Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 12 Ekim 2017, Perşembe 18:37
banner

CTP, Ercan'la ilgili meclis soruşturması talep edecek

CTP, Ercan'la ilgili meclis soruşturması talep edecekCumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Ulusal Birlik Partisi (UBP) ve Demokrat Parti’nin (DP), icraatlarının onaylanıp onaylanmadığını görmesi için bir an önce seçime gitmesi gerektiğini söyledi .
Paylaş  
10
15
9
0

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Ulusal Birlik Partisi (UBP) ve Demokrat Parti’nin (DP), icraatlarının onaylanıp onaylanmadığını görmesi için bir an önce seçime gitmesi gerektiğini söyledi .

CTP Basın Bürosu’na göre Tufan Erhürman, dün akşam Gazimağusa’ya bağlı Tuzla’yı ziyaret etti.

Ziyarette yaptığı konuşmada CTP Genel Başkanı Erhürman, yeni dönem politikalarının “adalet, haysiyet, üretim ve hizmet” üzerine kurulu olduğunu söyledi; UBP-DP Hükümetine vatandaşlık, Ercan Havaliman’ının özelleştirilmesi konusunda suçlamalarda bulundu.

Erhürman, “UBP ve DP hükümetinin icraatlarına onay alıp almadığını görmesi için bir an önce halkın önüne çıkıp bu imtihanı vermesi gerek” dedi.

“İSTİSNAİ VATANDAŞLIK ADI ALTINDA BİNİ AŞKIN KİŞİYE VATANDAŞLIK…”

Hükümetin yasa dışı işleriyle ülkeyi kaosa soktuğunu iddia eden Erhürman, “Uzun yıllar burada yaşamış, çocukları burada doğmuş insanlara vatandaşlık vermeyen hükümet, ülkeye günü birlik gelen turistlere bile vatandaşlık dağıtıyor, resmen seçmen yazıyor” dedi. 

Bakanlar Kurulu tarafından istisnai vatandaşlık adı altında bini aşkın kişiye vatandaşlık verildiğini ve bunun yasada belirtilen hükümlere bağlı kalarak gerekçeli olarak değil, keyfi olarak dağıtıldığını savunan Erhürman, konuyla ilgili rüşvet iddialarının da ciddi boyutlara vardığını söyledi.

“ERCANLA İLGİLİ MECLİS SORUŞTURMASI TALEP EDECEĞİZ, REDDEDİLİRSE POLİSE BAŞVURACAĞIZ” 

Ercan Havalimanının özelleştirilmesinde hükümetin, devleti “zarara” uğrattığını ileri süren Erhürman ilgili bakanların hepsine dava açılacağını, Ercan Havalimanı ile ilgili yapılan özelleştirmenin a’dan z’ye yasa dışılıklarla dolu olduğunu, pazartesi gerçekleştirilecek Meclis Genel Kurulu’nda meclis soruşturması talep edeceklerini, reddedilmesi halinde polise başvuracaklarını kaydetti. 

Erhürman, “10’un üzerinde dava açtık. Birini bile kaybetmedik. Sürekli diken üstündeyiz acaba bugün neyi sattılar, bugün kime vatandaşlık, kime istihdam, kime arsa dağıttılar diye” şeklinde konuştu. 

ERKEN SEÇİM

Erken seçim tartışmalarıyla ilgili ise Erhürman, “Erken seçime gideriz korkumuz yok demeleri gerçek değil. Eğer ciddi olsalardı altı ay önce CTP’nin verdiği erken seçim önergesini kabul ederlerdi” diyerek, yapılması gerekenin komitedeki CTP ve TDP’nin önergelerinde tarih değişikliği yapılarak kabul edilmesi olduğunu söyledi. 

CTP olarak erken seçim için Temmuz 2017 önerisinde bulunduklarını anımsatan Erhürmen, “Yasal olarak mümkün olan en erken tarih için komiteye önerge getir, sen getirmezsen biz getireceğiz. Bakalım bu defa ne yapacaklar?” ifadelerini kullandı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Ulusal Birlik Partisi’nde bayramlaşma
image Anamuhalefet Ulusal Birlik Partisi’nde her zaman olduğu gibi bu bayram da bayramlaşma yapıldı.
Enfıeld Belediye Meclisi Başkanı Çalışkan, Akıncı'yı ziyaret etti
image Londra’daki Enfield Belediye Meclisi’nin Kıbrıslı Türk Başkanı Nesil Çalışkan bu sabah Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yı ziyaret etti.
Bugünün en çok okunan 10 haberi sizler için hazırladık
image 21/08/2018 tarihli en çok okunan 10 haberi sizler için hazırladık.