Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GAZİMAĞUSA 21 Haziran 2017, Çarşamba 17:47
banner

CTP: "Arter'in basiretsizliği belediye kreşini yasa dışı işlerin yapıldığı bir harabeye dönüştürdü"

CTP: Arter'in basiretsizliği belediye kreşini yasa dışı işlerin yapıldığı bir harabeye dönüştürdüCumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Mağusa İlçe Yönetim Kurulu, Gazimağusa Belediyesi Atatürk Kreş ve Anaokulu’nun binasının, "Belediye Başkanı İsmail Arter’in basiretsizliği nedeniyle kaderine terk edildiğini ve yasa dışı işlerin yapıldığı bir harabeye dönüştürüldüğünü" savundu.
Paylaş  
40
39
41
1

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Mağusa İlçe Yönetim Kurulu, Gazimağusa Belediyesi Atatürk Kreş ve Anaokulu’nun binasının, "Belediye Başkanı İsmail Arter’in basiretsizliği nedeniyle kaderine terk edildiğini ve yasa dışı işlerin yapıldığı bir harabeye dönüştürüldüğünü" savundu.

CTP Mağusa İlçe Yönetim Kurulu imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, ülkenin kullanım amacına uygun olarak inşa edilmiş ilk ve en büyük kreşi olma özelliğini taşıyan Gazimağusa Belediyesi Atatürk Kreş ve Anaokulu’nun binasının kaderine terk edildiği ve harabeye döndüğü savunuldu.

Mağusalılar için maddi ve manevi değeri paha biçilmez olan binanın, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’in basiretsiz ve iş bilmez yönetim anlayışı nedeniyle kaderine terk edilerek fuhuş ve uyuşturucu iddialarına konu olan bir harabeye dönüştürüldüğü iddiasına yer verilen açıklamada, “Geçmişte birçok Mağusalı çocuğun ilk eğitimlerini aldıkları yuva olan bu binanın, bugünkü harabe hali, en az bizim kadar tüm Mağusalıları da derinden üzmektedir. Tüm bunların yanı sıra bina, İsmail Arter’in ilgisizliği sonucu günümüzde bakımsızlık nedeniyle yıkılma tehlikesi ile de karşı karşıya kalmıştır” denildi.

Gazimağusa Belediye Meclisi’nin, 21 Ekim 2014’te yaptığı toplantıda, oy birliğiyle aldığı 49/14 sayılı kararında; “Atatürk Kreş ve Anaokulu’nun iki ay düşünülen tamir süresince Maraş Gelişim Akademisine taşınmasına, binanın tamir işleri için de ihale komisyonuna yetki verilmesine oy birliğiyle karar verilir” denildiği ifade edilen açıklamada, buna rağmen Başkan İsmail Arter’in tutumu yüzünden böylesi bir değerin yok olmaya mahkum edildiği savunuldu.

Açıklamada, karar uyarınca bina iki ayda tamir edilmesi gerekirken aradan geçen 2 buçuk yılda herhangi bir girişim başlatılmadığı kaydedilerek şöyle denildi:

“Gazimağusa Belediyesi Atatürk Kreş ve Anaokulu binasının günümüzdeki atıl durumu göz önünde bulundurulduğunda ve son zamanlarda kamu mülklerinin bazı özel şahıslara ve şirketlere siyasi çıkar uğruna peşkeş çekildiğini de düşünüldüğünde, akılımızda çeşitli soru işaretleri belirmektedir.”

ARTER’E SORULAR

CTP Mağusa İlçe Yönetim Kurulu açıklamasında Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’e “Gazimağusa Belediye Meclisi’nin 2 buçuk yıl önce oy birliğiyle aldığı karara rağmen binanın tamiratı için inşaat çalışmaları neden hala başlamıyor? Binanın bulunduğu arazi Palm Beach bölgesinin en değerli arazisidir. Bu arazinin bazı şirket veya kişilere devri ile ilgili olarak İsmail Arter girişimler yaptı mı? İsmail Arter böyle bir girişim yaptıysa, belediye meclisi kararı olmadan kapalı kapılar arkasında bu tür bir pazarlık yapmaya yetkisi olmadan kimlerle görüştü ve nasıl bir pazarlık yapıldı?” soruları da yöneltildi.

Halkın öz varlığı olan tesisin akıbetinin merak edildiği kaydedilen açıklamada, belediyeyi mercek altına almaya devam edileceği, sorulara yanıt beklendiği ve yüzlerce çocuğun eğitim aldığı, maddi ve manevi değeri çok büyük olan bu binanın çürümeye terk edilişinin ibretle izlendiği bildirildi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
21 Haziran 2017, Çarşamba
Osman         - Lefkoşa
Yahu boşverin siz Arteri , Oktay bey 20 yıl yönetti mağusayı bir alt yapıyı halledemedi , ilk yağmurda çöktü yollar , neyi eleştririsiniz.

banner
banner
banner
banner
banner

Gazimağusa'da bugün yaklaşık 3 saatlik elektrik kesintisi var
image Gazimağusa’da bugün yaklaşık 3 saat sürecek elektrik kesintisi olacak.
Kuir Kıbrıs'ın protokolünü Gazimağusa belediye başkan adayı Gökçe imzaladı
image Kuir Kıbrıs Derneği, belediye başkan adaylarının imzasına açılan ‘LGBTİ+ Dostu Belediyecilik Protokolü’nü Gaizmağusa bölgesinden bağımsız Belediye Başkan adayı Ulaş Gökçe’nin imzaladığını duyurdu.
Nami, Mağusa Serbest Liman ve Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret etti
image Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami bugün Mağusa Serbest Liman ve Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret etti.