Çocuğumun Okul ve Yaşam Başarısını Nasıl Artırabilirim? semineri düzenlendiKüçükkentliler Derneği yönetiminin düzenlediği “Çocuğumun Okul ve Yaşam Başarısını Nasıl Artırabilirim?” semineri 9 Eylül İlkokulu’nda anne ve babaların yoğun katılımıyla gerçekleşti.
Paylaş  
18
21
15
0

Küçükkentliler Derneği yönetiminin düzenlediği “Çocuğumun Okul ve Yaşam Başarısını Nasıl Artırabilirim?” semineri 9 Eylül İlkokulu’nda anne ve babaların yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Seminerde Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar ve Küçükkentliler Derneği Başkanı Tahir Tehdit konuşma yaparken, Sosyal Hizmetler Uzmanı Barış Başel çocukların sağlıklı gelişimleri için evebeynlere düşen görevler konusunda sunum yaptı. Küçükkentliler Derneği Başkanı Tahir Tehdit yaptığı açılış konuşmasında, eğitim, sağlık, spor ve düzenli beslenme gibi konuları gündeme getirerek, bu tür seminerler yapmaya devam edeceklerini söyleyerek, seminerin gerçekleşmesine olanak sağlayan 9 Eylül İlkokulu yönetimine, Fevzi Tanpınar ve Barış Başel’e teşekkürlerini iletti.

Bilişim çağında, çocukların teknolojik gelişmelere hızlı bir şekilde adapte olduğunu ve sanal ortamdaki tehlikelere karşı bilinçli evebeynler olmanın önemine değinen Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, Telsim olarak, çocukların ve gençlerin gelişimini önemsediklerini ve buna yönelik sosyal sorumluluk projelerine öncelik veridiklerini belirtti. Telsim’in Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı işbirliğinde 8 yıldır, ortaokul 8. Sınıf öğrencilerine Güvenli İnternet Seminerleri düzenlediklerini söyleyen Tanpınar, ileride topluma faydalı ve duyarlı bireyler yetiştirmek için ailelere düşen çok görevler olduğunu ifade etti.

Sosyal Hizmetler Uzmanı Barış Başel yaptığı sunumda, çocukların ayrı bir birey olduğunu ve kendi duygularının olduğunun vurgusunu yaparak, çocukların kendi haklarının olduğunun farkına varmak gerektiğini ifade etti.

Çocukların duygusal, fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimlerinin sağlıklı olabilmesi açısından evebeynlere düşen görevleri ve bilgileri aktaran Başel, çocukların beden ve duygusal bütünlüğünün korunmasının önemine değindi. Çocukların ihmal ve istismara maruz kalmmaları için tutum ve davranışlara değinen Başel, sanal ortamda çocuklar için risk faktörlerini anlattı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

"Başka Ardalar Ölmesin-2018" Uluslararası Kite Surf yarışması pazar günü yapı...
image "Başka Ardalar Ölmesin-2018" Uluslararası Kite Surf yarışması pazar günü yapılıyor.
Dünyanın en kirli şehirleri listesine Türkiye'den üç il girdi
image Numbeo'nun kirlilik endeksini açıkladığı listede, dünyanın en kirli şehirleri arasına Türkiye'den üç il girdi.
Kuir aktivisti Paşa: "Belediyelerde LGBTI+ farkındalığı artıyor"
image Kıbrıs’ın kuzeyinde yaşam süren LGBTI+’lar halen çalışma, sağlık, barınma ve ulaşım alanlarında ayrımcılığa maruz kalıyor.